Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Jaroslaw Jerry Esowy

Rezerwa chodu w twoim mechaniku

Recommended Posts

Zainspirowany wynikiem mojego Big Mako proponuje zabawe pt. jaka jest rezerwa chodu twojego zegarka.

1. Automat - nosimy cały dzień tak aby go maxymalnie nakręcić , oznaczamy godzine odłożenia a następnie po 2-3 dniach sprawdzamy kiedy sie zatrzymał. Obliczamy "w przybliżeniu" rezerwe chodu.

2. Nakrecany koronka. J.w. tylko latwiej bedzie osiagnac max naciag.

3. Automat z dokretka - nakrecamy jak kto woli i j.w.

To zaczynam:

Orient Big Mako odłożony 13/05 godzina 18:30 zatrzymał się 15/05 o 16:21, rezerwa chodu ok 46 godzin ( o 6 więcej niż deklarowana przez producenta)

Edited by Jaroslaw Jerry Esowy

Coś czuję, że trzeba będzie zaraz regulamin pisać, bo się zlecą malkontenci :D

Wieczorem odkładam Raya i dam znać :)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

a to pewne ze i malkontenci i mistrzowie regulaminow sie znajda. Uwaga - to zabawa a nie zawody :)

Jeżeli liczą się stare wyniki to Poljot na ręcznym 3133 chodził 63h i jest to rekord spośród moich dotychczasowych zegarków.

Jak uchwyciłeś ten moment zatrzymania o 16.21 obserwowałeś zegarek przez 46 h . Rzecz naprawdę niepojęta  :D

Wygłupiam sie sorry wiadomo zegarek sam stanął i pokazał :D u mnie niestety zawsze wszystkie zegarki chodziły poniżej tego co obiecywał producent. Tak mi się przynajmniej wydaje

Edited by JPS

Nie. Sprawdził jaka jest godzina na zegarku

Wysłane z mojego SM-N910C

Guest

Jak uchwyciłeś ten moment zatrzymania o 16.21 obserwowałeś zegarek przez 46 h . Rzecz naprawdę niepojęta  :D

No skoro zatrzymał się na tej godzinie, to co w tym niepojętego? <_<  ;)

kolega raczył żartować, co sam zresztą podkreślił.

kolega raczył żartować, co sam zresztą podkreślił.

kolega dopisal ze zartowal po tym jak inni zauwazyli jego wpis ;)

ale mniejsza z tym, zapraszam do zabawy

Dajcie spokój, i zamknijcie temat.

Oho, zaczyna się ;)

Założony został w celu zabawy.

Wszystkich, którzy nie chcą się bawić prosimy o nie psucie jej innym :)

Edited by Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Dziś zaczynam (omega cal. 865, rezerwa 40h).

Sam jestem ciekaw ile 'pociągnie"

Pozdrawiam, Marek

To bardzo ciekawe, co piszecie Koledzy.

6-8 godzin dłuzej od tego, co podaje producent, skłania mnie do zadania pewnego pytania.

Dlaczego producent podaje takie zanizone rezerwy? 

Wezmę równiez udział w zabawie, ale muszę najpierw ,,naładować,, sprzęt.

Edited by Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Chyba dlatego, że tej niskiej rezerwie pochodzi jeszcze kilka godzin ale łapie kilkunastominutowe odchyłki. 

Ok, to logiczne :)

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Rezerwa jaką podają producencji to czas minimalny, nie maksymalny...

Pod koniec rezerwy odchylka jest taka sama jak na początku....

Oczywiscie podczas lat uzytkowania ulega ona ( rezerwa ) obniżeniu.

Pozdrawiam, Marek

Ok, rozumiem... ;)

Kiedy, gdzieś czytałem, ze po latach uzytkowania, pod koniec rezerwy zegarki z automatycznym naciągem potrafią zwalniać...

pewnie dzieje się to przez nieregularne serwisy...

To przepraszam, że wprowadziłem w błąd, ale kiedyś wychodząc do pracy wziąłem zegarek, który leżał dzień, może dłużej i w pośpiechu zerknąłem tylko czy sekunda się porusza. 

Zegar chodził więc założyłem i wyszedłem na pewniaka. Potem po jakimś czasie zwróciłem uwagę że mam właśnie kilkanaście minut odchyłki i stąd mój wniosek. 

Zegarek na eta 2824 i noszony codziennie nie robi więcej niż kilka sekund na dobę. 

Edited by eq44

,,dokręcony,, 18238 

start 18.05            godz. 6.00

Edited by Angelo

U mnie sarb033 54 godziny :). Producenci na pewno podają niższe wartości, żeby bezpiecznie móc je osiągnąć i nie mieć problemów z reklamacjami. COSC jest do +6s/dobę, a jeśli macie certyfikowane zegarki, to chodzą zapewne dokładniej ;)? Idealnie zegarek powinien mieć taką samą odchyłkę nakręcony jak i pod koniec rezerwy, ale tak nie jest. Kiedyś myślałem, że zawsze później przyspiesza zegarek, ale wyczytałem, że zależnie od ustawienia tego dzyndzla przy balansie może się też późnić. Słowo klucz: izochronizm.

Izochronizm nie istnieje, to tylko teoria...

Najprostszym i najczęściej stosowanym, sposobem regulacji okresu balansu, jest zmiana długości roboczej sprężyny włosowej, poprzez specjalny sposób ograniczenia pracy, jej części końcowej zewnętrznego zwoju. Takiemu ograniczeniu służy przesuwka regulacyjna z dwoma kołkami które zamykają miedzy sobą sprężynę, a są osadzone w przesuwnym ramieniu. A nie jakiś 'dzyndzel"

:)

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

U mnie sarb033 54 godziny :). Producenci na pewno podają niższe wartości, żeby bezpiecznie móc je osiągnąć i nie mieć problemów z reklamacjami. COSC jest do +6s/dobę, a jeśli macie certyfikowane zegarki, to chodzą zapewne dokładniej ;)? Idealnie zegarek powinien mieć taką samą odchyłkę nakręcony jak i pod koniec rezerwy, ale tak nie jest. Kiedyś myślałem, że zawsze później przyspiesza zegarek, ale wyczytałem, że zależnie od ustawienia tego dzyndzla przy balansie może się też późnić. Słowo klucz: izochronizm.

Też właśnie odpaliłem 033, nosiłeś czy nakręcałeś. Skąd wiadomo że nakręcony do końca? Ja kręciłem dość długo, aż mi się znudziło...

Ja tak samo ;)

Izochronizm nie istnieje, to tylko teoria...

Najprostszym i najczęściej stosowanym, sposobem regulacji okresu balansu, jest zmiana długości roboczej sprężyny włosowej, poprzez specjalny sposób ograniczenia pracy, jej części końcowej zewnętrznego zwoju. Takiemu ograniczeniu służy przesuwka regulacyjna z dwoma kołkami które zamykają miedzy sobą sprężynę, a są osadzone w przesuwnym ramieniu. A nie jakiś 'dzyndzel"

:)

Dzięki za profesjonalne określenie tego elementu ;). Zgadzam się w 100%. I dlatego, że izochronizm to tylko teoria, nasze zegarki zmieniają odchyłkę w miarę rozprężania sprężyny. Chodziło mi o to kółko na ramieniu bardziej oddalone, do którego zamontowany jest włos, to którego nie ruszamy przy regulacji. Podobno ułożeniem tej części ramienia "ustawia się izochronizm" i od jego ułożenia zależy, czy zegarek będzie względnie przyspieszał czy zwalniał przy niższej energii sprężyny. Edited by pharmacon

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.