Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mieto

omega seamaster renowacja

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje Norbercie za konkretne informacje i kolejny "trop" do poszukiwań. Niestety e-mail się nie zgadza?  Wysłałem e-maila z dwóch kont i obydwa zawróciły.

 

 

Jeszcze raz przypomne Ci że zegarek będzie skladakiem, czyli kolekcjonersko niewiele wart.
Poświęcisz mnóstwo czasu, pieniędzy by mieć przeinwestowany zegarek....

 

Składakiem będzie dopiero w przypadku wymiany koperty na inną - póki co nie mam takiego planu bo chciałbym ją poddać renowacji (zobaczymy czy to się uda). Co do przeinwestowania to właśnie dlatego podałem numery z dekla bo chce się mniej więcej dowiedzieć co to za zegarek z jakich lat co pomoże określić orientacyjną cenę od do.  Wtedy będę mógł podjąć kroki co do koperty. Sprzedażny nie biorę w ogóle pod uwagę. Zegarek na pewno idzie na przegląd i cyferblat do renowacji. W najgorszym przypadku zostanie w tej kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Norbercie za konkretne informacje i kolejny "trop" do poszukiwań.

 

 

 

 

Składakiem będzie dopiero w przypadku wymiany koperty na inną - póki co nie mam takiego planu bo chciałbym ją poddać renowacji (zobaczymy czy to się uda). Co do przeinwestowania to właśnie dlatego podałem numery z dekla bo chce się mniej więcej dowiedzieć co to za zegarek z jakich lat co pomoże określić orientacyjną cenę od do. Wtedy będę mógł podjąć kroki co do koperty. Sprzedażny nie biorę w ogóle pod uwagę. Zegarek na pewno idzie na przegląd i cyferblat do renowacji. W najgorszym przypadku zostanie w tej kopercie.

Ok :)

Wiek zegarka to żadna tajemnica, wystarczy numer z mechanizmu by go określić.

Co do ceny tez :), poprzegladaj oferty na portalach aukcyjnych,Omega cal.501, koperta gold cap....

 

Edit

 

post-48316-0-47472400-1457174610_thumb.jpg

https://www.google.pl/url?sa=i&source=images&cd=&q=omega%20seamaster%20automatic%20cal%20501&ved=0ahUKEwjx39PHranLAhUkYZoKHZ4fCLsQjhwIBQ&url=http%3A%2F%2Flamesuredutemps.com%2Fone.cfm%3Fseamaster%2520automatic%25202846%26uuid%3D9e954f4a-5056-b741-db775bfebd905e7a&psig=AFQjCNFr24a7uOpqH6tuHEfwWW3bUWR_6A&ust=1457260692120020&rct=j&cad=rjt


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo podobny ale u mnie mechanizm na 19 kamieniach i zamiast godzin 12, 6 itd. mam "znaczniki" takich kilka widziałem ale identycznego jak mój nie bardzo u mnie jeszcze napis chronograf

 

http://www.chrono24.pl/omega/seamaster-gold-capped-automatic-watch--id3898602.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o kopertę, w tym przypadku ilość kamieni w obrębie tego samego kalibru, czy indeksy na tarczy nie ma żadnego, lub minimalne znaczenie.

 

('znaczki' to indeksy)

 

P.S No i napis na tarczy to raczej "chronometr' bo chronograf to stoper.

Chronometr to certyfikowany mechanizm, lepszej jakości, bardziej precyzyjny.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cal 501 był 2 wersjach 19 i 20 kamieni to taki jedyny przypadek z jakim sie spotkałem 

Tarcza w tym zegarku jest po renowacji . Napis chronograf czy chronometr nie ma prawa byc na tej tarczy.W  pierwszym przypadku werk nie ma certyfikatu chronometru w drugim nie jest stoperem .

 

koperta jest zniszczona maxymalnie i nie opłaca sie renowacja tego zegarka np. bezel wykonany jest ze złota dorobienie .....

itd.

