Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Paulus57

Użytkownik
 • Content Count

  2,546
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Paulus57 last won the day on May 6 2018

Paulus57 had the most liked content!

Community Reputation

414 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Paulus57

 • Birthday 12/19/1957

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łódź
 • Hobby
  Zegarki, archiwalia radiowe

Recent Profile Visitors

1,861 profile views
 1. Znany i szanowany, tani automat GUANQIN. Oryginalny pasek poniżej krytyki, zamieniłem początkowo na stalową srebrną bransoletę, ale nie grało mi to nadal. Ostatnio kupiłem pasek firmy Reef Tiger, czarny w "jaszczurkowym" stylu i postanowiłem dać go do wspomnianego garniturowca. Żeby jeszcze bardziej skomplikować modernizację, zapięcie motylkowe wziąłem z paska, który stracił poszanowanie w moim Parnisie. Ten ostatni dostał "prezent" paskowy za około 20 USD i bardzo zyskał, bo oryginalny pasek był słaby. Choć skóra w tym pasku była sztywna, to zapięcie w zasadzie OK, więc dodałem je do nowego paska i na zdjęciach ta nowa efemeryda. Zegarek GUANQIN, pasek REEF TIGER, zapięcie PARNIS. Według mnie wyszło nieźle.
 2. Znany automat firmy GUANQIN na nowym pasku.
 3. Ta nazwa przekracza moje granice tolerancji, która kończy się na HEIMALLR . Zwróć uwagę, że dla Chińczyków znaki alfabetu łacińskiego są równie bliskie jak dla nas ich krzaczki i tak P-A-G-A-N-I zamienili na dla nich wizualnie podobne P-A-G-R-N-E. "A" i "R" są w podobnym kształcie a "I" jak się ozdobi trzema poziomymi kreseczkami zamienia się w "E". A, że to chyba tylko Polacy są w stanie wymówić? Who cares - jakby to nasi angielscy "przyjaciele" powiedzieli. Tak już bardziej serio, to "Pagrne Design" jest marką mającą być kontynuacją standardu wcześniejszego "PAGANI Design". Jak być może zauważyłeś, ostatnio ceny nowych modeli PAGANI Design znacząco wzrosły (około 50%), poszło to w parze z jakością, więc jest uzasadnione. Mam skalę porównawczą, bo posiadam 4 Pagani, trzy wcześniej kupione i jeden nowy model czarny Black Bay Homage. Ten ostatni dorównuje a nawet przewyższa według mnie San Martina a cenowo jest nadal znacząco niżej. Myślę, że firma postanowiła upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, atakując chińską wyższą klasę aby jednocześnie utrzymać zainteresowanie zwolenników zegarków "under 100 USD" produkują pod nazwą PAGRNE DESIGN. Ten przez Ciebie wybrany może trochę zaburza mój tok wyjaśnień, ale pamiętaj że "tuńczyki" zwykle należą do droższych zegarków w stosunku do subo-podobnych nurków. Twoje pytanie "I co to w ogóle jest, do diaska?" przez chwilę zbiło mnie z tropu. Myślałem już, że mam wyjaśnić co to zacz ten LINK.
 4. Przy wyjątkowo obszernej ofercie jaką ma Invicta, zapewne trudno Ci będzie znaleźć użytkownika akurat tego modelu. Obserwujących ten temat na dodatek jest tylko dziewięciu. Podpowiem Ci, że jakość wykonania jest nie gorsza od solidnych chińczyków o podobnych cenach. Oczywiście jako marka amerykańska startują z trochę wyższego pułapu jak marki chińskie. Mam dwie Invicty i z obu jestem zadowolony. Możesz kupować bez ryzyka, tylko zwróć uwagę na cenę, bo z tym bywa bardzo różnie, można słono przepłacić. Kwarce Invicty, homary Suba można już znaleźć poniżej 50 USD a bez specjalnego polowania za około 70 USD. Doliczając opłaty graniczne i koszt wysyłki powinieneś się zmieścić ostatecznie w przedziale 350-450 zł.
 5. Mój Monster. Zgodnie z realiami dziecko przerosło rodzica i tak mój Seiko Baby Ice Monster przewyższa rozmiarami starsze pokolenie.
 6. To podpowiem Ci, że pewnie w Pewexie kupiony. Nie wiem ile masz lat, więc wyjaśnię, że to był taki sklep, gdzie kupowało się za waluty zachodnie albo tzw. bony dolarowe (młodzi nie wiedzą). Ten model zegarka był często noszony przez "cinkciarzy" (nielegalni handlarze walutą - kantor na dwóch nogach w bramie ).
 7. Panowie konsekwentni w swojej formie wypowiedzi i wzajemnej adoracji. Konwersację z Wami uważam z mojej strony za zamkniętą. Wszystko można powiedzieć z kulturą albo bez. Wasz wolny wybór.
 8. Zegarek budzący we mnie zmienne emocje. Z jednej strony z ciekawą jeszcze PRL-owską historią, z drugiej wątpliwości. Ciekawa tarcza w fajnych wariantach kolorystycznych, ale przy moim wzroku wątpliwa użyteczność. Minusy: - ograniczony przedział lat (obecnie dostępne tylko do 2024 roku). Jest możliwość aktualizacji? - tradycyjnie będę się czepiał fatalnej blaszkowej bransoletki. Gdyby były możliwe te dwie modyfikacje, wskoczyłby wyżej na listę planowanych zakupów. Masz może wiedzę na ten temat?
 9. Dzięki za wsparcie, ale taki "biedny", to znowu nie jestem . Jak widzisz, bez niepotrzebnych emocji, rzeczowo wykazałem ich agresywność i brak rzeczowości. Masz rację, że mój post mógł zrobić wrażenie, bez dodatkowego wyjaśnienia, reklamy "chińszczyzny". Po objaśnieniu koncepcji mojego postu, nabrali wody w usta. Nie wiem, czy to brak rzeczywistej wiedzy, czy też niechęć do podzielenia się informacjami a może zwyczajne lenistwo? Energii starczyło temu "kółku wzajemnej adoracji" na nieuprzejmości i wzajemne lajkowanie swoich "genialnych ripost". "Polskie piekiełko" w całej okazałości. Pozdrawiam. Paweł PS: Wielka szkoda, że brakło chęci członków Forum na stworzenie pełnej listy sprawdzonych i w miarę tanich narzędzi dla początkujących miłośników zegarków. Jeżeli wzbudziłem obawy jakichś "zegarmistrzów incognito", to zaręczam, że myślałem tylko o prostych operacjach przy czasomierzach. Na pewno nie naruszyłbym dobrostanu tego bractwa rzemieślniczego.
 10. Pochwal się zakupem, jak już podejmiesz decyzję.
 11. Nie ma sprawy. "Wujek Dobra Rada" znowu ze mnie wylazł . Mam tylko cichą nadzieję, że zegarka nie wybrałeś tylko dlatego żeby z niego od czasu do czasu skorzystać, jak "żonie nie będzie potrzebny". Pooglądałem sobie oferty z DFI (sprawdzony, kupowałem) i chyba najlepsze z tych, zbliżone cenowo i wyglądem a jednocześnie solary (lub kwarc) to będą te trzy: https://dutyfreeislandshop.com/pl/citizen-bj6501-10l-eco-drive-elegant-leather-watch https://dutyfreeislandshop.com/pl/citizen-fe6020-56f-eco-drive-elegant-stainless-steel-50m-ladies-watch https://dutyfreeislandshop.com/pl/catalog/product/view/id/12503/s/orient-ra-sp0005n10b-ra-sp0005n-quartz-contemporary-elegant-mesh-watch/category/3/ Żaden Seiko mi tak na szybko nie wpadł w oko, ale Orient, to przecież ta sama grupa.
 12. To wiesz najważniejsze, on się ma podobać kobiecie a nie nam. Jak jest w jej guście, to po co Ci opinie innych. Z moich doświadczeń mogę podpowiedzieć, że kobiety zwykle nie padają na kolana przed czasomierzami jak my. Dla nich to jeden z wielu mało istotnych ozdobników. Ważniejszy jest dla nich jakiś podkład, płyn micelarny albo inne takie, których my swoim męskim rozumem nie jesteśmy w stanie objąć. Moja żona ma cztery zegarki, dwa automaty, jednego solara i jednego kwarca. Dla niej najwygodniejszy jest kwarc albo solar, bo niczego nie musi ustawiać. Automat dla kobiety, to zawsze problem, szczególnie jak jest jakiś datownik a co gorsza dzień tygodnia, tu już chłop skazany na pomoc . Gdybym miał Ci podpowiadać jakąś alternatywę EDC dla kobiety, to kup jej solara. Może zajrzyj pod link: https://dutyfreeislandshop.com/pl/ladies-watches/solarpowered Od pewnego czasu gwarantowana bezpłatna dostawa bez opłat granicznych (tak deklarują).
 13. Zasadnicze pytanie: Twój pomysł, czy wybór kobiety?
 14. Paulus57

