Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fajdor

Bueche Girod Quartz Swiss Made

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, posiadam stary zegarek marki Bueche Girod, lecz nie wiem jaki to model, z jakiego roku pochodzi, itp.

Pewność, że oryginał to mam, kilku zegarmistrzów go sprawdzało.

Uru6YAl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/bueche-girod-quartz-swiss-made-ladies-damski-CID87-IDdLCRJ.html#46795421a2 to Twoje?

 

Z tym rokiem to mocna przesada, nie mówiąc o cenie. O ile dobrze pamiętam pierwszy, kwarcowy sikor na rękę, taki do noszenia a nie na wystawę powstał pod koniec lat `60. To, co tu masz to pewnie lata `70-`80. Widziałem podobne męskie Girody datowane na ten okres, przy czym cena wywoławcza była ze 20x niższa a transakcji zero. Aha, koperty a nieraz i bransoletki były zazwyczaj z 9-karatowego złota. Za 8 koła papiera to były bardziej współczesne, z goldu osiemnastki i brylusami na kopercie. To, co masz na zdjęciu przypomina mi model slim z lat `80, tyle że tamten zrobiony był z 18-karatowego złota i był mechaniczny. krzyczeli za niego w okolicach $2000

Takie zwykłe kwarce bywały na e-bayu wystawiane nawet w okolicach $300 i mniej, za model BG9GQ, 33mm, z 9-karatowego złota, na pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

To bezcenny egzemplarz! :lol:

Pewnie posiadacze Rolniksów 

będą chętni do podmianki. ;)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jak cena, pewnie jest do negocjacji.,BG9GQ to na pewno krok milowy w historii zegarmistrzostwa i jest to po prostu "must have" dla każdego kolekcjonera.,Jak wiadomo klasyczne zegarki nigdy nie tanieją i trudno powiedzieć czy cena jest wygórowana, normalna ewentualnie czy to okazja.?? Teraz dopiero doczytałem ,że zegarek jest złoty. Jeżeli tak to naprawdę okazja., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiadomo, czy Kol. z oeliksa ma złotego łocza. Może to jakaś stalowa limitka? Pamiętam, kiedy szedłem do komunii to dostałem jakiegoś szwajcara przywiezionego z Niemiec, w automacie, wyglądał, jak kampingowy telewizorek, tylko większy trochę był. Jaki byłem zawiedziony, widząc dumne napisy "QUARTZ" na tarczach płaskich zegarków moich kolegów. Na "Montana 7 melodies chrono" nawet nie śmiałem patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nie jest szczerozłoty to i tak okazja .BG9GQ to rzadkie i poszukiwane zegarki.,Do tego Quartz z lat 1940!! Co jest w stanie przebić wartość kolekcjonerską kwarca z 1940 roku??Chyba tylko  Smartwatch z czasów Rewolucji Październikowej.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayorze - szacun za wnioski! Choć mnie sie wydawało, że on ma wiyncy karatów niż Brusli i Czak Noris razem wzięci. Plus Karate Kid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.