Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

terminusaquar

Zegarek jaki polecacie do 8000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawą dyskusję zapoczątkował kolega berr. Podczas czytania nasunęła mi się taka myśl, że oprócz prestiżu i "takich tam" każdy zegarek posiada jednak wartość użytkową. Pokazuje godzinę, datę i szereg innych mniej lub bardziej przydatnych informacji, do czego zaraz wrócę. Ale do rzeczy - co powiecie o kobietach, które obwieszają się rzeczami ZUPEŁNIE NIEPRZYDATNYMI z użytkowego punktu widzenia, jak pierścionki, kolie czy broszki? Przecież to totalny bezsens targać kupę złomu który trzeba pilnować a czasami amatorzy cudzej własności ptrafią wziąć ciasny pierścień razem z palcem ?

No i powrócę do wartości użytkowych zegarkow. Jak popatrzymy na podaż, znamienitą większość stanowią divery albo chronografy. I czy znajdzie się chociaż promil użytkowników którzy wzięli swoje cacko na podwodną przygodę poniżej 10 metrów słupa wody ? Wątpię. A kto korzysta z funkcji chronografu na codzień, pomijając okres pierwszej fascynacji nowym nabytkiem i pstrykania przyciskami ? Też promila nie znajdziemy.

Czyli jak nazwać to całe targowisko próżności i gry pozorów ? :)

Zgadzam sie, zawsze zakup czegos ponad minimalne potrzeby (zegarek za 100pln pokazujacy czas) bedzie mial elementy "prestizu" statusu, proznosci lub w najbardziej "szlachetnym" przypadku poprostu zaspokojenia swojego gustu "chce miec taki zegarek dla siebie bo mi sie podoba" itp itd.

 

Takze podsumowujac w tych pieniadzach JESLI prestiz drogiego zegarka jest jakims benefitem dla autora TAG bedzie jednym z topowych pomyslow.

 

Pomyslalem o kolejnej rzeczy - kiedy kupowalem zegarek 2 lata temu podobaly mi sie strasznie tagi z logo kolorowym (czysto estetycznie polaczenie kolorow), natomiast drozsze modele mialy juz logo jednolite... zastanawialem sie wtedy czy moze o to chodzi i tak rozumieja swoich konsumentow -

entry level konsument chce miec rzucajace sie w oczy logo zeby pochwalic sie zegarkiem (wejsciem w swiat premium), kiedy moze ktos bardziej "zaawansowany" doceni delikatniejszy wizerunek logo srebrnego... Nie wiem czy to byl plan TAGA ale mysle ze to mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestiz jest bardzo istotnym elementem naszego zycia. Zwlaszcza jesli chodzi o zegarki. Jesli zegarek mialby tylko pokazywac czas,to polecam marke Perfect.

To samo tyczy sie samochodow i ubran. A czesto z prestizem wiaze sie nierozerwalnie pojecie jakosci . (skads sie ten prestiz musial wziasc)

Zgadzam sie z Berrem ze ,,jak cie widza tak cie pisza,, i w pewnych sytuacjach rozpoznawalnosc ma duze znaczenie, wiec nie trzeba nikomu z tego powodu umniejszac.
 

Ps.

jezeli Rolex po polsku to Roleks, to czemu nie piszemy o innych firmach i modelach : karera, patek filip, vaszeron konstantyn itd? OK?



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i jestem świadom, jestem zacofany :).

 

Pozdrawiam i przepraszam za offtopa.

 

ps. Rolex może dawać prestiż 10 ale jeśli Mi osobiście się nie podoba to go nie kupie, i w d... mam kogoś zdanie ( jakie ludzie teraz maja problemy to aż śmiać mi się chce hehe,)


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o to mi chodzilo :)
Dodatkowo przekonac sie mozna o tym na zywo co otwiera oczy :)

Prestiz jest bardzo istotnym elementem naszego zycia. Zwlaszcza jesli chodzi o zegarki. Jesli zegarek mialby tylko pokazywac czas,to polecam marke Perfect.

To samo tyczy sie samochodow i ubran. A czesto z prestizem wiaze sie nierozerwalnie pojecie jakosci . (skads sie ten prestiz musial wziasc)

Zgadzam sie z Berrem ze ,,jak cie widza tak cie pisza,, i w pewnych sytuacjach rozpoznawalnosc ma duze znaczenie, wiec nie trzeba nikomu z tego powodu umniejszac.
 

Ps.

jezeli Rolex po polsku to Roleks, to czemu nie piszemy o innych firmach i modelach : karera, patek filip, vaszeron konstantyn itd? OK?



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i jestem świadom, jestem zacofany :).

 

Pozdrawiam i przepraszam za offtopa.

 

ps. Rolex może dawać prestiż 10 ale jeśli Mi osobiście się nie podoba to go nie kupie, i w d... mam kogoś zdanie ( jakie ludzie teraz maja problemy to aż śmiać mi się chce hehe,)

Jesli odnosisz sie do moich argumentow o prestizu to zle sie zrozumielismy - CALY argument jest o tym ze jesli masz zalozmy 2 zegarki do wyboru za tyle samo i ktore podobaja Ci sie tak samo - wtedy osobiscie wybralbym ten ktory jest powiedzmy wyzej "pozycjonowany".

 

Oczywiscie zgadzam sie i bez sensu dla mnie jest kupowanie zegarka dla prestizu jako takiego, najpierw ma sie podobac- to jest warunek 1.

Pozniej dopiero "dodatki" czyli np. rozpoznawalnosc itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.