Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

muchacho_

Guma Crafter Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Crafter Blue

 

Na rynku jest mnóstwo przeróżnych gumowych pasków do zegarków o najdziwniejszych wzorach i właściwościach. Od tanich silikonowych wyrobów po paski z wysokiej jakościu wulkanizowanej gumy przeznaczone dla profejsonalnych nurków. Do tego ostatniego segmentu należy z pewnością firma Isofrane, która ustaliła standardy i stała się wzorem do naśladowania oraz puntkem odniesiena dla innych tego typu produktów. Wiele firm probuje wyrwać swój kawałek tortu z tego rynku a jedną z tych firm jest z niewątpliwie Crafter Blue, której produkt chciałem Wam dzisiaj przybliżyć. 

 

Pasek Crafter Blue, który do mnie trafił to model uniwersalny o szerokości 22mm, który zwęża się do 20mm przy klamerce. Pasek można zamówić na stronie producenta: http://www.crafterblue.com/. Towary wysyłany jest z Azji za pomocą przesyłki EMS. Pasek trafił do mnie w ciekawym opakowaniu z wizerunkiem płetwonurka. Opakowanie wyglądem przypomina trochę paczkę gum do żucia, nie widziałem wcześniej podobnego rozwiązania. Oprócz samego paska w folijce znalazłem rownież dwa wysokiej jakości teleskopy. Miło, że producent o tym pomyślał.

 

Pierwsze co rzuca się w oczy po wyjęciu paska z opakowania to ciekawy design. Jest to w pewnym sensie rozwinięcie popularnego wzoru stosowanego przez Isofrane, którego osobiście jestem wielkim fanem. Zamiast 4 mniejszych otworów po każdej stronie, znajdziemy dwa większe. Początkowo nie byłem przekonany do takiego rozwiązania, ale czym dłużej obcuje z tym paskiem tym bardziej mi się on podoba. 

 

Jak już wspomniałem, pasek Crafter Blue delikatnie zwęża się z 22mm do 20mm co w połączeniu z dużmy otworami nadaje mu smukłości i lekkości. Na końcu krótszej części paska znajdziemy stalową klamerkę oraz jeden z ciekawszych elementów paska, czyli stalową szlufkę. Oba elementy wykonane są ze stali nierdzewnej i charakteryzują się szczotkowanym wykończeniem. Chciałbym na chwilę zatrzymać się przy tej szlufce. Jest to bardzo rzadko spotykwane rozwiązanie w tego typu produktach, a szkoda. Dzięki niej zapinanie paska staje się wyjątkowo proste. Ci z Was, którzy mieli do czynienia paskami Isofrane czy paskami Obris Morgan zdają sobię sprawę, że czasami trzeba się chwilę pobawić żeby zapiąc taki pasek. Dodatkową przewagą stalowej szlufki nad gumową jest jej trwałość. Nie musimy się obawiać, że z czasem nasza szłufka się zniszczy czy pęknie. Nie bez znaczenia jest tez fakt, że stalowa szlufka wygląda po prostu fajnie. Co ciekawe, pasuje ona również do pasków Isofrane czy Obris Morgan, pod warunkiem, że również mają 20mm szerokości przy koncu paska. Jeżeli ktoś byłbym zainteresowany kupnem samej szlufki do producent daje taką możliwość na swojej stronie.

 

Pasek wykonany jest z wysokiej jakości wulkanizowanej gumy. Dzięki temu jest bardzi miękki, elastyczny i wytrzymały. Guma idealnie układa się na nadgarstku już od pierwszego użycia a dzięki specjalnej fakturze na spodniej stronie nie przesuwa się podczas użytkowania. Dzięki gęsto umieszonym otworom pasek można idealnie dopasować do swojego nadgarstka. Crafter Blue to gruby pasek, przy teleskopach ma on aż 5,5mm grubości i zwęża się do 3,5mm przy klamerce. Dzięki temu idealnie komponuje się z masywniejszymi diverami. W koncu do tego został stworzony. 

 

We wstępie wspomniałem o tym, że Isofrane jest punktem odniesienia jeżeli chodzi o gumowe paski, więc nie może obejść sie bez porównania i w tym wypadku. Bez owijania w bawełnę powiem, że Crafter Blue broni się sam. Jest to świetnej jakości wyrób, który nie ma czego się wstydzić przy Isofrane. Oba paski są wyjatkowo miękkie i komforotowe w użyciu. Dodatkowo Crafter Blue zastosowało świetne rozwiązanie w postaci stalowej szlufki za co ma u mnie ogromny plus. Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić to jest walor zapachowy. Crafter Blue nie pachnie wanilią tak jak przyzwyczaiło nas do tego Isofrane czy Bonetto. Pasek wydziela delikatną woń gumy. Nie jestem fanem tego zapachu, ale na szczeście jest on bardzo delikatny w przeciwięństwie do np. paska Obris Morgan, którego zapach można wyczuć z odległości kikludziesięciu centymetrów.

 

Prezentowany przeze mnie pasek Crafter Blue nie jest z całą pewnością produktem tanim. Cena paska w obecnie trwającej promocji to ponad 46 dolarów. To ponad dwukrotnie więcej niż guma Obris Morgan i prawie trzy razy mniej niż Isofrane. Z drugiej zaś strony jakość oferowanego produktu spokojnie może konkurować z tym co oferuje Isofrane i wtedy okazuje się, że cena nie jest aż tak wygórowana. Osobiście uważam, że jest to świetny produkt wart każdej wydanej złotówki

 

Na koniec chciałem tylko wspomnieć, że prezentowany przeze mnie model nie jest jedynym w ofercie producenta. Dodatkowo w sklepie znajdziemy pomaranczową wersję paska z „drabinką” oraz specjalny dedykowany pasek do Seiko Sumo, który dostępny jest w trzech kolorach (czarny, niebieski, pomarańczowy). Po wymianie maili z właścicielem sklepu wiem, że w produkcji jest również dedykowany model paska do Seiko MM300, na który niecierpliwie wyczekuję ;)

 


 


 


 

26702540741_8c1cf8a9dc_b.jpgCrafter Blue by muchacho86, on Flickr

 

26164115604_058cbdbfa1_b.jpgCrafter Blue by muchacho86, on Flickr

 

26676018322_c017c559db_b.jpgCrafter Blue by muchacho86, on Flickr

 


 


 


 


 


 



Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy do SEIKO SNJ007 taki pasek z tworzywa u Crafter Blue można dostać? Wymieniłem już 2 oryginalne skórzane paski i teraz pora na kolejny się zbliża... Noszę ten zegarek niemal codziennie i paski są słabe, zaś zamienników znaleźć nie sposób. Proszę o poradę.

post-96207-0-94581700-1488012819.jpg

post-96207-0-07498700-1488012834_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.