Koszt  całkowity przekroczy cene tego modelu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się dokładnie przypatrzyłem zdjęciom i faktycznie- koperta nie do zrobienia w cenach jakie pisałem. Nie zauważyłem, że tam połowy bezela nie ma ( uroki oglądania zdjęć na małym ekranie, a w tech chwili widzę to na dużym ).  Cofam zatem moje słowa. Gdyby to był tylko starty gold cap itd to byśmy powalczyli. Tak to ratuje dorobienie bezela ze złota i tutaj ja szacuję, że to będzie odtworzenie koperty mogło sięgnąć faktycznie kwot rzędu nawet 7-8 setek... Moja wina- niedopatrzyłem.

 

Co do kosztów- serwisu. Wycena była za to co kolega akurat potrzebował, bez uwzględnienia ewentualnych części. Czy 150zł to mało za czyszczenie takiego automata? Mało, ale nie aż tak by się temu dziwić, bo znam i majstrów co takie zegarki rozbierają sobie chałupniczo, czyszczą w maszynie, składają i ,,40zł" do ręki. Inna bajka, że jakość tej naprawy nie podlega nawet jakiejkolwiek dyskusji.

 

 

Dla mnie na te chwilę najlepszym wyjściem co do tego egzemplarza byłoby poszukanie takiego samego na portalach aukcyjnych ( są, da się wykopać ) w dobrej cenie, może być nie na chodzi- byle koperta była ok. Przełożyć co się da, uruchomić, a to co zostanie sprzedać na części i tyle... Analogicznie raz postąpiłem z seamasterką, gdzie koperta była ruiną ale zegarek kupiony za grosze... znalazłem dawcę z walniętą sprężyną i brzydką tarczą- pozamieniałem co trzeba, resztki zostały na sprzedaż zegarmistrzowi, a koszt operacji zamknął się w 150zł łącznych kosztów po odliczeniu tego co odzyskałem z części. Zegarek do dziś chodzi u mojego przyjaciela na ręce.

 

Jak Masz czas to można tak pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cal 501 był 2 wersjach 19 i 20 kamieni to taki jedyny przypadek z jakim sie spotkałem 

Tarcza w tym zegarku jest po renowacji . Napis chronograf czy chronometr nie ma prawa byc na tej tarczy.W  pierwszym przypadku werk nie ma certyfikatu chronometru w drugim nie jest stoperem .

 

koperta jest zniszczona maxymalnie i nie opłaca sie renowacja tego zegarka np. bezel wykonany jest ze złota dorobienie .....

itd.

Koszt  całkowity przekroczy cene tego modelu .

 

Ciekawe jest w tym wszystkim to że znam historie tego zegarka bo od około 20 lat był w jednych rękach i na 100% nie był poddawany renowacji. chyba że dużo wcześniej ktoś to w jakiś sposób dopisał.

 

Poniżej link do ciekawej informacji oczywiście nie wiem na ile prawdziwej:

http://www.watchprosite.com/?page=wf.forumpost&fi=677&ti=514006&pi=3107241

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie zakładam nowego tematu ponieważ dotyczy on tego samego zegarka. Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi podpowiedzieć jak wyglądała (jakie wymiary itp.) koronka do omegi o której mowa w temacie. Wydaje mi się ze moja jest nieoryginalna ponieważ nie posiada logotypu omegi. Może omegi z tamtych lat wychodziły bez loga na koronce? Widziałem kilka takich egzemplarzy na e-bayu. Z góry dziękuje za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie juz byly logowane.

Ksztalt ( forme) znajdziesz w ezeplarzach zamieszczonych w internecie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewielki :)

 

Zalezy co masz na mysli - jaki zakres prac bedzie przewidziany.

 

Kupno oryginalnego dekielka, przeglad i serwis mechanizmu, renowacja, lub wymiana wskazówek, polerka koperty, ... ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewielki :)

 

Zalezy co masz na mysli - jaki zakres prac bedzie przewidziany.

 

Kupno oryginalnego dekielka, przeglad i serwis mechanizmu, renowacja, lub wymiana wskazówek, polerka koperty, ... ?

Też się zastanawiałem nad jego rozmiarem (czy nie mały). Ma 35x40 mm. Ja mam nadgarstek 16,5 cm. Nigdy nie widziałem takich zegarków na żywo.

Jeśli chodzi o odnowienie. Czy te wskazówki nie nadają się do renowacji? Ile kosztowałby taki dekielek i czy jest go łatwo znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.