Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Janek72

Użytkownik
 • Content Count

  911
 • Joined

Community Reputation

56 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa / Raszyn

Recent Profile Visitors

1,435 profile views
 1. Cześć, 16,5 cm nadgarstek, znane marki i budżet ca. 3 tyś zł. Mogę zasugerować markę Tissot, modele automatyczne Visodate lub Gentleman.
 2. Dokładnie jak wcześniej ktoś napisał, dla meksykańskiego gangu.
 3. Wystarczy podatek katastralny. Co się będzie działo, jak ludzie mający dużo cennej ziemi nie będą w stanie opłacić tego podatku. OT: można kupić legalnie złoto w 2022 nie podając Pesela ani adresu? Mam na myśli mennice itp., nie olx, lombardy i inne szemrane okazję.
 4. Z tych dwóch tylko Steinhart. Glycine ma dobrą lumę w Subach z prostymi wskazówkami, jak w tym Stenku. Dodatkowo w tym modelu Glycine datownik jest bezużyteczny ze względu na dobór kolorów.
 5. Koperta 38-44 i każdy typ mechanizmu to strasznie szerokie kryteria. Od siebie mogę powiedzieć, że w tym budżecie kwarca bym już nie kupował, tylko automat lub już wypasiony solar , czyli Citizen z górnej półki lub Seiko np. Astron. Z automatów Longines Conquest, Ball fireman, Seiko z serii Presage / SPB / SARX. Zakładam, że nie szukasz diverów, bo jeżeli tak, to przeglądnij najpierw cały podpięty wątek o diverach w tym podforum.
 6. Nie moje rewiry cenowe ale z tych przymiarek to moim zdaniem wygrywa czarna Omega.
 7. Z tego, co piszesz, to rozważ jeszcze wspomnianego wcześniej Longinesa Hydroconquest z ceramicznym bezelem. Obecnie w Longinesie śmiem twierdzić jest lepszy mechanizm (automat) niż w Certinie.
 8. Tak, Casio GW-M5610 po raz drugi. Świetny mechanizm, wodoodporny, nie rzuca się w oczy i ma inteligentne rozwiązania. Dobry jakościowo, znana marka, bez zbędnych bajerów.
 9. Pierwsze skojarzenie czarny Tissot couturier, ten prosty, nie z chrono, na czarnym pasku imitacja gada, nie tym z pomarańczową nicią. Jest automat , prefererowany, day Date, lub budżetowy kwarc, teraz chyba w kruku czy jubitomie poniżej 1000 zł, jednak automat jest ładniejszy. Czarny le locle jest moim zdaniem słaby, bo ma białe tło datownika, dlaczego oni się jeszcze nie nauczyli jasny le locle ok. Gratulacje ja w tym roku miałem 25 lat i żyję, nawet żona zaczęła już pożyczać ode mnie zegarki jak idzie do pracy https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Tissot-Couturier-Powermatic-80-Gent-T035.407.16.051.02-T0354071605102/11143 Edit: link powyższy pokazuje już typową cenę, w dn. 10.11.2021, kiedy wklejałem, była promocja.
 10. Kurde, to już lepiej kupić Infiniti niż takiego GSa, jest chyba 5 serwisów w PL
 11. Gdybym się kierował tylko emocjami i miał tyle pieniążków, to bym kupił GS snowflake spring drive tylko gdzie ten spring drive serwisować, właśnie... To może już lepiej tą Omegę, coaxial też jest trudny i drogi w serwisie, ale pewnie w kilku miejscach w PL bez strachu można to zrobić.
 12. Super piękny zegarek fajnie, że się udało.
 13. U mnie wygląda to tak: obwód nadgarstka 17,5 cm na zimno, 18,0 cm na ciepło, bransolety w zegarkach mam wszystkie na obwód wewnętrzny 18,5 cm, czyli na niewielki luz, zaś obwód dłoni do przejścia bransolety po schowaniu kciuka 24,5 cm. Rozpięcie dodaje od 6 do 7 cm, więc jest ok. Możliwe, że z powodu Twojej budowy dłoni rzeczywiście jest problem. Ogniwa powinny być zdejmowane tak, aby zapięcie mieściło się całkowicie na wewnętrznej części nadgarstka, nie wystawało, u mnie zwykle jest tak, że od strony godziny 12 jest od 1 do 3 ogniw więcej niż od strony godziny 6, to zależy od rodzaju zapięcia i długości ogniw.
 14. Nie ma jednego mechanizmu Powermatic 80, jest ich kilka rodzajów. Zdania są różne, zwłaszcza co do plastikowych elementów. Moja Certina z sygnaturki ma mechanizm ETA C07.621, podobno bez plastikowych elementów, nie mam z nią problemów. Wcześniej miałem Certinę DS Action Diver, też P80 bez dnia tygodnia i mechanizm się rozsypał, był wymieniony na gwarancji, więc gwarancję warto mieć. Dodatkowo specyfika P80 jest taka, że regulacja dokładności chodu jest bardzo trudna i lepiej poza serwisem gwarancyjnym się za to nie zabierać, trzeba polegać na regulacji fabrycznej, która jest robiona dobrze. To nie jest tak, że jest śrubka czy dźwignia przesuwna, jak w klasycznych mechanizmach ETA czy Seiko. W P80 są z tego co pamiętam, obciążniki na osiach. Podsumowując, jak zegar się podoba i masz gwarancję producenta realizowaną przez Swatch Group, to kupuj.
 15. Zegarek nie jest dla Ciebie za duży. Efekt zbyt dużego zegarka robi tu wielkość tarczy, która wypełnia prawie całą szerokość zegarka. Tarcza decyduje o subiektywnym odczuciu wielkości. Fotka poglądowa poniżej, z koronką czy bez koronki Glycine jest szerszy od Certiny o 2 mm ciężko uwierzyć, prawda?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.