Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bastek1980

Orient FFD0J004W0 vs Orient FET0P003W0

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd przeglądam to forum, zacząłem się zastanawiać i wybierać dla siebie zegarek. Zajęło mi to bardzo dużo czasu. Początkowo odrzucałem markę Orient, jednak z czasem gdy zauważyłem, że ich cena jest bardzo korzystna w stosunku do wyposażenia zacząłem się nad nimi mocno zastanawiać.

Kryterium jakim się kierowałem, to:

- szafirowe szkło;

- mechanizm: byle nie kwarc i elektronik;

- nieduży obwód nadgarstka - 17 cm;

- przeznaczenie: zegarek na co dzień i od święta. 

Swój wybór ograniczyłem wreszcie do dwóch modeli:

 

Orient FFD0J004W0 vs Orient FET0P003W0 

 

http://www.otozegarki.pl/zegarkiorient/orient-ffd0j004w0-zegarek-japonskiej-marki-orient-fd0j004w,510,18683.html?ceneo_spo=true

http://www.minuta.pl/p,zegarek-meski-orient-classic-automatic-fet0p003w0,451802.html

 

Jak myślicie, który z powyższych byłby lepszym wyborem (nie zamierzam pływać w tym zegarku)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch brałbym pierwszy. Jest moim zdaniem bardziej uniwersalny. W drugim denerwowałaby mnie komplikacja dzień/noc.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden ma rezerwe chodu, drugi faze sun&moon. Bierz tego który się bardziej podoba i ewentualnie która funckja się bardziej przyda. Orienta warto poszukac w sklepach niemieckich lub nad zatoką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wybierałem spośród tych dwóch: z racji tego, że na CreationaWatches skończyła się dobra cena na Sun&Moon to skończyło się na Curatorze..... i nie żałuję. Z cłem kosztował mnie 720 zł, Jest chyba zdecydowanie bardziej uniwersalny. W Sun&Moon pociągała mnie ta trójwymiarowość tarczy i niebieskie wskazówki. Jest on też jednak sporo grubszy od Curatora. 


Seiiko SNKE57, Seiko SNK803, Orient Sparta (EV0N002W), Orient Curator (FFD0J004W0), SeaGull 1963, Orient Bambino (SER2400EW0), Parnis Power Reserve Automatic B2, Gerlach RWD-6, Gerlach CWS Sokół 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb29, proponowany przez Ciebie Orient Star też mi się podoba, jednak jest dwa razy droższy od pozostałych  :D W sumie oba moje typy przypadły mi do gustu. Żonie bardziej podoba się ten z kremową tarczą. Ja nie mogę określić, który wizualnie mi się bardziej podoba. Najlepiej byłoby jakbym kupił oba ale wtedy, to nie miałbym życia w domu  :P Pewnie dopiero jak przymierzę oba to podejmę decyzję.

Powiedzcie mi proszę jak sprawują się mechanizmy w obu modelach? Są bardzo problematyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb29, czym ten Orient Star różni się od zegarków, które ja wybrałem? Chodzi mi o to w czym jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Star to wyższa półka w Oriencie. Lepsza jakość wykonania całego produktu.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.