Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość 1410jurek

Stara Delbana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 1410jurek

Witam,

 

Właśnie stałem się właścicielem Delbany - jak sądzę z lat 60-tych XX wieku.

 

Proszę ekspertów o potwierdzenie daty produkcji.

 

Czy Waszym zdaniem warto oddawać zegarek do renowacji - jesli tak to gdzie?

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

JB

 

post-0-0-67755600-1330644152.jpg

dsc00076ky9.th.jpg

post-0-0-28393100-1330644155.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podstwie zdjęć wydaje mi się, że nie ma konieczności kompleksowej renowacji: mechanizm jest pieknie zachowany tarcza i wskazówki też są w bardzo dobrym stanie.

Natomiast renowacja powinna objąć kopertę i wymianę szkiełka.


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wyjątkowo ładnie zachowaną Delbanę - rzadko spotyka się te zegarki w takim stanie - chyba, że po renowacji. Jednyne co bym na twoim miejscu zrobił, to wymiana koronki i wymiana lub polerowanie szkiełka. Jeżeli zegarek nie był dawno czyszczony to zalecana byłaby konserwacja. Wszystkim może się zająć dobry zegarmistrz - tu może wypowiedzą się koledzy z Łodzi. Gratuluję zegarka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gato

Tarcza jest w super stanie i nie ruszalbym jej w zyciu. Moim zdaniem nalezy: odswiezyc wskazowki, dokonac renowacji koperty, przeczyscic naoliwic i nosic na reku :P . O renowacje koperty zapytaj w zakladach zegarmistrzowskich tam gdzie mieszkasz, popytaj u zlotnikow i w zakladach dokonujacych zajmujacych sie galwanizacja i chromowaniem metali. w razie czego zapytaj o renowacje samej koperty na: www.glowaccy.com.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 1410jurek

Własnie to co mnie zaskoczyło pozytywnie to stan mechanizmu - w rzeczywistości wygląda jak nowy, nie ma w srodku najmniejszego pyłku - chociaż z tego co wiem to zegarek nie był nigdy poddany żadnej poważnej konserwacji.

Jutro idę wymienić szkiełko i popytam o odnowienie koperty - bo ta wyglada jakby przeszła bardzo wiele.

 

Pozdrawiam

JB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet koperty nie odnawiał! Ma wprawdzie od spodu wżery, ale tego akurat nie uda sie dobrze wypolerować więc zagłębienia i tak pozostaną (tyle, że pod chromem). Z wierzchu natomiast wygląda OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 1410jurek

dsc00104yt4.th.jpg

post-0-0-15002300-1330644970.jpg

 

Witam,

Na razie zmienilem szkielko i pasek. To niewiele ale wizualnie daje naprawde bardzo dużo. W najblizszym czasie wymienię wytartą koronkę na nową. Później najprawdopodobniej odświeżę kopertę.

Zegarek jest naprawde super.

Pozdrawiam

JB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.