Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nekros97

Jaki zegarek do nadgarstka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję kupić zegarek ale jestem kompletnie zielony w sprawach dobrania szerokości koperty do nadgarstka. Mam 17 cm w nadgarstku a spodobał mi się zegarek G-SHOCK którego szerokość koperty w przybliżeniu wynosi 52mm. Czy będzie on pasować do mojego nadgarstka czy też jest stanowczo za duży? Jeśli tak, to do ilu mm szerokości powinienem wybrać zegarek? Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qhen

moim zdaniem to nadgarstki sa rózne jedne płaskie inne okragłe wiec 17 u jednego bedzie ok a u innego nie.Jeżeli nie masz mozliwosci przymierzenia takiego zegarka to wytnij sobie z papieru cos na wzór o wielkosci 52mm i przymierz czy nie bedzie odstawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta metoda z papierem za duzo nie wyjaśni, ponieważ duze znaczenie ma tutaj grubość. Dwa zegarki z takimi samymi szerokościami i wysolościami L2L mogą zupełnie inaczej wyglądać przy - powedzmy - dwóch milimetrach różnicy w grubości.

 

Generalnie można powiedziec ze G-Shocki maja wiekszą tolerancje na wielkość niż inne zegarki. Tak sie ogólnie przyjelo ze "G" są po prostu duże, i na pewno nie kłuja tak w oczy jak 48 milimetrowy Disel czy Invicta na szczupłym nadgarstku.

Mi sie wydaje ze bez przymiarki to można zaszalec z zakupem w ciemno ale tak gdzies od nadgarstka 20cm. W Twoim przypadku bez przymiarki sie chyba nie obędzie. Musisz po prostu sie w nim "poczuc" i samemu ocenic czy do siebie pasujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Sugeruję przymiarkę, bo także suchy wymiar L2L może być mylący. Jeśli nadgarstek jest raczej płaski, to IMO nawet zegarek o L2L 50-52 mm powinien dać radę. Tak jest w moim przypadku, bo trż "szczycę" się nadgarstkiem 17 cm :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

Czy będzie on pasować do mojego nadgarstka czy też jest stanowczo za duży?

Przecież to jest czysto subiektywna sprawa, po prostu idź i przymierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sugerowali przedmówcy: G ma być / po prostu jest duży. Mając to w pamięci przy przymierzaniu Rangemana i mudmastera 9300 powiedziałbym, że leżał akurat.

A mam 17cm nadgarstka i na codzień noszę 40-41mm szerokie, 10-11mm wysokie zegarki. Także G po prostu trzeba przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Mnfd - G-Shock ma być duży, widoczny i onieśmielający. :D "Ten zegarek jest twardzielem, wytrzyma wszystko a noszący go nie jest najsłabszym elementem tego układu który widzisz".  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

Są mniejsze wersje G, chociażby g7710, g300, aw591, gw9400 rangeman, g9000 mudman, możnaby długo wymieniać. Istotą G jest wytrzymałość i funkcjonalność, a nie wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisy o szerokości nadgarstka są bardzo częste.A jakkolwiek to głupawo nie zabrzmi ,którą część przegubu konkretnie należy uznać za nadgarstek? Ja noszę zegarek "na lużno" tzn. przesuwa się w zakresie ok.1,5 cm tak mam skrócone bransolety czy paski.Przy samej dłoni szerokość nadgarstka 18 cm, ale już chwilę dalej 18,5, a jeżeli zegarek miałby całkowicie być niewidoczny pod mankietem koszuli to tam mam 19 cm.To chyba bardzo indywidualna sprawa i tak jak piszą Koledzy najlepiej przymierzyć.Duże znaczenie ma też kształt uszu, jeżeli są wygięte w dół większe rozmiary też pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.