Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomek z Wrocławia

dziwne smugi na szkiełku (od wewnątrz)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiają mnie dziwne jakby smugi, jakby zaparowanie (ale niewidoczne w normalnym oświetleniu) po wewnętrznej stronie szkiełka. Gdybym miał porównać, to podobnie jest z szybą samochodową, po jakimś czasie trzeba ją przetrzeć od środka mikrofibrą i wtedy widać, że była na niej warstwa czegoś. Tyle, że mój zegarek ma 200M wodoszczelności. Fakt, przyjechał do mnie wczoraj i był (z racji temepratury na zewnątrz) zimny, w domu z zewnątrz zawilgotniał (skraplanie wskutek dużej różnicy temperatur zegarka i otoczenia), ale po pierwsze, to nie zniknęło po wyrównaniu temperatur. Nie jest to zatem para. 

 

Na zdjęciach widać taką jakby kropkę, a pod silnym ledowym światłem (nie mam aparatu, który umożliwia uchwycenie), tak, jakby lekka warstwa ni to pary, ni to kurzu. Czyżby skaza szkiełka? A może po prostu źle przetarto je podczas montażu? A może to jednak wskutek zaparowania? Na parze są drobinki brudu i one zostają.

 

post-30539-0-15816600-1480586810_thumb.jpg

 

post-30539-0-45312800-1480586827_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO brudne i tyle. Miałem coś podobnego kiedyś w swoim Oriencie 40th Anniversary z tym, że na większą skalę i trzeba było go rozdziewiczyć i wyczyścić szkiełko od spodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem w swojej Invictcie, była nówka sztuka a od wewnętrznej strony szkiełka syf :unsure:

Trzeba było rozszczelnić dziada i wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Koledzy. To chyba niezbyt świadczy o kontroli jakości. Mojego dziada nie rozszczelnię, bo mi to nie przeszkadza :) Aczkolwiek zastanawia mnie, czy te kropki, to nie jakaś skaza szkiełka? Są regularne, ale to też może być wskutek tego, że coś okrągłego (jakieś narzędzie używane przy montażu szkiełka) nie pozwoliło odcisnąć się brudowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena taka kontrola jakosci.

Wg. mnie brudne szkło .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko na to wskazuje, zegarek nie paruje, jest szczelny. To nie przeszkadza, przy najbliższym przeglądzie poproszę o wyczyszczenie.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.