Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RKL

Zegarek za około 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, jak Wam mija weekend? :)

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna zegarka dla siebie/dla taty na prezent. Na pewno musi to być zegarek na sprężynę (automat/manualny naciąg) i szwajcar.

Ogólnie poszukuję zegarków od 40mm w szerokości w górę. W tej chwili mam praktycznie tylko Certinę Chronograf kwarcową na bransolecie, potrzebuję coś bardziej smart casual/do garnituru. Dlatego chciałbym prosić o radę co wybrać na ten moment, co będzie najrozsądniejsze.

 

Czy lepiej w tej sytuacji szukać nowego w niskiej cenie, nowego lekko używanego w stanie 9/10, kupować Vintage w dobrym stanie, czy kupić Vintage Omegę w opłakanym stanie i dać do renowacji, żeby ją nosić? Wolałbym kupić zegarek w Polsce, bo trochę obawiam się zabaw z urzędami celnymi, no chyba, że to wcale nic trudnego i są naprawdę dobre promocje gdzieś poza Polską. Szukam też zegarka, który nie spadnie bardzo z ceną od razu po zakupie - wolę wydać kilka tysięcy na model, który jest jednym z tańszych danej marki, niż kilka tysięcy na topowy model marki z najniższej półki (chodzi o nowe modele).

 

Zakładany budżet to 5000 zł około, ale może być mniej. A może w tej kwocie uda się znaleźć kilka z poniższych opcji?

Mam kilka opcji, które rozważam, na pewno każdą z nich kiedyś w końcu będę miał w domu, no ale póki co trzeba coś wybrać (a może można coś połączyć?):

- garniturowiec, srebrna koperta (koniecznie automat)
 Wstępnie napaliłem się na Maurice Lacroix Les Classiques 40mm jak niżej, ale od kiedy naczytałem się, że do końca roku właściciel chce sprzedać markę, a Swatch Group powiedziała, że nie jest zainteresowana, to zapał ostygł.

lc6027_ss001_120_pr_ecc9a40563_0.jpg

http://www.mauricelacroix.com/Watch/Entry/Collection/les_classiques-5/Id/les_classiques_date-601.sls
 
- Omega Constellation Pie Pan

super zegarek, ale w jakim największym rozmiarze byłby dostępny?
 
- płynąca sekunda
tu rozważam Zodiaca Kingline np., albo ewentualnie Grand Seiko 36000 (wiem, nie szwajcar). Podobają mi się też kamertony Omegi 300Hz.

Poniżej przykładowe fotki moich typów:

Zodiac

$_1.JPG

Omega

Omega+F300+Hz+DeVille+Chronometer+Calibr
Seiko 

japan720004.jpg

 

- Skeleton/Open Heart
Oglądałem Tissota Squelette jak niżej, jest super, ale za duży na moją rękę. Ten drugi model z rzymskimi cyframi leży bardzo dobrze, ale nie podoba mi się już jak pierwszy z nich.

Tissot-tcomplications-squelette-6.jpg
 
- Omega Aqua Terra Rose gold

aqua%20terra%20size%2041,5mm%203.jpg

 

oczywiście wiem, budżet nie ten, ale czy poniższy zamiennik Eposa się nadaje? jak z jakością? Bo tak na zdjęciach lekko wieje tandetą przy Omedze, ale może to tylko takie wrażenie. Ciekawe jak w rzeczywistości wygląda kwestia grubości warstwy złota na kopercie w obu przypadkach. Zastanawiam się, czy go nie wziąć, póki nie mam budżetu na Omegę.

https://dolinski.pl/zegarki-epos/collection-passion/epos-passion-3401/epos-passion-ref-3401.132.24.15.25.html

 

- Omega De Ville Hour Vision, jak niżej

http://www.omegawatches.com/watches/de-ville/hour-vision/co-axial/43133412101001/

DSCN0585f.jpg

znów wiem, że budżet nie ten, ale może można znaleźć coś w zakładanym budżecie?

 

- jakaś edycja limitowana

Fajnie by było mieć coś limitowanego.

 

 

Wiem, to lista życzeń i dość szeroka w dodatku, ale może mielibyście rady, od czego tu zacząć i gdzie najlepiej szukać konkretnej oferty? Chciałbym mieć coś nietuzinkowego, na pewno nie typu Le Locle (chociaż to ładny sikor).

Bardzo proszę o porady i pozdrawiam :)


Pozdrawiam

RKL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za propozycje.

Widziałem już na forum te zegarki. Ten drugi lepiej się prezentuje niż pierwszy. Mimo wszystko to jednak nie to.

