Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacu97

Atlantic Milano-renowacja?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeszukując szafkę mojej babci trafiłem na zegarek Atlantic Milano. Dowiedziałem się, że był to zegarek mojego dziadka. Stwierdziłem, że należy tchnąć w niego życie, jednak tutaj pytanie do was czy w ogóle warto jest go odnawiać? Czy mógłby mi ktoś powiedzieć o nim coś więcej? Czy jest oryginalny i w jakich latach ten model był produkowany?

Zegarek działa, lecz przede wszystkim chciałbym poprawić jego stan wizualny.

 

Zdjęcia:

IMG 20151222 175931452[1]

IMG 20151222 175952260[1]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta wydaje się być w bardzo dobrym stanie, koronka również. Dekiel to mały problem, bo można go podpolerować, ale to tylko dla własnej przyjemności, bo w sumie i tak go nie widać na co dzień.

 

Wskazówki zegarmistrz będzie mógł wyczyścić i ew. wypełnić nową lumą. 

 

Najciężej z tarczą, bo nie widać za dobrze czy to brud czy jakieś wykwity pleśni, może być ciężko to doczyścić, ale może warto spróbować. Na pewno nikt nie doradzi odnawiania tarczy, szkoda, żeby z ładnego modelu robić malowankę. Może uda się pozbyć tego ciemnego brudu i wtedy będzie całkiem sympatyczny zegarek do założenia choćby codziennie, a dodatkowo z wartością sentymentalną, skoro jest w rodzinie od kilku ładnych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeszukując szafkę mojej babci trafiłem na zegarek Atlantic Milano. Dowiedziałem się, że był to zegarek mojego dziadka. Stwierdziłem, że należy tchnąć w niego życie, jednak tutaj pytanie do was czy w ogóle warto jest go odnawiać? Czy mógłby mi ktoś powiedzieć o nim coś więcej? Czy jest oryginalny i w jakich latach ten model był produkowany?

Zegarek działa, lecz przede wszystkim chciałbym poprawić jego stan wizualny.

 

Zdjęcia:

Koperta jest stalowa i chyba nie od tego modelu bo z tego so wiem "milano" mial chromowane koperty. Ta koperta i dekielek sa latwe do polerowania . Tylko jak koperta po polerce bedzie wygladala jak "nowka" to nie bedzie pasowala do tej tarczy... Ja bym zrobil to co kolega Krzysiek napisal. Jak tarcza po czyszczeniu nabieze "nowosci" to wtedy ewentualnie polerowanie koperty i dekla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest stalowa i chyba nie od tego modelu bo z tego so wiem "milano" mial chromowane koperty.

 

Nie jest stalowa. Nawet na dekielku jest napisane...

Co do tarczy, to można spróbować leciutko ją przemyć, ale radziłbym poczytać jak koledzy to robią (np. kol. zegaryna_24).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega jest "sentymenalny" to raczej nie polecałbym czyszczenia tarczy we własnym zakresie bez wcześniejszego treningu na tarczach możliwych do poświęcenia, a już metody z pronto mogłyby się skończyć jedynym takim atlantikiem milano z tarczą typu tabula rasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem, na początek powinienem zlecić czyszczenie tarczy, oraz wypełnianie wskazówek nową lumą? Możecie polecić jakieś zakłady, które się tym zajmują? Przede wszystkim z Warszawy, Olsztyna, bądź Białegostoku, ponieważ u mnie w Ostrołęce nikt nie zajmuje się renowacją zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest stalowa. Nawet na dekielku jest napisane...

Co do tarczy, to można spróbować leciutko ją przemyć, ale radziłbym poczytać jak koledzy to robią (np. kol. zegaryna_24).

masz racje - na tych dwoch zdjeciach tego tak wyraznie nie widac bo kolor koperty jakos nie podchodzi pod chrom no i przetarc nie widac. Na trzecim zdjeciu widac, ze koperta jest chromowana. To , ze jest napisane - "tylko dekiel ze stali) nie znaczy automatycznie , ze tak jest. Dekiel moze byc od innej koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość philippe_dufour

Możecie polecić jakieś zakłady, które się tym zajmują? Przede wszystkim z Warszawy

Glowaccy , Złota 62. Nikt w Polsce ci lepszej renowacji nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glowaccy , Złota 62. Nikt w Polsce ci lepszej renowacji nie zrobi.

Bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.