Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Polas

Sklep CreationWatches.Com

Recommended Posts

Witam.

Jakie macie doświdczenia ze sklepem CreationWatches.Com ?

Czy jest godny polecenia? Mam zamiar zamówic tam Seiko skx007j2, ale wolę sie upewnić co sadzicie o tym sklepie.

Za wszystkie sugestie z góry dziękuje.

W moim przypadku bardzo szybka dostawa. Jednak przez pomyłkę przysłali mi zegarek z białą tarczą, zamiast z czarną, na czym stracili kilkanaście dolarów (biały był droższy). Po wymianie paru maili i wysłaniu im zdjęcia zegarka z metką, poprosili o odesłanie, zaznaczając że pokrywają koszt przesyłki tylko do 15 dolarów. Tyle że w międzyczasie mnie się ten biały zaczął podobać, a nie miałem ochoty bawić się w jakieś ewentualne odprawy celne, więc postanowiłem go sobie zostawić. :)

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do sposobu załatwienia przez nich tej sprawy, więc polecam.

Liczyć się zawsze trzeba, a jak ominie urząd celny bez opłat, to traktować jako wyjątek od reguły i cieszyć się z bonusa :)

Jeśli wyślą Ci DHLem to zapłacisz DHLowi coś na kształt VATu, nie pamiętam jak to nazywają, ale w przybliżeniu jest to wartość VATu. Zaletą jest to, że zegarek z Singapuru dotrze do Ciebie w 4 dni. Mogą wysłać pocztą jak im zaznaczysz, że taką formę wysyłki preferujesz, wtedy masz szansę na ominięci VATu. Cło w EU płacisz od 150 EUR w górę. Poniżej 45 EUR można nie zapłacić VATu, ale raczej nie liczyłbym na to jeśli wysyłka jest realizowana za pośrednictwem kuriera (DHL). Przy wysyłką pocztą, jako gift, z zaniżoną wartością jeszcze nigdy nie zapłaciłem ani jednego ani drugiego.

Przy wysyłce DHLem, VAT jest pewny na ponad 90%, do tego doliczają ok. 80 zł za usługę celną. Wysyłka pocztą to loteria z VATem, oczywiście zaniżona wartość i oznaczenie jako gift w żaden sposób nie wpływa na celnika, który takich paczek widzi dziennie tysiące, myślę, że raczej kieruje się wielkością i wagą paczki i ze względu na to wysyła list z żądaniem podania zawartości (zrzutów ze sklepu i bankowych dotyczących płatności).

Przy wysyłce DHLem, VAT jest pewny na ponad 90%, do tego doliczają ok. 80 zł za usługę celną. Wysyłka pocztą to loteria z VATem, oczywiście zaniżona wartość i oznaczenie jako gift w żaden sposób nie wpływa na celnika, który takich paczek widzi dziennie tysiące, myślę, że raczej kieruje się wielkością i wagą paczki i ze względu na to wysyła list z żądaniem podania zawartości (zrzutów ze sklepu i bankowych dotyczących płatności).

To mi w takim razie doliczyli tylko tą "usługę celną" przy wysyłce DHL. Orienta dla kolegi kupowałem przez Ebaya w tym sklepie - zapłaciłem cenę sklepową + właśnie 80 z hakiem PLN DHLowi i to wszystko. Przesyłka wliczona w cenę.

Z używkami wysłanymi pocztą nigdy nie miałem żadnej opłaty dodatkowej.

Kupowalem u nich z zaznaczeniem, zeby przesylka byla zwykla poczta a nie DHLem. Zegarek szedl ok. 10 dni, cla ani Vatu nie placilem.

Prezent od dobrego wujka: wpisz w koszyku kod HOLIDAYS i masz -5% ;) Nie wiem na jak długo jeszcze.

Edited by Krygo

Dzięki Kolego :) Jeszcze w sumie nie wybrałem sikora ale w najbliższych dniach może się przyda. Tylko wysyłkę będę pisał jak coś żeby pocztą puścili a nie dhl

Dzięki Kolego Krygo, kod zadziałał, a zamowienie składałem przedwczoraj :) było to moje pierwsze zamowienie w tym sklepie i w sumie pierwszy zegarek kupiony nie w Polsce. Trochę po czasie, ale mam pytanie w związku z tym: jaki rodzaj wysyłki wybieracie żeby uniknąć dodatkowych kosztów? Ja wybrałem przesyłkę poczta zamiast DHLa i nie dokupowałem pudełka, chociaż mnie korciło :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edited by mati_luk

Ok, więc może się uda. A pudełka zamawiał ktoś i też uniknął Vatu?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki Kolego Krygo, kod zadziałał, a zamowienie składałem przedwczoraj :) było to moje pierwsze zamowienie w tym sklepie i w sumie pierwszy zegarek kupiony nie w Polsce. Trochę po czasie, ale mam pytanie w związku z tym: jaki rodzaj wysyłki wybieracie żeby uniknąć dodatkowych kosztów? Ja wybrałem przesyłkę poczta zamiast DHLa i nie dokupowałem pudełka, chociaż mnie korciło :)

Ja zamawiałem wczoraj Baby Tuna SRP637 na MyWatchesHub - też korciło mnie wzięcie pudełka, ale uznałem że pudełko kupie aluminiowe coś takiego: 51VRcjFflIL._SY300_.jpg

Płaciłem przez PayPal (przesyłkę wziąłem ubezpieczoną +3$). Na razie w sklepie status Processing, na karcie kwota widzę zablokowana, ale jeszcze nie zaksięgowana.

Dam znać jak idzie przesyłka.  

Edited by roberto231

U mnie już chyba następnego dnia było "Shipped" i teraz czekanie. Też miałem brać SRP637, ale jak przyszło co do kupna, to zacząłem mieć wątpliwości między SRP637 a SRP639 i ostatecznie właśnie tego drugiego wziąłem.

Dam znać jak przyjdzie.

MyWatchesHub dopiero mi wczoraj wysłał przesyłkę. Czyli dzień po zaksięgowaniu na karcie zakupu.

Paczka idzie poczta niemiecka.

Numer nadania ma w końcówce DE.

Ja zamówiłem SRP637 na mywatcheshub 27.12 i dopiero dzisiaj dotarł do kraju.

Zamówiłem do niego pudełko bo niedawno oglądałem film na youtube z tym zegarkiem gdzie autor zamówił na creationwatches bez oryginalnego pudełka i dostał w pudełku noname, które niestety było za małe - zegarek się otarł o wieczko.