Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

denver47

BALL Fireman Victory

Rekomendowane odpowiedzi

=====================================================================================================================

 

Uwaga: zewnętrzny link do galerii->  https://flic.kr/s/aHsmjoJuXy

 

Więcej fotek w lepszej rozdzielczości :)

 

 

=====================================================================================================================

 

Tym razem coś z serii Fireman. Tak jak poprzednio zapraszam do komentowania :)

 

post-96686-0-69289000-1525815147_thumb.jpg

post-96686-0-49689400-1525815175_thumb.jpg

post-96686-0-55486800-1525815196_thumb.jpg

post-96686-0-35996600-1525815216_thumb.jpg

post-96686-0-46838900-1525815229_thumb.jpg

post-96686-0-70010300-1525815241_thumb.jpg

post-96686-0-18711900-1525815260_thumb.jpg

post-96686-0-30157000-1525815272_thumb.jpg

post-96686-0-36711700-1525815282_thumb.jpg

post-96686-0-72815500-1525815293_thumb.jpg

post-96686-0-63783200-1525815310_thumb.jpg

post-96686-0-57318300-1525815328_thumb.jpg

post-96686-0-47668900-1525815340_thumb.jpg

post-96686-0-46974300-1525815351_thumb.jpg

post-96686-0-99946200-1525815362_thumb.jpg

post-96686-0-60422700-1525815374_thumb.jpg

post-96686-0-29749900-1525815392_thumb.jpg

post-96686-0-61714000-1525815404_thumb.jpg

post-96686-0-54807300-1525815417_thumb.jpg

post-96686-0-98488100-1525815430_thumb.jpg

post-96686-0-22670600-1525815442_thumb.jpg

post-96686-0-74616700-1525815453_thumb.jpg

post-96686-0-82741400-1525815464_thumb.jpg

post-96686-0-88809700-1525815476_thumb.jpg

post-96686-0-51698100-1525815488_thumb.jpg

post-96686-0-95468300-1525815507_thumb.jpg

 

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż tu pisać. Pięknie się prezentuje. Proste formy delikatnie podkreślone dyskretnymi, zdobnymi akcentami. Zegarek który chciałoby się mieć. O cenę, dbając o stan swojego serca nie spytam ;).

Może wyjdę na profana, ale guma mi do takiego zegarka absolutnie nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed przymiarką pomyślałbym tak samo, ale całkiem fajna ta guma. A już sama klamra to rewelka. W zegarku najbardziej tarcza mi się podoba. Jednolita czarna i wklęśnięty, gliszowany pierścień z indeksami minutowymi. O samych indeksach i tubkach z trytem w nich osadzonych nawet nie wspominam, bo w kazdym Ballu jakość osadzenia jest świetna. Moze się komuś wydawać - co ten koleś wypisuje, no ale pod obiektywem makro wychodzi zwykle sporo baboli, w ballach, które miałem to nie zauważyłem wtop..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed przymiarką pomyślałbym tak samo, ale całkiem fajna ta guma. A już sama klamra to rewelka. W zegarku najbardziej tarcza mi się podoba. Jednolita czarna i wklęśnięty, gliszowany pierścień z indeksami minutowymi. O samych indeksach i tubkach z trytem w nich osadzonych nawet nie wspominam, bo w kazdym Ballu jakość osadzenia jest świetna. Moze się komuś wydawać - co ten koleś wypisuje, no ale pod obiektywem makro wychodzi zwykle sporo baboli, w ballach, które miałem to nie zauważyłem wtop..

Biorąc pod uwagę markę, trudno się spodziewać , by guma była niskiej jakości. No cóż, Ty masz ten zegarek, a ja mogę sobie ponarzekać, głownie z powodu jego nieposiadania.

