Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jaroslaw Jerry Esowy

Big Mako , Ray, snzf17/15 czy...?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Big Mako blue ktory wizualnie mi sie bardzo podoba a mechanizmem jestem zachwycony. Jednak do idealu brak mu LUMY i moze jest ciut za ciezki i ten 1 mm 2 za duzy na moj ok 18 cm nadgarstek. Zastanawiam sie czy by nie zamienic go na raya lub ktores z pseudonurkowych seiko. A moze cos innego? Budzet ok 800 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Raya. Ja brałem bo potrzebowałem nurka do zadań specjalnych na wakacje. Po zmianie szkła na szafir nie noszę żadnego innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak.mnie kusi zeby raya sprobowac i jak sie przyjmie sprzedac BM a jak nie to raya.

 

Nill Satis Nisi Optimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem twojego wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jeszcze na Tisell Marine Diver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma Seiko będzie dużo lepsza. Orient pod tym względem będzie dużo gorszy.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak luma Seiko jest nie do pobicia w tej cenie.

Powiem tak, miałem SKX007 miałem starego Monstera, mam Monstera nowego i Raya, częściej na nadgartsku ląduje Ray, ponieważ jest bardziej wyjściowy, bardzo dobrze prezentuje się na pasku, minusy Raya to moim zdaniem słaba bransoleta i luma.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę luma Raya jest słabsza od powiedzmy SKXa? Na wszelkich filmikach wygląda na bardzo podobną. W porównaniu do snzf17 podobno Ray ma lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez to widzialem na filmikach i w recenzjach piszą ze jest b.zblizona do skx, niedlugo mam nadzieje sie przekonac jak to z rayem jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oba i naprawdę trudno jest określić która luma jest "lepsza" czy "mocniejsza".

Oba świecą nieprzyzwoicie mocno po bezpośrednim naświetleniu i oba długo to światło utrzymują. Przez całą noc bez problemu i w równym stopniu można odczytać godzinę tak jak z SKX'a tak i z Ray'a. Trzeba zaznaczyć jednak, że SKX nieco dłużej utrzymuje światło (dłużej niż jedną noc) natomiast Ray ma znikomą ilość lumy na sekundniku przez co odczytanie sekund w nocy jest mocno utrudnione a po dłuższym czasie wręcz niemożliwe.

 

Ray potrafi współgrać zarówno ze strojem wizytowym jak i casualowym - jest sportowo-elegancki, bardziej uniwersalny. SKX ma mniej eleganckiego wdzięku a więcej wyglądu 'narzędzia'. Ray ma więcej smaczków - polerowane obwódki indeksów, granatowa tarcza ze szlifem słonecznym itd. SKX jako typowy diver ma czystą i przejrzystą tarcze, perfekcyjną ale pozbawioną jakichkolwiek uzdobnień czy smaczków.

 

Trudno jest wybrać lepszego, dlatego polecam nabycie obu ^_^

 

PS. Dekielek oczywiście wygrywa w SKX :P


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy stosunkowo niedużym koszcie zakupu , warto zostawić obydwa zegarki.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw oba, sprzedać później zawsze można tego co mniej na ręce będzie gościł :) Różnica w wielkości jest widoczna więc zastosowanie też może być różne.

Z szafirem pewnie nie warto ale też się nad tym zastanawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się wyborowi, również u mnie  Big Mako  wygrał z Rayem. Jedyne co to się zastanawiam nad wymianą szkła na szafir bo obecne złapało już kilka rys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko szafir to tak ok 200 z wymiana bedzie kosztowac :) jakbym mial tyle dac to już bym chyba zainwestowal 120 euro w full  upgrade na orientuhren czyli szafir i luma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mógł zostać tylko jeden to BM bardziej uniwersalne, zawsze dla odmiany można wrzucić go na mesh :)2978bfb1fdbc8c051178de181a1f2321.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.