Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Chefren

Seiko 5 vs Pulsar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym sobie sprawić nowy zegarek w cenie do 400 zł. Wstępnie wybór zawęziłem do dwóch różnych zegarków:

 

coś z duszą, czyli Seiko 5  - w przypadku "5" wpadły mi w oko 2 modele:

 

http://www.czaszegarkow.pl/seiko-dress-srebrny-stal-o37-mm-p-38002.html

 

http://www.12oclock.pl/zegarek_meski_SEIKO_SNK357K1-4150.html

 

 

albo kwarcowy Pulsar PS9459X1

 

https://www.timetrend.pl/zegarki/15232-pulsar-active-men-ps9459x1.html

 

 

Zegarki jak widać różne nie tylko pod względem wyglądu i wielkości, ale i mechanizmów, które w nich siedzą. W przypadku "5" obawiam się, czy nie będzie zbyt mały (nadgarstek 18 cm). Plus za serce z duszą, jednakże Pulsar przemawia do mnie bardziej i wyglądem i wielkością, szkoda jednak, że to nie mechanik. Z tych dwóch (a raczej 3 typów), który byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przy takim nadgarstu szukałbym czegoś o średnicy ok. 40 mm. Generalnie natomiadt, Seiko 5 to ok. wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko 5 Sports są większe, z lepszym mechanizmem, ale trochę droższe. Może to byłby jakiś kompromis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Od czego ma lepszy mechanizm seiko 5 sports i jaki to mechanizm? Mam 5tką na 7s26. Jeśli ten "lepszy" mechanizm to 7s36, to wedle mojej wiedzy, względem 7s26 mamy tylko dodatkowy kamień, który w istocie nic nie daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, generalnie lepiej skupić się na "5", a tego Pulsara odpuścić? Mógłbym nieco nagiąć budżet i poszukać czegoś ciekawszego i większego. Tylko boję się niebezpieczeństwa, że to naginanie budżetu skończy się jego podwojeniem, a jak hamulce puszczą to klękajcie narody i zamiast "5" zatrzymam się na GS (pomarzyć można). Powiedzmy górna granica to max 500 zł. To ma być prosty, solidny zegar, a nie coś co daje plus 10 do lansu (zresztą takie coś, to nie z tym budżetem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego ma lepszy mechanizm seiko 5 sports i jaki to mechanizm? Mam 5tką na 7s26. Jeśli ten "lepszy" mechanizm to 7s36, to wedle mojej wiedzy, względem 7s26 mamy tylko dodatkowy kamień, który w istocie nic nie daje...

 

Mój Seiko 5 Sports posiada 4R36 z dokręcaniem i stop sekundą. 7S26 tego nie ma i jest mniej dokładny. Mówię to na podstawie własnych doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie no jak ma 4R36 to nawet nie dyskutuję ;-) mam taki mechanizm w żołwiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Stanęło na Seiko 5 

SEIKO 5 AUTOMATIC SNXS79K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci dobrze służy - jak będziesz miał możliwość, to zamieść tu jakieś zdjęcie nowego nabytku :) No i oczywiście podziel się wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moja piąteczka  :) Jakość zdjęcia taka sobie (sprzęt nienajlepszy, a i umiejętności kiepskie...). Jestem zadowolony z dokonanego wyboru i myślę, że się z Sejkaczem polubimy  :)

 

DSC_0409_zpscqazuwjt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratulecje, niech cieszy i dobrze się nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.