Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

SzalonyJackPirat

Kajak

Recommended Posts

Witam

Panowie poza tym, ze wiem jak plywac, nie wiem nic na temat kajakow. Szukam czegos pompowanego co nie peknie po pierwszym plywaniu. W oko wpadl mi kajak Intex challenger k1. Jest cos wart? Czy w cenie do 150€ dostane jakis porzadny sprzet?

:)

Unikaj wyrobów firmy INTEX, to zwykłe chińskie plastikowe badziewie...
Jeśli koniecznie chcesz kupić kajak dmuchany, poszukaj wyrobów czeskiego Gumotexa.
Jak zwykle w takich przypadkach cena jest adekwatna do jakości, ale Gumotex robi bardzo wytrzymałe łódki. 
Niestety wadą wszelkich pneumatyków jest znoszenie na wietrze. Takie kajaki zachowują się na wodzie jak dętka od traktora - płyną tam, gdzie wieje wiatr.
Cenowo łódka pneumatyczna Gumotexa kosztuje prawie tyle co kajak z polietylenu, a komfort, bezpieczeństwo i właściwości nautyczne są nieporównywalne.
...No chyba, że chodzi o raffting.
Tu pontony Palava od Gumotexa sprawdzają się znakomicie. Druga sprawa, że Czesi naprawdę potrafią się bawić  :) 

Mam gumotexa k2 - ze wzgledu na mobilność całkiem fajny sprzet.Pływałem w sumie kilka razy w Polsce , Czechach i Austrii - trochę do bani że leży i marnuje się. Za 150 € możesz pojechać na kilka zorganizowanych spływów dają sprzęt i jest dużo wrażeń .Organizujemy ze znajomymi rafting z czechami - cvok.cz .

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.