Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość PavelOS

W jaki sposób wyłączyć dźwięki, które są co godzinę?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PavelOS

Witam,

Od jakiegoś czasu, posiadam zegarek CASIO 2926 W-753. W jaki sposób wyłączyć dźwięki w zegarku, które są co godzinę o pełnej godzinie? Też i codziennie o godzinie 12 w nocy, załącza się dźwięk (8 krótkich dźwięków). Do czasu, kiedy to zmieniłem czas w zegarku (na czas zimowy) było ok, dźwięki były wyłączone. Jest to mój pierwszy CASIO więc nie ogarniam jeszcze opcji zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc w trybie timekeepingu (wyświetlania bieżącego czasu) naciśnij przycisk MODE trzy razy, aby przejść do menu alarmów. Następnie naciśnij przycisk FORWARD tyle razy, aż na wyświetlaczu pojawi się ":00". Oznacza to, że w tej pozycji możesz włączyć/wyłączyć podwójne piknięcie na każdą równą godzinę. Aby to zrobić, naciśnij przycisk REVERSE, wówczas wskaźnik przy napisie SIG w prawej górnej sekcji wyświetlacza zniknie. Następnie przyciskiem FORWARD przechodź do każdego z alarmów po kolei i sprawdź, przy którym pojawia się wskaźnik ALM (lub łącznie SNZ oraz ALM). Przy tym właśnie alarmie naciśnij przycisk REVERSE, aby wyłączyć ten alarm. Efekt końcowy powinien być taki, że po powrocie do trybu timekeepingu żaden ze wskaźników SIG, ALM ani SNZ nie powinien być zapalony.

 

P.S. Przełączenie czasu bieżącego z DST na standardowy nie ma nic wspólnego z dźwiękami. Dźwięki musiały zostać włączone przypadkowo.

 

Mam nadzieję, że pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PavelOS

TomG88 niekoniecznie pomogłeś, gdyż ja to samo wiem, a zegarek swoje wie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które wskaźniki świecą Ci się na wyświetlaczu na stałe: SIG, ALM, SNZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PavelOS

A to nawet nie wiedziałem, że wskaźniki mają jakieś znaczenie. Z tego co widzę, świeci się tylko ALM. Rozumiem, że chodzi o alarm?
Dodatkowo widzę księżyc w kółeczku. Ale to chyba nie ma znaczenia.

Udało mi się wyłączyć pikanie zegarka, które jest co godzinę, chociaż dalej nie wiem, która opcja odpowiada za pikanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie - w zegarku jest włączony jeden lub więcej alarmów, który/e należy wyłączyć. Procedurę, jak to zrobić, opisałem powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.