Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bugs

Użytkownik
 • Content Count

  2,789
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Bugs last won the day on November 24 2020

Bugs had the most liked content!

Community Reputation

2,103 Guru zegarmistrzostwa

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.instagram.com/jarek_jj/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  PL

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tydzień temu w Świdnicy. Przy okazji odpuściłem sobie fajnego ST220.
 2. Czyjś gust i poczucie estetyki oceniamy najczęściej właśnie po tym co się danej osobie podoba. Problem jest wtedy jak ktoś z przaśnym albo wysublimowanym gustem ma kompleks że to coś złego. Udzielając się na forum zegarkowym nie dość że trochę tego odkrywamy to jeszcze ujawniamy swoją oczywistą potrzebę chwalenia i bycia chwalonym, tylko jakoś dziwne że większość z taką zaciekłością się tego wypiera. Mnie się złote Rolexy raczej nie podobają ale że komuś innemu owszem to mi nie przeszkadza nawet gdyby miało oznaczać gust i poczucie estetyki nieco niższej kategorii niż zestaw Patek/frak/nagroda Nobla. Ja np nie jadam sushi ani owoców morza a uwielbiam parówki i nie mam problemu żeby się do tego swojego plebejskiego podniebienia przyznawać. Rolexy mam, tylko stalowe bo na złote mnie nie stać, równoważę je Grand Seiko [emoji6] Easy, to że komuś podoba się Lange nie czyni go lepszym od tego kto lubi złote Rolexy a jego z kolei od amatora plastikowych Casio albo, brrr, Tiselli. Podobnie posiadanie kolekcji złotych Dayton czy DD nie jest czymś lepszym od posiadania jednego Explorera, świadczy wyłącznie o większej zamożności co niekoniecznie musi przekładać się na bycie lepszym w jakimkolwiek innym niż stan konta aspekcie. PS - mnie dużo mniej razi przaśny gust niż agresja i osobiste wycieczki
 3. Bugs

  Grand Seiko GMT

  Aktualne, nowy lub używany. Chyba raczej Spring Drive SBGE253 ( czarny ), ewentualnie niebieski SBGE255 - mają lepszą bransoletę niż mechaniczne.
 4. Swietnie zachowany czy po renowacji? Mdły ten kolor, w OP wygląda lepiej
 5. Subowi też ale on po prostu nie ma zewnętrznego AR więc w bezpośredniej konfrontacji z 300M pod tym względem jest przepaść. Tak ma i już, trzeba zaakceptować albo nie kupować. Może w następnej wersji dadzą obustronny bo byłoby dużo ładniej.
 6. Gdybyś tak kupił stalowego GMT albo Daytonę to byłoby coś, na DJ w grudniu przyjmowano zapisy bez ograniczeń, również na blue/fluted/jubilee Nie bez czekania tylko po pół roku. Nie przenoś warunków z US na PL, tutaj stalowe DJ wcale nie miały aż takiego brania żeby AD sprzedawał je tylko klientom z bogatą historią i "zbudowaną relacją". Ja też w grudniu zapisałem się na DJ, z historią znikomą, wtedy była mowa o roku oczekiwania. ExII odbierałem w tym samym roku po 6 miesiącach czekania. O GMT czy Daytonie to mogę sobie oczywiście tylko pomarzyć.
 7. Obawiam się że rady uniwersalnej nie ma, jeden będzie szczęśliwy żyjąc w ciągłym ruchu, napięciu, adrenalinie, inny tylko jeśli ciągle będzie robił coś nowego i rozwijającego a trzeciemu będzie najlepiej na wiecznym urlopie - byle z odpowiednimi do potrzeb finansami. Rozumiem że wielką różnicą jest praca pod kimś, na jego zasadach vs praca na własnych zasadach, raczej mało jest takich którzy nie chcieliby sami sobie ustalać warunków ale wiemy że interes jednemu wypali, drugiemu nie, odpowiedzialność za wszystko i wszystkich nie każdemu pasuje, no i też nie każdy tak naprawdę ma możliwość przejścia na całkiem własne, przynajmniej w swojej dotychczasowej branży - ja np raczej nie mam i jak pójdę na swoje ( nad czym pracuję ) to będę robił albo zupełnie co innego albo mocno innego od tego co obecnie. Pytanie też na ile czujesz się spełniony zawodowo, ja nie miałbym problemu z porzuceniem dotychczasowego zawodu, jestem w nim spełniony a warunki nie rozpieszczały i rozpieszczać nie będą więc absolutnie bym nie żałował mogąc porozwijać się w czym innym bo na odcinanie kuponów nie byłem w stanie zapracować, są jednak tacy którzy chcą coś jeszcze osiągnąć i których ambicję ciągle jeszcze są niezaspokojone.
 8. Teraz to praworęczni odkryją że to jest jedynie słuszny sposób projektowania i noszenia zegarka
 9. Myślę że to wyłącznie kwestia konkretnego użytkownika, ja nie widzę różnicy w stali 904 vs 316, z tego co wiem ta pierwsza ma większą odporność na korozję ale skorodowanego zegarka też nie miałem w rękach ( mowa o kopercie ). Pamiętam że pierwsze 2500 Omegi były słabe, moja SMPc padła w 5 roku użytkowania ale serwis za 800zł przywrócił jej pełną sprawność. Innych większych wtop nie kojarzę.
 10. Jeżeli pominąć prestiż i lans to całkiem sporo. W żadnym z tych aspektów Rolex nie jest wybitny a w niektórych wręcz w dół, np jakość. Niedomalowane wskazówki, niecentrujące bezele to codzienność, u mnie 3 na 3 kupione. Oczywiście jednym lepiej na nadgarstku leży Rolex innym Omega, jedni lubią bransoletę GS ( np ja uwielbiam nawet pomimo braku regulacji ) inni widzą tylko Rolexową ( dla mnie ok ale żadna rewelacja ). Pamiętajmy jednak że mówimy o cenach metkowych na poziomie 50k które już na starcie są o 50% wyższe od bezpośredniej konkurencji a jest jeszcze masa produktów których nawet nie znamy. W jednym jest absolutnie bezkonkurencyjny - utrzymanie wartości.
 11. Naprawdę uważasz że nie mają żadnej tańszej i równie dobrej konkurencji? Żeby nie było że nie wiem o czym mówię - piszę mając nowego Suba na ręce.
 12. Mnie się panda wydawała absurdalnie droga jak była za 120, teraz są za 200+ tylko nie wiem czy w ogóle ktoś to kupuje bo ogłoszenia wiszą od dawna. Sprite za 300k, OP Tiffany za 200k to raczej polowanie na jeleni albo szejków.
 13. Tak, nic się nie zmieniło, nadal bogatszy to lepszy. Kierownik mojej pracbazy zatrudnia jakieś 2500 ludzi i obraca wieloma milionami, oprócz tego ma jaja żeby wsadzić komuś nóż w brzuch, przeciąć aortę, wszyć nową i zaszyć ale na Rolexa go chyba nie stać. Nie chciałbym mieć szefa dla którego kryterium lepszosci to zarobki więc podziękuję za propozycję, bardziej cenię to że parę osób zawdzięcza mi życie. Poza tym, ciekawa kolekcja - poza pandą i platynowym niebieskawo-czekoladowym Daytona to nie moja bajka ale podoba mi się przekonanie i konsekwencja.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.