Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aronus

Zegarek na górski trekking

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sprawa. Poszukuję na prezent zegarka na górski trekking, którego podstawową funkcją opócz pokazywania godziny byłoby pokazywanie wyskości. Użytkownik nie jest wielkim fanem elektroniki więc zegarek musiałby mieć jak najprostrze działanie. Trochę pocztałem o zegarkach z funkcją wysokościomierza i trochę obawiam się tego, że zegarek trzeba kalibrować na podstawie ciśnienia. Budżet powiedzmy do 1000 zł, ale tańsze propozycja bardzo mile widziane :) Czy moglibyście zasugerować jakieś modele i ewentualnie gdzie kupić w dobrych cenach i żeby nie trafić na podróbę? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio Protrek, albo Rangeman.

Jeżeli Protrek, to nowsze wersje z sensorami 3 generacji. Są mniejsze, szybsze, oszczędniejsze i dokładniejsze.

 

Mam Protreka PRG-270 i Rangemana. Obydwa mogę polecić.

Co do wysokościomierza, to w stabilnych warunkach pogodowych działa całkiem dobrze.

Wysokość jest obliczana na podstawie ciśnienia i jeżeli to zacznie spadać, lub rosnąć, to zegarek nawet na półce będzie pokazywał wzrost lub spadek wysokości. Na to nie ma rady.

Jeżeli zależy ci na dokładności w każdych warunkach, to lepiej zadziała jakiś GPS.

 

Czy trzeba kalibrować?

Moim zdaniem tylko wtedy, jeżeli masz pewność, że odczyty zegarka są błędne. Z reguły fabryczne ustawienia są poprawne.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Protrek PRG-270 przypadł mi do gustu :) , czy moglibyście polecić gdzie w Polsce go kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że w tym wypadku osoba, dla której kupujesz zegarek musi mieć naprawdę duży nadgarstek. Protrek jest słusznych rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną, chyba najtaniej na allegro :)

Ale też zależy który konkretnie model, bo różnią się wyświetlaczem i kolorami, a cena jest różna.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Casio SGW-300, masz zegarek z wysokościomierzem, a i kasa na prosty odbiornik GPS zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sol dzięki za informację :)

Ender cenna uwaga przjdę się jeszcze do jakiegoś stacjonarnego sklepu, żeby ten zegarek obejrzeć, ale nie spodziewam się problemów z wielkością, bo użytkownik ma słuszną łapę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.