  Citizen

  Mój drugi w kolekcji zegarek Citizena, także drugi w kolejności zakupów w ogóle. Po pokazanym wyżej CC 3001-51L, dokupiłem garniturowca, żeby było do kompletu z EDC. I miało wystarczyć... Tak przynajmniej myślałem 3 lata temu, jakże się myliłem . Citizen Stiletto, to określenie wspólne dla serii zegarków, których wspólną cechą jest bardzo delikatna konstrukcja, minimalna grubość. Mój (model AR 1133-15A) ma zaledwie 4,5 mm grubości a średnica bez koronki wynosi 39 mm. Dzięki temu zegarek jest idealnym garniturowcem, mieszczącym się pod mankietem koszuli. WR 30m, waga niezauważalna . Jak dla mnie wybrany przeze mnie model charakteryzuje się ciekawą tarczą (mieniąca się szachownica), co nie we wszystkich modelach z tej serii występuje. Oryginalny pasek nie był był najgorszy, ale zamieniłem go na aligatora, który prezentuje się znacznie lepiej.
 15. To zależy od Twoich planów: - jeżeli zamierzasz jechać samochodem whisky odpada, - jeżeli pada i zimno zrezygnuj z zegarka, szczęśliwi czasu nie liczą, - jeżeli u Ciebie słonecznie, to do ogródka, odpada roślinka a zegarek się przyda, żebyś ze słońcem nie przesadził.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.