Pewnie wyjdę na ignoranta zegarkowego, ale marka Orient Star nie kojarzy mi się absolutnie z niczym. No i po prostu wolę coś ze Szwajcarii, nie wiem, sentyment (pamiątkowe zegarki, które mam to Szwajcary i Ruski), wyobrażenie? Mam już 2 Casio - Edifice i takiego z termometrem itd, ale ich od dawna nie noszę, chociaż pozbywać ich się nie chcę. Z Japońców, jak pisałem, póki co przemówiły do mnie tylko Seiko Hi-Beat ze względu na mechanizm.

 

A miałbyś może jakieś sugestie co do moich typów? :)


Pozdrawiam

RKL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos 3401 to zadna tandeta . Miałem złotego , obecnie mam srebrnego i z czystym sumieniem moge polecić. Naprawdę świetny zegar bardzo dobrze wykonany . Fajny rozmiar, wg mnie idealny jako EDC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gs na podwyższonej częstotliwości to nie ten przedział ;)

Popatrz sobie na longinesy i ML i taka sugestia, mechanizm może szukać coś wyżej niż 2824-2 . On jest ok w zegarku za 1,5k. Pakować się w niego w zegarku za 5k ( mówię o podstawie i o elabore ) to tak trochę nie halo . Szukał bym wyższej ety lub jakiegoś in house. ( OSy i seiko mają in house werki :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gs na podwyższonej częstotliwości to nie ten przedział ;)

Popatrz sobie na longinesy i ML i taka sugestia, mechanizm może szukać coś wyżej niż 2824-2 . On jest ok w zegarku za 1,5k. Pakować się w niego w zegarku za 5k ( mówię o podstawie i o elabore ) to tak trochę nie halo . Szukał bym wyższej ety lub jakiegoś in house.

Patrzyłem też na używki tych Seiko, że można trafić coś w moim budżecie, ale to głównie na ebayu zagranicą.

 

O właśnie, w sumie to mi przypomniałeś że miałem jeszcze o coś zapytać :) Wiem, że ta ETA jest wszędzie w najtańszych automatach, czytałem też, że są jej różne odmiany i takie Certiny czy Tissot mają najsłabszą. A czym np. jest mechanizm w tym Maurice Lacroix, którego wstawiłem - ML115? Gdzieś ktoś pisał, że jakiś inny mechanizm ML to SW200, a z kolei to jest to samo co ETA2824 i ja już zbaraniałem. Może jest jakieś fajne źródło w Internecie z rozpiską wszystkich mechanizmów?

 

Miałbyś może na szybko jakieś fajne propozycje w tym przedziale, które Ci przychodzą do głowy z ciekawym mechanizmem?


Pozdrawiam

RKL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie siedzę aż tak w szwajcarach. Bardziej w japońcach. trzeba szukać i czytać , co siedzi w danym zegarku . Generalnie na ML cz na longinesie się nie zawiedziesz. Ale poczekajmy na speców od Swiss .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja w międzyczasie odpowiem sobie sam na jedno z pytań - ML115 to mechanizm na bazie SW200, ma tę samą rezerwę chodu i liczbę kamieni, regulowany w 3 pozycjach, czyli ogólnie szału nie ma.


Pozdrawiam

RKL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Gdzieś ktoś pisał, że jakiś inny mechanizm ML to SW200, a z kolei to jest to samo co ETA2824 i ja już zbaraniałem.

 

Totalna bzdura, że to to samo.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem też na używki tych Seiko, że można trafić coś w moim budżecie, ale to głównie na ebayu zagranicą.

 

Ebay to dość niepewne źródło, jeśli chodzi o zegarki vintage.

Grand Seiko (naciąg manualny) leży i czeka na bazarku: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/125647-grand-seiko-anker-w-z%C5%82ocie/?hl=seiko

Trzeba tylko zapytać o historie serwisu.

Można też rozejrzeć się za tańszymi alternatywami: King Seiko 45-7000 (do znalezienia na forum watchuseek).

Warto też trochę poczytać przed ewentualną decyzją: http://www.seiyajapan.com/pages/the-history-of-grand-seiko

Widzę, że wizja wymarzonego zegarka jest dość szeroka. Nie spiesz się, poczytaj trochę i potem zdecyduj. To tylko jedna z propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk o tym Seiko, przyjrzę się na pewno - dziwne, że mi umknął, bo zaglądałem na "bazarek". Temat też w wolnej chwili przestudiuję :)

 

Tak jak pisałem, pewnie każdy z nich lub coś podobnego kiedyś sobie sprawię, kwestia tylko kolejności, okazji i gdzie ich szukać.


Pozdrawiam

RKL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a gdzie szukać w dobrej cenie nowego/NOS Maurice Lacroix/Longines/Omega? Chodzi o pewne i sprawdzone źródła, niekoniecznie w Polsce.


Pozdrawiam

RKL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.