Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ded

Orient Star SDK05003W0 WZ0211DK

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni użytkuję Orient Star model SDK05003W0, który w katalogu orienta występuje też pod nazwą WZ0211DK. Oznaczenie modelu jest inne zależnie od kraju dystrybucji. Są też inne wersje kolorystyczne zarówno tarczy jak i stalowa koperta i bransoleta. Mnie ujęła wersja z białą tarczą i w różowym złocie.

 

Tutaj filmik, który ukazuje piękno tego zegarka

 

Zegarek zakupiłem w USA. Przyszedł niespodziewanie szybko pomimo wybrania najtańszej wysyłki. Dostępny jest także w krajowej dystrybucji i udało mi się go nawet przymierzyć w jednej z Warszawskich galerii. Pierwsze wrażenie: bardzo duże skórzane pudełko, ciekawie otwierane, widać że to produkt z nieco wyższej półki. Trochę liczb:

 

Średnica bez koronki 41mm- na nadgarstku 18cm wydaje się spory choć jest tylko 1mm większy od mojego poprzedniego czasomierza który wydawał się niezbyt duży.

W uszach 21mm- nietypowo ale pewnie podpasują paski 22mm. Przy zapięciu 18mm, warto o tym pamiętać jeśli ktoś chce przełożyć sygnowaną klamerkę

Werk- ORIENT kaliber 40S62/ 24 kamienie, dokręcanie koronką, stopsekunda i rezerwa chodu

 

Na początek tarcza. Najbardziej przykuwa wzrok otwarte serce, wygląda to rewelacyjnie i nie mogę się napatrzeć. Tarcza bardzo dopracowana, nie ma się do czego przyczepić. Indeksy polerowane w kilku płaszczyznach fajnie odbijają światło. Za nimi kropeczki z lumy, które świecą bardzo intensywnie nawet po krótkim naświetleniu. Luma jest także na wskazówkach i wskazówce od rezerwy chodu. Ogólnie nie ma się do czego przyczepić, jeśli już bym miał na coś narzekać to trochę słaba czytelność. Biała luma na krótkiej wskazówce sprawia, że wskazówka np na godzinie 4 albo 5 jest trochę mniej widoczna. Wolałbym wskazówki bez lumy lub jej mniejszą szerokość aby czytelność była większa. Tarczka sekundnika i rezerwy chodu są frezowane.

 

Szkiełko szafirowe, płaskie ale wystaje ok 1mm.

 

Koperta pokryta różowym złotem. Nie jest jakoś specjalnie finezyjna ale nie mam do niej zastrzeżeń. Na 3 godzinie sygnowana koronka.

 

Od spodu przeszklony dekiel, mechanizm nie jest zdobiony, jedynie na wahniku jest logo i nazwa. Z uwagi na otwarte serce można spojrzeć przez zegarek na wylot.

 

Brązowy pasek o fakturze krokodyla bardzo ładnie się komponuje. Wydaje się dobry jakościowo ale po kilku dniach niewiele mogę powiedzieć na ten temat. Jest miękki ale od strony uszu jest bardzo ładne zgrubienie, które sprawia, że w tamtej okolicy jest sztywniejszy. Przeszycie w kolorze paska, mało widoczne. Będę musiał pomyśleć o jakimś jasnobrązowym pasku z białym przeszyciem- może to ciekawie wyglądać. Pasek jeszcze mi się nie ułożył tak jak chciałem ale to kwestia kilku dni. Na uwagę zasługuje klamerka sygnowana literą S. Ten "języczek" przechodzący przez dziurkę też jest solidny i dosyć gruby- nie ma lipy.  Jak wcześniej wspomniałem pasek ma nietypową szerokość 21mm w w uszach i 18mm przy klamerce.

 

Wrażenia z użytkowania mam bardzo pozytywne. Mogę śmiało polecić ten zegarek gdyż jakość wykonania jest na wysokim poziomie. Zegarek wygląda na znacznie droższy niż jest. Jednocześnie nie rzuca się przesadnie w oczy a tego się trochę obawiałem. Sprawia wrażenie sporego na moim 18cm nadgarstku. Ma ciekawą i urozmaiconą tarczę a widoczny balans wygląda obłędnie. Funkcjonalnie chciałbym nieco czytelniejsze wskazówki, nawet kosztem zrezygnowania z lumy na nich. Swoją drogą świeci bardzo wyraźnie, niczym nurek.

post-27703-0-89989200-1458330903_thumb.jpg

post-27703-0-98141200-1458330904_thumb.jpg

post-27703-0-95026000-1458330905_thumb.jpg

post-27703-0-38766100-1458330907_thumb.jpg

post-27703-0-30602000-1458330908_thumb.jpg


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstkowe

post-27703-0-14581700-1458331006_thumb.jpg

post-27703-0-21707200-1458331007_thumb.jpg

post-27703-0-22993900-1458331008_thumb.jpg


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czytało mimo, że na tarczy dla mnie za dużo się dzieje, mała sekunda i zabrakło miejsca na datę. Niech służy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo bardzo udany zegarek. Długo zastanawiałem się nad OH lub SK i powyższy model wygrał z Eposem 3412 LE. Wiadomo, że werk w Orientach nie jest szczególnie urodziwy i raczej nie ma startu do ręcznie zdobionego Unitasa. Nie da się jednak ukryć, że biorąc pod uwagę ogólne wykonanie, to ta sama pólka.

 

Na koniec dodam, że nie jest to czasomierz dla każdego. U mnie robi on za dziwoląga i osobliwą odskocznie od reszty (mam 7 zegarków, docelowo planuję 10).

 

Pozdrawiam autora, bo mieszkamy w jednym mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza faktycznie urozmaicona ale co kto lubi. Daty mi trochę brakuje ale za to rezerwa chodu przydatna. Mała sekunda jest ok- w sumie nigdy na wskazówkę sekundową nie zwracałem uwagi :P

 

@Istavan, u mnie każdy mój zegarek jest na co dzień i od święta- do wszystkiego. Teraz zegarkowe konwenanse się mocno rozluźniły i uważam, że ten model jest i tak mocno uniwersalny jak na swój "gatunek". Fajnie że jest ktoś z Ciechanowa, tyle czasu na forum i wcześniej nikogo nie zauważyłem :)


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.