Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

gcze

Użytkownik
 • Content Count

  229
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

gcze last won the day on January 18 2016

gcze had the most liked content!

Community Reputation

14 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

334 profile views
 1. Tak, wtedy nawet nie wiedziałem, że to jakaś lepsza firma. Pełno było bazarowego badziewia ze znaczkami omegi. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 2. gcze

  Casio do kwadratu

  Fajny, to jeden z niewielu współczesnych Casio, który chodzi mi po głowie regularnie.
 3. gcze

  Casio do kwadratu

  Gdyby to był faktycznie DW5000 z modułem 240 w dobrym stanie, to jest teraz taki jeden do kupienia na popularnym portalu za 1200$ Niestety nie ma oryginalnego bezela, więc niestety trzeba go wyrzucić do śmietnika, nie poradzisz
 4. gcze

  Casio do kwadratu

  Myślę że wagowo 90%, technologicznie 99% Przecież to jest tylko gumowa osłona właściwej koperty. Koperta jest tak wyprofilowana, że bez niej wygląda fatalnie i łatwo uszkodzić przyciski, ot i tyle. Casio wszystko wali w milionach, dla nich sprzedaż kilkuset/kilku tysięcy bezeli to jest coś co po prostu nie istnieje. Podejrzewam, że nie chcieliby też, aby rynek za bardzo drążył temat jakości wykonania starych modeli w porównaniu z obecnymi. Nowe wersje kwadraciaków to po prostu odpustowy chłam w porównaniu Z takim DW5200. Drewniana nadjedzona przez korniki i odtworzona obudowa starego zegara z 100% oryginałem w środku to stary zegar czy nowy? Jakbyś procentowo to określił? Taki DW5200 po kilkudziesięciu latach, po rozłożeniu, wyczyszczeniu i złożeniu nadal jest wodoszczelny jakby właśnie wyjechał z fabryki. Nowe G-shocki parują na dzień dobry i ponoć to normalne :-)
 5. gcze

  Casio do kwadratu

  Na oryginalnej części było logo, więc przy restauracji trzeba to logo umieścić tam gdzie było. Ma wyglądać tak jak oryginał. Te bezele nie są produkowane by coś "podrabiać". To odtwarzanie unikalnych, starych casio. Tego nie sprzedaje się masowo. Nikt tego nie nosi i nie kupuje, żeby szpanować oryginałem tylko, żeby ratować fajne, stare modele zegarków. Sam odlewałem bezele na bazie sparciałych oryginałów, niestety udało mi się dorabiać tylko małe elementy i nie były zbyt trwałe. Nie da się wulkanizować gumy w domowych warunkach. Mam też sparciałe, połamane oryginały bezeli, mogę to więc potraktować jako backup ;-) Ewentualnie mogę chętnie odesłać bezele do serwisu Casio, nie je naprawią :-)
 6. gcze

  Casio do kwadratu

  Traci na wartości, czy jest podróbą i powinien zostać zniszczony? Np. taki szpindlak z XVIII w. w którym ktoś po drodze dokonał napraw? Hmm, czy ja gdzieś stwierdziłem, że to w 100% oryginał? Oczywiście, wszelkie takie podmianki muszą być udokumentowane i przy ewentualnej sprzedaży trzeba o tym poinformować. Jeśli Casio sprzedawałoby do niego oryginalne bezele to i za kilkaset złotych pewnie bym kupił. Takich amatorów znalazłoby się zapewne wielu. Nawet ta "podróba" kosztuje 2 x więcej od oryginalnego bezela do nowych modeli tego typu, w dodatku trzeba go z Brazylii sprowadzać. Niestety Casio nie sprzedaje tych części, więc albo masz takiego klasyka Casio z nieoryginalnym bezelem, albo nie masz go wcale. A w dziale vintage nie ma też zegarków kieszonkowych i innych, starszych egzemplarzy? Podajesz akurat przykład zegarka na tyle współczesnego, że można dostać do niego dosłownie wszystko i wiadomo, że musi być w pełni oryginalny. Sam mam takie vintage w 100 procentach oryginalne, łącznie z oryginalnymi szkłami, chociaż można było taniej mieć podróby to płaciłem za plasticzane szkiełka z logiem omegi. Płaciłem też jednak za dorabianie płaskich szkieł w powojennych zegarkach, bo takie miały w oryginale i jakoś nie czuję aby to było coś złego. Napisałem wcześniej, części muszą być oryginalne, a jeśli to nie jest możliwe, wykonane w tej samej technologi, możliwie wiernie odtworzone i udokumentowane. Jeśli w oryginale na danej części jest logo, powinno zostać odtworzone. Nadmienię jeszcze, że są ortodoksi, dla których oryginalna część wymieniona w autoryzowanym serwisie już powoduje, że zegarek jest nieoryginalny i traci poważnie na wartości i żądają aby Rolex nie wymieniał wskazówek podczas serwisowania zegarka. W sumie jeśli można to zaobserwować i stwierdzić to cóż.. mają rację :-)
 7. gcze

