Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

qniczynka

Orient STI Limited Edition SFD0H001B

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności stałem się posiadaczem Orienta STI SFD0H001B. Zastąpił on mojego poprzedniego EDC Orienta Elite.
Zegarek ten został wyprodukowany w limitowanej do 1000 sztuk serii. Mój ma nr 74.

Główne jego cechy to:

- tarcza z karbonu z niesamowitym efektem 3D
- szafirowe szkło
- komplikacja rezerwy chodu
- bransoleta z pełnych ogniw
- wodoszczelność 10 BAR
- zakręcana koronka

Przy okazji chciałbym podziękować firmie Poljot Euro za pomoc w doprowadzeniu zegarka do idealnego stanu technicznego.
 
Orient_Limited_STI_SFD0H001B_0.JPG
Orient_Limited_STI_SFD0H001B_1.JPG
Orient_Limited_STI_SFD0H001B_2.JPG
Orient_Limited_STI_SFD0H001B_3.JPG
Orient_Limited_STI_SFD0H001B_4.jpg
Orient_Limited_STI_SFD0H001B_5.JPG
Orient_Limited_STI_SFD0H001B_6.JPG
Orient_Limited_STI_SFD0H001B_7.JPG
Orient_Limited_STI_SFD0H001B_8.JPG
Orient_Limited_STI_SFD0H001B_9.JPG
Orient_Limited_STI_SFD0H001B_10.JPG
Orient_Limited_STI_SFD0H001B_11.JPG
Orient_Limited_STI_SFD0H001B_12.JPG
Orient_Limited_STI_SFD0H001B_13.JPG
Orient_Limited_STI_SFD0H001B_14.JPG
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek i fakne zdjecia, nosiłbym z przyjemnością :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta wygląda na bardzo solidną .

Karbonowa tarcza robi dobre wrażenie. 


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż można rzec....? Świetnie się prezentuje na ręce..

 

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi bardzo dobre wrażenie, Ładnie się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Dirty Harry
      Naszło mnie na niebanalne EDC o rozmiarze 43-44 mm, czyli mniejsze od pozostałych moich zegarków. A ponieważ nigdy jeszcze nie miałem Taga - skupiłem się szczególnie na nim. Nurki i chrono odpadały z definicji, więc łatwo nie było. Ale szukałem, szukałem, aż wyszukałem coś, co mi odpowiada. Nawet dwa takie zegarki znalazłem, no i teraz osiołkowi w żłoby dano...
       
      Do wyboru są dwie Carrery Calibre 5 - obie w tej samej kopercie 43 lub 43,5 mm (różny wymiar podają), z wypukłym szafirem, L2L 52 mm, obie z tym samym podstawowym werkiem i z dodatkową koronką na godz. 10, która służy do obracania pierścienia okalającego tarczę.
       
      Pierwsza Carrera to Drive Timer - z bardziej klasyczną i zawsze czarną tarczą, całość spokojna i bardzo mocno stonowana, by nie rzec, że ugrzeczniona. Data jest biała na czarnym tle, w poziomym okienku na godz. 3, wskazówki bardzo ładne, w kształcie mieczy. Na tarczy opis "CARRERA" i "CALIBRE 5" - więc legancko, tego. Obrotowy pierścień po ustawieniu w pozycji "zero" (czyli z trójkątem na godz. 12) jest pełnoprawną, dodatkową skalą sekundową, a nie tylko kwiatkiem do kożucha. Dekiel niestety przeszklony, ukazujący brzydki werk. Zegarek tylko na pasku, więc musiałbym dokupić bransoletę - bo wolę na bransolecie.
       
      Carrera druga to Muhammad Ali - pseudo-limitka, która przez pierwszych 750 egzemplarzy limitką numerowaną nie była, a kolejnych 1000 zegarków otrzymało już oznaczenia XXXX/1000.  Ma tarczę z indeksami sekundowymi, nawiązującą do starego bokserskiego stopera Heuer Ring Master, bardziej zbajerowaną niż u poprzednika, czarną lub niebieską - która bardziej do mnie przemawia, bo nie mam żadnego granatowego zegarka, za to wszystkie czarne. Data na godz. 6 w pionowym okienku: w zegarku czarnym biała na czarnym tle, w niebieskim - czarna na białym, ale nawet nie razi ze względu na więcej białych akcentów w okolicy. Nad datą podpis Muhammada, na obwodzie tarczy dwa pierścienie do mierzenia czasu rund bokserskich: czarno-biały nieruchomy do 15 rund dwuminutowych, i czerwono-czarny, obracany górną koronką, do 15 rund trzyminutowych. Dekiel pełny - niezbyt piękny, z Muhammadem niepodobnym do Muhammada, no ale przynajmniej ten trywialny werk nie straszy... Zegarek na pasku lub bransolecie.
       
      No i teraz pytanie: kierowca czy pięściarz?


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.