Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość grzesiek76

Radio Controlled - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzesiek76

czytałem ostatnio masę stron, forów dyskusyjnych zwłaszcza zagranicznych na temat technologii "Radio Controlled" w zegarkach.

 

Ciekawi mnie jedno: niby zasięg takiego nadajnika jest (teraz mam na mysli nadajnik w Niemczech DCF777) około 1500 no i w tym zasięgu pokrywa calutką Europę plus nawet Białoruś 8)

Potem sobie zacząłem czytać instrukcję zagarków CASIO oraz CITIZEN no i sprawa nabrała trochę innych kolorów. Skonfrontowałem tą wiedzę z forum na temat CITIZEN'a i SEIKO i dowiedziałem sie że to np że pewne modele nie są dostępne w UK to sprawa licencji bo Angole mają se własną stację, a co :wink: a CITIZEN nie ma z nimi umowy i dlatego osobiście sprowadzam zegarek z Hiszpanii ale to tak nawiasem mówiąc.

Wg CITIZEN zasięg/ promień odbieranych przez jego zegarki jest około 900 do 1000 km. Na anglojęzycznym forum doczytałem się że goscie niby odbierają niemiecki sygnał np w UK bez większych problemów. Wiadomo dochodzi jeszcze metalowa koperta która blokuje sygnał etc etc.

 

Więc mam pytanie do Was: czy macie jakieś problemy z odbieraniem sygnałów z tego nadajnika niemieckiego w Polsce a jak tak to w której częsci kraju??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek
Ciekawi mnie jedno: niby zasięg takiego nadajnika jest (teraz mam na mysli nadajnik w Niemczech DCF777) około 1500 no i w tym zasięgu pokrywa calutką Europę plus nawet Białoruś 8)

 

Wiadomo dochodzi jeszcze metalowa koperta która blokuje sygnał etc etc.

 

Więc mam pytanie do Was: czy macie jakieś problemy z odbieraniem sygnałów z tego nadajnika niemieckiego w Polsce a jak tak to w której częsci kraju??

No to po kolei, zasięg nadajnika DCF 77 wynosi okołó 1500 kilometrów, bo można go odebrać nawet w północnej Afryce, ale pamiętaj że jest coś takiego jak propagacja fal elektromagnetycznych która się zmienia w zależności od warunków atmosferycznych.

Stalowa koperta w zegarkach typu radiocontroled wcale nie blokuje sygnału, a to dlatego że nie posiada stalowego dekla tylko szklany. Patrz zegarki JUNGHANS czy DUGENA, koperta w nich to pierścień z uszami po to ażeby dochodziły fale do odbiornika w zegarku.

Generalnie nie ma problemu z odbiorem sygnału w Polsce ze względu na bliskość w linii prostej od nadajnika, ale pamiętaj o propagacji i innych czynnikach mogących czasowo zakłócać odbiór fal przez zegarek. Mogą być problemy w budowlach typu markety jeśli są to "blaszane puszki" które działają jak ekran. Zegarek nie powinien leżeć w pobliżu sprzętu RTV zwłaszcza telewizor i magnetowid, telefon komórkowy które są źródłem fal i mogą zakłócać.

I na koniec, mieszkam na siódmym piętrze w bloku mój radiowy budzik łapie pełny sygnał co prawda nie przez cały czas, tylko z przerwami ale to mu nie przeszkadza w synchronizacji i dokładnych wskazaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam Citizena Radio Controlled. W jaki sposób  dowiem się czy łapie sygnał, że nie ma problemu z odbiorem sygnału ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi masz napisane, w jaki sposób możesz sprawdzić czy zegarek się synchronizował danego dnia,  jeśli zegarek się nie zsynchronizował też Ci to pokaże. 

Moduły w zegarkach różnią się od siebie wiec trochę trudno jest odpowiedzieć na Twoje pytanie bez znajomości konkretnego modelu zegarka


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model   FC0010-55 D. Przed zakupem nie sądziłam, że przerośnie mnie. Mam zegarek od trzech dni i chyba rozstroiłam go. Wskazuje 2 minuty do tyłu. Chyba ustawiłam inną strefę czasową :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strefy czasowe to kwestie godzin a nie minut, https://pl.wikipedia.org/wiki/Strefa_czasowa

 

A co na to przywołana wcześniej instrukcja obsługi mówi? Bo tam na 100% masz opisane jak obsługiwać wszystkie funkcje zegarka.

 

W razie czego -> http://www.citizenwatch-global.com/support/pdf/h820/e.pdf


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.  Mam instrukcję, ale dla mnie to czarna magia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może tak (to trochę inny model ale mechanizm jest ten sam H820) :

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W technologi Radio Control sa pewne zalezne od siebie czynniki.Uksztaltowanie terenu,albo np duza ilosc wysokich budynkow.U mnie na pomorzu,zegarek synchronizuje sie codziennie bez zadnych problemów.Dobra czy tez zla pogoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety chcąc sprawdzić poziom naładowania baterii pewnie poprzestawiałam w nim wszystko co można było przestawić. Spóźnia się 2 minuty, wskazuje inny dzień tygodnia... Instrukcja ma 65 stron, a dla mnie to czarna magia. Będę musiała podejść  do sklepu, który sprzedaje Citizeny z prośbą o pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić aby data zmieniała się po północy ? Teraz zmienia się dopiero między 15.00-16.00. Jaki błąd popełniłam ustawiając ? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.