Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

caprimk1

Sarb 033 czy alpinist?wielkosc koperty.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jak w temacie.ktory bardziej uniwersalny oraz czy jest miedzy nimi jesli chodzi o rozmiar koperty zauwazalna roznica?
Pozdrawiam.

 

P.S.

Mozna dorzucac propozycje z Seiko inne oczywiscie i -Orient Stara..(tarcze kazdy kolor procz białego,,)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W mojej ocenie, zdecydowanie bardziej uniwersalnym zegarkiem jest SARB033. Sprawdzi się zarówno jako zegarek codzienny, a i z bardziej eleganckim ubraniem będzie spoko wygądał. Sam mam Alpinista i z uwagi na jego wyrazistą kolorystykę, do garnituru bym go nie zakładał, choć jako EDC jest super! Oba zegarki są porównywalne wielkościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Różnica w wielkości faktycznie jest pomijalna. A jak bardzo nie podobałby mi się Alpinist, to SARBP33 jest jednak bardziej uniwersalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o uniwersalność to rzeczywiście 033... ale jeśli chodzi o pewną wyjątkowość to zdecydowanie Alpinist. Kupiłem w końcu jakiś miesiąc tego alpinistę i mimo, że rzadko gości na ręce (mam sporo innych zegarków Seiko) za każdym razem mam poczucie, że noszę na ręce coś wyjątkowego. Poza tym jest zwyczajnie bardzo ładny. I piszę to jako fan Seiko, który w ogóle ma bzika na punkcie tej manufaktury ;)

Na pewno warto rozważyć dokupienie dedykowanej bransolety... Bardzo na plus odmienia i tak wyjątkowy design tego zegarka:

10127271_sarb017_japan-big2.jpg

10127270_pre-order-now-super-oyster-for-

10127269_0fc6394ae05941e866ce8afc8eb9388

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Potwierdzam, w przypadku Alpinista ma się wrażenie noszenia czegoś naprawdę wyjątkowego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też choruję na alpinistę. Bez wątpienia zegarek z charakterem. Ta zieleń jest magiczna. Jeśli zakładasz garnitur dwa razy w roku,to bież Alpinista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może SARB015 żeby było bardziej uniwersalnie?


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może SARB015 żeby było bardziej uniwersalnie?

Jak z dostepnoscia powyzszego?koperta to ta sama co alpinist?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W mojej ocenie Alpinist jest bardziej charakterny niż SARB015, a zestawienie zieleni tarczy ze złotem wskazówek jest po prostu fenomenalne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SARB013, SARB015 i SARB017 należą do serii Alpinist. Wszystkie mają takie same koperty i grawer na deklu.
https://zegarkiclub.pl/forum/uploads/monthly_03_2012/post-12330-0-64462500-1331574307.jpg

 

Niestety nie wiem jak wygląda obecnie dostępność tych modeli. Ja swojego kupiłem ponad 8 lat temu.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bierz Alpinista, bo to porządnie wykonany i nietuzinkwy zegarek. Ja tylko wymieniłem w moim pasek na Hirsch Terra i jestem mega zadowolony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie odnosnie mechanizmów w obu zegarkach oraz typu szkła?alpinist bodajże ma mineralne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mechanizm to 6R15, a szkło jest szafirowe  ;) W sensie w Alpiniście  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytania podsumowujace:033 ma inny(lepszy?) mechanizm?jaka wielkosc nadgarstka bedzie ok dla alpinista?wydaje mi sie ze nie jest olbrzymem...choc przyznaje ze piekny jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

SARB033 to w zasadzie ten sam mechanizm, choć w Alpiniście jest informacja DIASHOCK, co pewnie, biorąc pod uwagę charakter zegarka, oznacza jakiś dodatkowy system antywstrząsowy, ale tu musiałby się wypowiwdzieć jakiś spwcjalista. Ja mam nadgarstek 16,5-17 cm i dla mnie wielkosć Alpinista jest idealna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu jest ten sam mechanizm, na Alpiniście po prostu postanowili wymienić Diashock na tarczy.

 

Bardziej uniwersalny jest 033, bardziej z jajem jest 017. Miałem SARB035 i Alpinista (dwa razy :D ). Alpinista oferuje trochę więcej jeżeli dokupisz do niego bransoletę (z kolei kosztuje wtedy dużo). SARB033 jest bezpieczniejszym wyborem i masz go od razu na bransolecie - problemem w tych Sarbach jest brak (praktycznie) mikroregulacji w zapięci bransolet, przez co nie każdy (w tym ja) utrafi z idealnym dopasowaniem do nadgarstka.

 

gallery_65341_2677_2478816.jpg

 

gallery_65341_3013_4616747.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Weź pod uwagę, że Kolega @MasterMind miał Alpinista dwa razy, a więc najpewnien wracał do niego ;-) To coś oznacza ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 17.5 - 18cm...coz trzeba bedzie ryzykowac chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ~18cm lepiej będzie leżał SARB017, tym bardziej jeżeli ktoś nie przywykł do mniejszych zegarków.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu jest ten sam mechanizm, na Alpiniście po prostu postanowili wymienić Diashock na tarczy.

 

Bardziej uniwersalny jest 033, bardziej z jajem jest 017. Miałem SARB035 i Alpinista (dwa razy :D ). Alpinista oferuje trochę więcej jeżeli dokupisz do niego bransoletę (z kolei kosztuje wtedy dużo). SARB033 jest bezpieczniejszym wyborem i masz go od razu na bransolecie - problemem w tych Sarbach jest brak (praktycznie) mikroregulacji w zapięci bransolet, przez co nie każdy (w tym ja) utrafi z idealnym dopasowaniem do nadgarstka.

 

 

 

 

Patrze na foty zapewne Twoja łapa-mozna zapytac o obwód nadgarstka? :)

W obu jest ten sam mechanizm, na Alpiniście po prostu postanowili wymienić Diashock na tarczy.

 

Bardziej uniwersalny jest 033, bardziej z jajem jest 017. Miałem SARB035 i Alpinista (dwa razy :D ). Alpinista oferuje trochę więcej jeżeli dokupisz do niego bransoletę (z kolei kosztuje wtedy dużo). SARB033 jest bezpieczniejszym wyborem i masz go od razu na bransolecie - problemem w tych Sarbach jest brak (praktycznie) mikroregulacji w zapięci bransolet, przez co nie każdy (w tym ja) utrafi z idealnym dopasowaniem do nadgarstka.

 

 

 

 

Patrze na foty zapewne Twoja łapa-mozna zapytac o obwód nadgarstka? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17cm, płaski. Można mieć 18cm i obły, będzie leżał tak samo :D


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.