Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jaroslaw Jerry Esowy

Orient Star, Seiko Presage czy warto doplacać?

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim zegarkowym ADHD doszedłem do momentu pt. "sprzedac kilka i kupic jeden".

Mam obecnie Orienta Senatora ale kusi mnie jakiś OS ( standard date itp).

 

 

 

Czy posiadając Senatora i "przesiadając" sie na OS zauważę róznice która warta byłaby doplacenia. Cenowo czy za 2 Senatory warto zakupić jednego OS?

Czy też skok jakościowy w tym przypadku bedzie zauwazalny?

Senator ma szafir, gilosz na tarczy, zdobiony mechanim, branse z pelnych ogniw.

OS ma ciut lepszy mechanizm (stop sek, dokrecanie), pelne ogniwa maskownic.

 

A moze seiko presage?

24082419ef7d407d0c70f90aa3d8e9e6.jpgb8752ec636abe0fcae5d751a2f88fa42.jpg9dff9f0221375848f9e54cfd88964618.jpg9c66ffc367b7b8259cd3ba0f04393160.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może "wsiąkłeś" już w dylemat SARX035 vs SDGM003 ? :)  dużo tego jest :)

Tylko nie wiem, który z nich to Boże Narodzenie, a który Wielkanoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka analiza (czy warto dwa takie za jeden taki) nie ma chyba specjalnie sensu. Czy warto zamienić np. pierdyliard Orientów Mako na Calatravę..? Tu nie ma uniwersalnej odpowiedzi, I'm afraid... ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postaram się coś napisać :)

Nie posiadałem jeszcze zegarków >5kpln, ale kilka w okolicach 1-3kpln mam, m.in. Orient Star też, senatora/vintage też ;)

Do dzieła:

1. Bransa. Jak zależy Ci na tym, aby nosić zegarek na bransolecie, zdecydowanie warto dopłacić za pełne maskownice oraz lepszy "look". Przykładowo senator - bransoleta niby porządna, ale za szeroka do niego optycznie (to samo np. jest w Tissot Couturier) i co najgorsze, maskownice z blaszek tej grubości co w Ray/Mako, czyli żadnej, już Casio Edifice za 300 zł mając gorszą ogólnie bransoletę, maskownice mają z 2x grubszej blachy. Senator zasługuje na bransę z pełnymi maskownicami oraz zwężaną. To samo np. Ray. Ile kosztuje dedykowana bransa z pełnymi maskowicami do Ray-a? Tyle co używany Ray w db/bdb stanie. Senator "nie wygląda" na swojej bransolecie, zdecydowanie lepiej wygląda na pasku.

2. Szkło, co prawda szafir, ale też warto dopłacić, szkło jest takie same jak w Curator, cały czas wydaje się przybrudzone i przydymione, po prostu jest skromne, tutaj Orient Star prezentuje się zdecydowanie lepiej.

3. Mechanizm - to zależy, na czym komu zależy. Mnie osobiście w mechanicznym zegarku "lotto", czy ma dokręcanie/stop sekundę czy nie. Ważne aby chodził w miarę dokładnie i bezawaryjnie. Rezerwa chodu na tarczy jest wyśmienitym rozwiązaniem.

4. Tarcza i wskazówki. Senator tutaj moim zdaniem nie odstaje od droższych zegarków, jest bardzo ładny, muszę przyznać, że ładniejszy niż Curator, który jest dla mnie pewnym wzorcem zegarka "najwięcej daje w najniższej cenie".

 

A tak ogólnie, to lepiej mieć kilka zegarków na różne okazje i pory roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.