Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

langolier

Zmiana baterii w Lorus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od 4 lat użytkuję zegarek Lorus z mechanizmem VD53-X081.

Przez te 4 lata zegarek działał na oryginalnej baterii, zakupionej z nim (zegarek fabrycznie nowy).

Teraz o prostu się zatrzymał - jak poruszę nim to zaczyna działać lecz wkrótce znów się zatrzymuje (nie zaobserwowałem opisanego w instrukcji przeskakiwania sekundnika co 2 sekundy).

Mam nadzieję, że to jednak tylko bateria i chciałbym ją wymienić.

Pytanie - jak to zrobić ?

Z jednej strony chyba nie powinno być to drastycznie trudne (chyba, że potrzebuję jakiegoś NAPRAWDĘ zegarmistrzowskiego wkrętaka ?)

Z drugiej strony zegarek ma wodoszczelność 100m, pływam z nim i chciałbym to robić nadal - tzn. obawiam się utraty szczelności po takiej samodzielnej wymianie (może trzeba wymienić uszczelkę ?)

Jeśli zdecyduję się na wymianę przez fachowca to czy warto przejechać całe miasto do serwisu autoryzowanego ? czy wystarczy wizyta u "zegarmistrza" w hipersklepie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli udasz się do fachowca, to zapłacisz 2-3 dychy, w tym będziesz miał fachowo wymienioną baterię, sprawdzony mechanizm, test wodoszczelności. Wymieniając samemu i nie mając wprawy, możesz porysować kopertę przy próbie jej otwarcia i mieć duży problem z zamknięciem zegarka, jeżeli dekiel jest zaciskany. Zamknięcie wymaga użycia specjalistycznej praski.

 

Jeśli specjalista w hipesklepie posiada stosowne wyposażenie, to nie widzę przeszkód. Ja bym jednak poszukał kogoś bardziej wtajemniczonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeb w lorusie. Bardzo ciezko sie zamykaja. Idz tylko tam gdzie maja urzadzenie do sprawdzenia szczelnosci i dadza ci wydruk.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeb w lorusie. Bardzo ciezko sie zamykaja. Idz tylko tam gdzie maja urzadzenie do sprawdzenia szczelnosci i dadza ci wydruk.

Najpierw trzeba takiego Lorusa otworzyć, a to też nie jest proste. Wciskane czy zakręcane dekle dowalone są konkretnie. Bez porządnego sprzętu tylko się porysuje dekiel i/lub kopertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, jadę do fachowca.

Dzięki wielkie za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź tam, gdzie Ci napisałem. Krzysiu Ci wymieni bakterię i zrobi co tam trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobił, aczkolwiek nie wiem czy "Krzysiu" (nie przedstawiliśmy się nawzajem) :)

Na moją prośbę po wymianie baterii jeszcze test ciśnienia (gratis) aczkolwiek tylko do ~5bar(rysy na szkle) i co ciekawe - także podciśnienia ~0.5bara.

Można pływać ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test ciśnienia robią i bez prośby klienta. Jeśli obawiali się przez rysy na szkiełku zrobić "nominalnego" testu, to sygnał dla Ciebie, żebyś pomyślał o wymianie szkiełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w sobotni poranek musiałem o to poprosić, ponieważ po wymianie baterii po prostu zapytałem o ten test i dopiero wówczas został wykonany.

Nie otrzymałem też propozycji wymiany szkiełka a możliwość pływania w zegarku mi wystarcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś bardzo niezadowolony z usługi wykonanej w Tempusie.

Moja rada na przyszłość: wyślij zegarek do Sochaczewa. Tam jest autoryzowany serwis Seiko, a więc Lorusa także.

Mają stosowną maszynerię. Na pewno zaproponują Ci wymianę szkiełka i może innych podzespołów.

Po 3-4 miesiącach zegarek będziesz miał z powrotem.

W moim poście nie ma złośliwości, a jedynie próba naświetlenia rzeczywistości. W Tempusie nie mają autoryzacji Lorusa i szkiełko musieli by zamówić i poczekać. Sochaczew ma od ręki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, nie jestem niezadowolony.

Opisuję tylko co i jak było przeprowadzone; nie zawsze w sposób opisany przez Ciebie. Jednak nie czuję się z tego powodu niezadowolenia.

 

Test szczelności nie został przeprowadzony "automatycznie" przy wymianie baterii i taki jest fakt. Na moją prośbę test został wykonany niezwłocznie i bezpłatnie. I to też jest fakt.

O wymianę szkiełka mogłem zapytać sam. To kolejny fakt.

 

W innym wątku opisałem jeszcze test chodu przeprowadzony na moim starym Seiko. Także bezpłatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przepraszam bardzo, po prostu miałem wrażenie, że jesteś niezadowolony, masz pretensje. Jak OK, to OK.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.