Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

El_Ramzesso

Automat z chronografem - budżet 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczòw,

Jako że od jakichś 10 tygodni czytam forum ale nie zdołałem doprecyzować jaki zegarek chcę kupić, a wkraczam w świat zegarkòw pomimo 30+ lat, postanowiłem napisać własny temat, i nie ukrywam po cichu liczę na odzew i że pomożecie mi w tym ciężkim zakupie.

 

Kilka słòw o tym czego szukam:

Jako że poprzez czytanie zaraziłem się mocno zboczeniem automatycznym zakładam że byłby to zegarek właśnie z takim mechanizmem, mam tylko jedno ale:

- czy siedzaca praca i tryb życia pozwola takiemu zegarkowi sprawnie funkcjonować? Czy w razie czego można taki zegarek “dokręcać”? Znalazłem jakiś ślad o dokręcaniu na forum ale nie jest to dla mnie w 100% jasne. Dodatkowo jak kupię i zegarek i rotomat zapenwne żona mnie ubije :D

 

Poczatkowo skłaniałem się ku powermaticowi 80 ze względu na rezerwę chodu ale kilka tematòw o tym źe nie jest do końca znana jego trwałość i koszt napraw/serwisu mnie wystraszyło, tu kolejne ale:

-Jakie werki polecacie żeby były trwałe i w miarę tanie w serwisie? Tu jedyny argument ktòry zmusił mnie do rzucenia okiem na kwarcowe mechanizmy ale chyba jednak jeśli dam radę coś fajnego kupić to chciałbym zaczać przygodę z automatem.

- Zakładam że w tym budżecie nie będzie mnie stać na nic z chronometrem, jaka jest mniej wiecej tygodniowa odchyłka automatòw ? Wiem że sa ròżne ale ile. Jiej więcej možna się spodziewać po mojej pòłce cenowej?

 

Na koniec o samym wygladzie, wiem że chronografu nie będe używał ale taki styl mi się podoba :), piloty i divery odpadaja(zwłaszcza divery bo kilka pilotow prawie mi się podobało :) ).

Zegarek musi być czytelny w nocy.

 

Kilka typòw nad ktòrymi się waham głòwnie z powodu nieznajomości “bebechòw”

Tissot couturier

Certina ds wariacje z chrono

Glucine incursore (brak chrono ale jeszcze mòj styl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W tym budżecie, jeśli chodzi o mechanizmy, to na pewno można się spodziewać ETY 2824-2 oraz Sellity SW200-1, a więc typowych "wołów roboczych" spod znaku "swiss made". Te "woły robocze" oferują ok. 40 h rezerwy chodu. Jeśli chodzi o odchyłki dobowe, to ja w Sellicie miałem +2 s na dobę, więc całkiem spoko. W tej kwocie można też znaleźć zegarki na Unitasie - np. Steinhart Marine Rome czy Glycine Incursore Manual. Unitas pięknie cyka, oferuje nieco większą rezerwe chodu, ale jest w mojej osobistej ocenie nieco mniej dokładny. Za te pieniądze można też upolować Airmana od Glycine, na mechanizmie ETA 2893 /na naszym bazarku jest np. sst12/. Jest to lepszy mechanizm niż 2824 czy Sellita SW200-1. Taki mechanizm można też znaleźć w diverach od Steinharta, z linii Ocean 1 - wersje GMT. W tej kwocie warto też pomyśleć o japońskim 6R15 - jest większa rezerwa chodu, bo ok. 50 godzin. Mechanizm występuje np. w SARBie 065. Siedzącej pracy, przy okazji zegarków automatycznych w ogóle bym się nie obawiam - sam taką pracę wykonuję, mam kilka automatów i hula to bez rotomatu. Poza tym, wskazane powyżej mechanizmy oferują możliwość ręcznego dokręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kolego El-Ramzesso, ja na Twoim miejscu w ogóle bym się nie zastanawiał, tylko brał to chrono od Kolegi @seb71. Masz porządny i sprawdziny mechanizm, a do tego sam sikor jest bardzo porządnie wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidelio, dzięki za wyczerpujaca odpowiedź :)

Jeśli nie nadużywam Twojej cierpliwości mògłbyś mi podpowiedzieć jeszcze w jakich liniach zegarkòw szukać tych wołòw roboczych?

