Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Recommended Posts

Witam. Ostatnio znalazłem na strychu te cztery zegarki - Yves Renaud 5000D (szwajcarski), Botticelli, Mark Marrison, i jakiś rosyjski. Prosiłbym o opinię czy są coś warte i czy opłaca się je naprawiać. Ten rosyjski (nakręcany) śmiga tylko spieszy. Serdecznie pozdrawiam i bardzo dziękuję za każde info na temat tych znalezisk.

post-91858-0-56931000-1469620579_thumb.jpg

post-91858-0-23587700-1469620587_thumb.jpg

post-91858-0-89729700-1469620597_thumb.jpg

post-91858-0-51558100-1469620605_thumb.jpg

post-91858-0-38786400-1469620632_thumb.jpg

post-91858-0-69041100-1469620666_thumb.jpg

post-91858-0-80491100-1469620684_thumb.jpg

Boticelli, Mark i Yves praktycznie bez wartości (po kilka złotych, może tego Yvesa by ktoś za równowartość tańszej półlitrówki wziął, jeśli jest sprawny, bo chyba męski i dość nietypowy). Jak się podobają, to pewnie tylko bateria (grosze) do wymiany. Pobieda z nieoryginalną serwisową tarczą, też majątku warta nie jest.

Boticelli, Mark i Yves praktycznie bez wartości (po kilka złotych, może tego Yvesa by ktoś za równowartość tańszej półlitrówki wziął, jeśli jest sprawny, bo chyba męski i dość nietypowy). Jak się podobają, to pewnie tylko bateria (grosze) do wymiany. Pobieda z nieoryginalną serwisową tarczą, też majątku warta nie jest.

Bardzo dziękuje za info, pytam z czystej ciekawości. Ostatnio zajawka się rozpoczęła i kupiłem coś takiego ;)

post-91858-0-32717400-1469622175_thumb.jpg

to inna liga ;). ja wolę vintage. Pabiedkę, jeśli śpieszy się w granicach minut na dobę, pewnie wystarczy wyczyścić/nasmarowac/wyregulowac. koszt: kilkadziesiąt złotych.

to inna liga ;). ja wolę vintage. Pabiedkę, jeśli śpieszy się w granicach minut na dobę, pewnie wystarczy wyczyścić/nasmarowac/wyregulowac. koszt: kilkadziesiąt złotych.

Śpieszy 5 minut na pół godziny XD 

To zaden problem-musisz tylko pamiętać o której nastawiłeś, sprawdzasz która godzina, obliczasz liczbę godzin od nastawienia,dzielisz na połgodzinne interwały, mnozysz przez pięć, odejmujesz otrzymaną liczbę od wskazań zegarka i masz prawidłową godzinę....

Łatwizna ;)

Pozdrawiam, Marek

Najprawdopodobniej to tylko "sklejony wlos"

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Cilof
      Cześć,
      Nadszedł czas na wybór kolejnego zegarka do kolekcji.
      W dotychczasowych niewielkich zbiorach nie posiadam zegarka ze Szwajcarii, poniżej to co udało mi się uzbierać:
      Bulova 97A150
      Seiko SRPC17K1
      Festina F16885-2
      Pulsar PU4003X1
      Budżet jakim dysponuję to około 1400zł, wiem że na szwajcara to mało, do tego w automacie, ale moją uwagę przyciągnął oto ten zacnie wyglądający Tissot:
      https://jubitom.com/zegarki/tissot/t-sport/gentleman/zegarek-tissot/t0984073605201
      Zegarek będzie noszony w pracy do koszuli wizytowej.
      Bardzo proszę o opinię czy w tej cenie znajdę coś innego zgodnego z moimi wygórowanymi wymaganiami oraz w zaplanowanym budżecie (nie musi być nowy).
      Również proszę o informacje na temat sklepu, ponieważ zegarek jest jeszcze dostępny na stronie marko.pl

• By PioKaz
      Witam.

Od paru lat jestem właścicielem zegarka marki omega.
      Ostatnio zacząłem zbierać informacje na jego temat.
      Czy są znawcy i miłośnicy skłonni podzielić się swoją wiedzą?
      Zegarek pochodzi z Włoch.

rok produkcji: 1939-1940 ? 
      caliber: 33.3
      koperta: stalowa
      szkło: akryl?
      ref. koperty 28 D PA 
      numer mechanizmu 9380941

Pozdrawiam.
      Piotr.

• By tomo_s
      Witam,

Bardzo mi się podoba styl Tissot PRS516/ Hamilton Pan Europe /Poljot 3133.

Może ktoś ma coś fajnego w tym stylu? Może być vintage. 
      Marka dowolna, mechanizm też dowolny. 

Może znacie jakieś nowe zegarki w starym stylu takie jak np zegarki Dan Henry czy Lorus Chronograph RT351GX9.

1000zł to moja granica.

Pozdrawiam, 
      Tomek 

• By korngoldo
      Witam wszystkich,

chciałbym dowiedzieć się coś o tym zegarku:

Mam wątpliwość co do firmy Kurfurst, o której jest mało online. Znalazłem właściwie identyczne chronografy marek Buren, Vantage i Oriosa. Wszystkie zasilane mechanizmem Valjoux 7733.

BUREN:

VANTAGE:

ORIOSA:

Istnieje też bardzo podobny, choć już nie identyczny model Hamiltona Ref. 7723 (Valjoux 7730).

Doszukałem się silnych powiązań Hamiltona z Buren i Vantage, mianowicie pod tymi logotypami Hamilton przez pewien czas produkował zegarki na amerykański rynek (m.in. można poczytać o tym tu: https://pl.qaz.wiki/wiki/Hamilton_Watch_Company). Faktycznie, jak widać powyżej, Buren i Vantage mają na tarczy mile, w przeciwieństwie do kilometrów w wypadku Oriosa i Kurfurst. Co więcej, Hamilton flitrował też z Oriosa, które podobno było też wcześniej związane z Buren - nawet wypuścił taki oto model:

Nie znalazłem jednak żadnych związków Hamiltona (ani też żadnej z pozostałych marek) z Kurfurst. Mimo oczywistych podobieństw tych wszystkich tarcz. 
      Chciałbym więc dowiedzieć się czegoś więcej o całej tej linii chronografów i jak wpisuje się w nią mój Kurfurst. Zauważyłem, że logotyp jest krzywy - to też daje do myślenia, czy napewno to jest w ogóle marka zegarków, czy może tylko jakaś firma dystrybucyjna? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie,
      Pozdrawiam
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.