  Casio do kwadratu

  W zegarkach vintage też odtwarza się powłoki, dorabia szkła. Rozumiem, że taki zegarek kieszonkowy z wymienionym szkłem, to już podróba i takich zdjęć nie powinno się umieszczać ? Tylko fakt, na upartego w odróżnieniu od gumowego bezela, takie szkło przynajmniej teoretycznie można znaleźć oryginalne.
 8. gcze

  Casio do kwadratu

  W tym wypadku tak muszę podać taki przykład z motoryzacji, ponieważ inaczej nie da się tego zobrazować. Nie mogą istnieć kilkudziesięcioletnie, sprawne, wulkanizowane, gumowe elementy, bo ten materiał nie jest w stanie przetrwać takiego okres czasu, bez utraty swoich właściwości. Więc, nie ja robię sobie tutaj jaja, żądając niemożliwego.
 9. gcze

  Casio do kwadratu

  Ponieważ oryginalne części są absolutnie nieosiągalne, a nawet gdyby się zachowały (mam taki jeden popękany bezel) nie nadawałyby się do niczego ze względu na zastosowany materiał (wulkanizowana guma). To mniej więcej tak jakbyś żądał, aby na zlotach oldtimerów, Ford T miał oryginalne opony i inne gumowe elementy. Części zniszczone powinno się zastępować oryginałami, a te absolutnie nieosiągalne możliwie wiernie odtwarzać stosując oryginalne technologie, oczywiście zaznaczając ten fakt w dokumentacji. Nie spotkałem się z przypadkiem aby ktoś sprzedawał zegarek z takim bezelem i twierdził, że to oryginał. Ba opis, że jest to dorobiony element, to w tym przypadku zaleta, bo świadczy o tym, że zegarek nadaje się do użytku.
 10. gcze

  Casio do kwadratu

  W przypadku kwadraciaków w wieku 30+ to chyba bardziej podpada pod restaurację zabytków, a nie próby podrabiania. Jeśli by zastosować takie twarde stanowisko, trzeba zdelegalizować sporą część działu vintage.
 11. gcze

  Liczymy żółwie

  Jeden zmienił właściciela :-) Gapię się już na niego czwarty dzień.
 12. gcze

  Casio do kwadratu

  Kultowy klasyk, kwadrat do kwadratu :-)
 13. Taki revue sport wpadł dekielek zakręcany , cały w stali i serce , cal 59 werk pakowany do wielu zegarków dla germańskich najeźdźców ( z tego co zauważyłem wersja militarna ma bardziej surowe wykończenie ) ranftt twierdzi że rezerwa chodu to tylko 30h co mnie trochę zdziwiło http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Revue_59 Sprawdziłem i okazało się że jednak się myli i rezerwa to 40h ( chyba że to jakaś zmodyfikowana wersja tego cal )
 14. Ostatnio zachciało mi się mieć coś na AS1130 , najlepiej we wczesnej wersji systemu antywstrząsowego i wpadła taka HELMA szkło ma ładne , koperta poza deklem w dość dobrym stanie. i główny powód zakupu Oznaczenia niestety prawie zatarte , chociaż i tak była to miła niespodzianka że cokolwiek da się odczytać ( na zdjęciach z aukcji nie było ich widać ) D 047 -- i dalej już nieczytelne Ta dodatkowa osłona chyba nie jest od tego zegarka, inne helmy które widziałem na zdjęciach mają zamiast niej pierścień blaszany . Koronka wygląda na nową i jest chyba zdecydowanie za mała ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.