Airman to niestety dalej nie mòj styl ale jeśli popchniesz moje poszukiwania w dobrym kierunku a juz duzo mi pomogłeś to będe wdzięczny.

Jeszcze jedno pyt odnośnie bazarku o ktòrym sporo tu czytam - rozumiem że to dział sprzedażowy ktòry juz zwiedzałem , czy jest jeszzcze może jakieś inne miejsce np na alledrogo czy innym olxie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można na all, można na olx, ebayu, chrono24 i kilku innych miejscach.

Pamiętaj jednak, że nasz bazarek jest bez porównania pewniejszym źródłem niż wspomniane wyżej miejsca obfitujące w różnej maści kombinatorów, oszustów a nawet - nazwijmy po imieniu - złodziei. Tam po prostu łatwo wdepnąć na przysłowiową minę. Jeśli masz zaufanych sprzedawców, to co innego. W przeciwnym wypadku trzeba bardzo uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Sprawdź te podane przeze mnie. Do tego polecam Alpinę Alpinera Automatic, bardzo uniwersalny sikor na Sellicie. Na Sellicie masz też, o ile się nie mylę, linię KonTiki od Eterny - może w tej cenie uda się coś wyrwać. Szukałbym także wśród zegarków od Christophara Warda. Z Seiko na 6R15 to na pewno linia SARB oraz SDGM. W tytule jest automat z chrono i stąd ja osobiście, na Twoim miejsu poważnie zastanowiłbym się nad ofertą Kolegi @seb71 z naszego bazarku. To zegarek "swiss made", o bardzo dobrym stosunku jakość/cena, na sprawdzonym i cenionym mechanizmie - Valjoux. Zachęcam, bo tak się składa, że ...bardzo dobrze znam ten konkretny egzemplarz :-) Co do źródeł poszukiwania zegarkow, to wszystkimi kończynami podpisuję się pod tym, co napisał @seb71 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Miałem podobny dylemat pół roku temu. Już jechałem do salonu po nową davose diver chrono lumis, kiedy zobaczyłem ofertę używanej eterny chrono. Nie zastanawiałem się długo i nie żałuję, jakość wykonania, bransoleta, dekielek, szlify, to wszystko powala  :)  Zegarek ma porządną koronkę i gwint. Rezerwa chodu dość duża, bo leżał jakieś 40 godzin i nadal chodził. Dokręcanie też bezproblemowe, nic nie zgrzyta. Mimo, że lumy jest mało, to o 6 rano, bez problemu odczytuję godzinę. Jedyne co bym się przyczepił to bad error 0,3 ms i śpieszy 5 sekund na dobę, ale to się dopracuje  :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego El-Ramzesso, ja na Twoim miejscu w ogóle bym się nie zastanawiał, tylko brał to chrono od Kolegi @seb71. Masz porządny i sprawdziny mechanizm, a do tego sam sikor jest bardzo porządnie wykonany.

Powiem że bardzo zacny kolego seb moge na pw prosic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem że bardzo zacny kolego seb moge na pw prosic?

Oczywiście, że tak. Ja mam zacząć? Się robi.

Poszło PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vici z chrono często na przecenie 7750. Albo seagull 1963

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://ibb.co/fhxk1H

No więc po tysiącach rozterek chwalę się i zamykam temat - wydałem 2800 Zegearek od kolegi z forum rocznik 05.2017. :) NA razie super dokłądny i jedyne co mi nie pasuje to sekundnik ale nie można mieć wszystkiego przy ograniczonych funduszach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratulacje, niech się nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.