Tarcza zegarka wykazuje pewne podobieństwa do SARB033. Bardzo fajnie się komponuje "barokowy" sekundnik, z pozostałymi wskazówkami, to jakby zachęta - spójrz na dekielek, a tam jest na czym oko zawiesić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Aż zazdrość bierze, takie Kolega piękne te zdjęcia robi :-) A dałbyś może radę zrobić jakieś zdjęcie na którym byłoby widać, jak ten tryt świeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż zazdrość bierze, takie Kolega piękne te zdjęcia robi :-) A dałbyś może radę zrobić jakieś zdjęcie na którym byłoby widać, jak ten tryt świeci?

 

Dzięki :) Kiedyś moonphase z trytem wrzucałem w temat jaki zegarek masz na ręku. Jeśli chodzi o zestawienie tryt vs superluminova to tutaj można zobaczyć: http://forums.watchuseek.com/f74/mega-lume-test-34-divers-9-chronos-958956.html

 

Jakoś zdjęcia lumy mnie chyba nie pociągają (w sumie do tej pory chyba nie zrobiłem jakiegoś ciekawego zdjęcia lumy żadnemu zegarkowi, który miałem :unsure: ), a w kontekście BALLa dlatego, że jak wejdzie się na ich stronkę to fajnie można sobie suwakiem zobaczyć tarczę zegarka dzień-noc. Na samo pstrykanie lumy trzeba poświęcić trochę więcej czasu, a u mnie z tym różnie. Można chyba też kupić latareczkę UV i posiłkować się nią za dnia żeby fajnie wyglądało.. muszę kiedyś pomyśleć - zegarków niestety już nie mam :(. Zerknij sobie na stronkę jak coś - mi tamten sposób prezentacji odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzięki :) Kiedyś moonphase z trytem wrzucałem w temat jaki zegarek masz na ręku. Jeśli chodzi o zestawienie tryt vs superluminova to tutaj można zobaczyć: http://forums.watchuseek.com/f74/mega-lume-test-34-divers-9-chronos-958956.html

 

Jakoś zdjęcia lumy mnie chyba nie pociągają (w sumie do tej pory chyba nie zrobiłem jakiegoś ciekawego zdjęcia lumy żadnemu zegarkowi, który miałem :unsure: ), a w kontekście BALLa dlatego, że jak wejdzie się na ich stronkę to fajnie można sobie suwakiem zobaczyć tarczę zegarka dzień-noc. Na samo pstrykanie lumy trzeba poświęcić trochę więcej czasu, a u mnie z tym różnie. Można chyba też kupić latareczkę UV i posiłkować się nią za dnia żeby fajnie wyglądało.. muszę kiedyś pomyśleć - zegarków niestety już nie mam :(. Zerknij sobie na stronkę jak coś - mi tamten sposób prezentacji odpowiada

Ich stronę to ja "przeorałem" wszerz i wzdłuż przez zakupem na naszym bazarku mojego własnego Balla i zgadzam się, że z tym suwakiem to całkiem fajny pomysł  :) A o ten tryt pytałem stąd, że przed zakupem spodziewałem się niewiadomo jakiej latarki, a w rzeczywistości tak nie jest, przynajmniej w wypadku mojego Balla. Co ciekawe, kiedyś namierzyłem go w domu w zupełnej ciemności i wówczas sie okazało, że z tym świeceniem wcale nie jest tak źle  ;) Natomiast póki co, telefonem nie jestem w stanie wykonać zdjęcia tego trytu  :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich stronę to ja "przeorałem" wszerz i wzdłuż przez zakupem na naszym bazarku mojego własnego Balla i zgadzam się, że z tym suwakiem to całkiem fajny pomysł  :) A o ten tryt pytałem stąd, że przed zakupem spodziewałem się niewiadomo jakiej latarki, a w rzeczywistości tak nie jest, przynajmniej w wypadku mojego Balla. Co ciekawe, kiedyś namierzyłem go w domu w zupełnej ciemności i wówczas sie okazało, że z tym świeceniem wcale nie jest tak źle  ;) Natomiast póki co, telefonem nie jestem w stanie wykonać zdjęcia tego trytu  :angry:

 

 

no to jakbym Ci pstryknął fotkę to tymbardziej wprowadziłaby w błąd. Tak długo jak zdecyduję się naświetlać tarczę zegarka tak intensywna wyjdzie luma (tryt) i w sumie nadal nic nie bedziesz wiedział. U Ciebie są takie małe - jak to zostało już kiedyś powiedziane - sutki :D inaczej/lepiej sprawa wygląda jak rurki z trytem są ustawione w poziomie - większa powierzchnia świecenia. To działa tak, że w tej tubie jest gaz, tam następuje rozpad promieniotwórczy beta i z poświęceniem jednego neutronu, nowo powstały elektron trafia na wewnętrzną część rurki, która pokryta jest warstwą luminescencyjną - to ta warstwa świeci wyzwalana tym elektronem - sam gaz nie świeci - czyli na chłopski rozum im więcej takiej powierzchni tym wyrażniejsza ta luma :) - ale może się mylę.. To tak jak w telewizorach i monitorach kineskopowych, miałeś wyzwalane elektrony a potem działem elektronowym trafiały na warstwę z luminoforem i tym sposobem ekran świecił.

 

W każdym razie w bronze całe indeksy były z rurek/tubek i dawało to całkiem całkiem :)

 

W razie czego to prosta sprawa - podeślij Balla i postaram się o jakieś ciekawe fotki dla CIebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 

 

W razie czego to prosta sprawa - podeślij Balla i postaram się o jakieś ciekawe fotki dla CIebie :)

Muszę o tym pomyśleć  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może wyjdę na profana, ale guma mi do takiego zegarka absolutnie nie pasuje.

Zgadzam się z tym Panem .

 

Przed przymiarką pomyślałbym tak samo, ale całkiem fajna ta guma.

Na żywo zapewne wygląda to lepiej.

Najważniejsze aby Tobie pasowało.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym Panem .

 

Na żywo zapewne wygląda to lepiej.

Najważniejsze aby Tobie pasowało.

Ja tylko fotki pstrykam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx

Muszę Ci się przyznać, że "otworzyłeś mi oczy" na zegarki marki Ball.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Ci się przyznać, że "otworzyłeś mi oczy" na zegarki marki Ball.

Bo to fajne zegarki są:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A do tego firma z ciekawą, kolejową historią, co akurat dla mnie ma znaczenie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to fajne zegarki są :)

Teraz już wiem. :)

Jestem tu na forum od 4 miesięcy i nie na próżno. Zaczęło się od odkrycia Invicty (sic!), minęło trochę czasu i zaczynam dostrzegać wiele smaczków, których wcześniej nie znałem. Powoli mi się nawet Glicyne zaczynają podobać. Zastanawiam się, kiedy dojrzeję do Rolexów? Może to za mały budżet, każe mi je tak wiedzieć? ;) Podobnie tak mam z Breitlingami, Paneraiami i Hublotami.

Za to klimatyczne są niektóre Seagulle, Beijingi i Shanghaie i mogę je mieć. :) Nawet tourbillon w zasięgu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię potem jakiś wpis w wątku balla, może tam podyskutujemy i trochę temat ożywimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wygląda na to, że Konrad takiego przygarnął, tylko z jasną tarczą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię potem jakiś wpis w wątku balla, może tam podyskutujemy i trochę temat ożywimy

Z chęcią poczytam. Do dyskusji jeszcze nie czuję się gotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o to, żeby tematy okolo-ballowe ciągnąć może w wątku balla. Też mam już jakieś przemyślenia i kilka pytań w głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o to, żeby tematy okolo-ballowe ciągnąć może w wątku balla. Też mam już jakieś przemyślenia i kilka pytań w głowie

No to daj znać, żebym nie przegapił. Za bardzo wielowątkowy się zrobiłem ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Ja mam srebrnego :)

 

post-101536-0-09345600-1525894198_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.