Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gcze

balans kompensacyjny

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupiłem kieszonkę G.Jacot  i zadziwił mnie w niej pewien element, a mianowicie :

 

jacot1.jpg?m=1431206316

 

 

Na pierwszy rzut oka wydaje się że to balans kompensacyjny ( i tak też myślałem przy zakupie ) , dokładniej przyglądając się jednak zauważyłem że koło balansowe jest tylko

nacięte, ramiona balansu nie mogą więc pracować, kompensując zmiany temperatury.

Czy takie rozwiązanie ma jakikolwiek sens ? Czy to tylko marketing z przełomu wieków.

Co do materiału też nie jestem pewien czy jest to bimetal czy tylko zabarwienie koła balansowego aby na takie wyglądało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może te części wieńca są połączone "na zakładkę"? Tzn. na dolnej krawędzi wieńca są nacięcia przesunięte względem górnych? Takie rozwiązanie byłoby bardzo rozsądne ponieważ zapewniałoby przesunięcia wyłącznie w jednej płaszczyźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu tego zdjęcia w pełnej rozdzielczości widać ze tak nie jest. Dodatkowo jeszcze obejrzałem wieniec w powiększeniu x20 i zdecydowanie jest on tylko zwyczajnie nacięty do mniej więcej połowy grubości z jednej strony.

Pytanie czy jest na to jakiekolwiek techniczne uzasadnienie ?

Czy to tylko próba wprowadzenia klienta w błąd albo jakaś niedoróbka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że nie jest to przypadek odosobniony.

 

Balans miał spore bicie i postanowiłem poszukać dawcy, zakup okazał się nietrafiony, balans nie pasuje.

 

Okazało się natomiast że ma podobne rozwiązanie . Balans niby  kompensacyjny, widać że jest to bimetal, wieniec jednak również tylko nacięty.

Tym razem nawet nie do połowy  : 

 

20150525_230115.jpg?m=1432590192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.