Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rafa2016

G-Shock GBD-800-8ER - pytanie o pasek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chyba pierwszy post tu (long-time lurker).

 

Wpadł mi w oko Casio G-Shock GBD-800-8ER. Przymierzyłem go i również wygląda świetnie, ale gumowy pasek jest cieniutki i wąski, posiada baaardzo szerokie otwory na zapięcie i ogólnie nie wzbudza zaufania.

 

http://happytime.com.pl/product_picture/full_size/ed20e1f214e105fe8aa0b029aea10559.jpg

 

Odnoszę wrażenie, że pasek stanowi najsłabsze ogniwo całej konstrukcji, tym bardziej, że chyba stanowi integralną jej część i raczej nie da się wymienić na nic innego (a może jednak?). A ponieważ miałem ostatnio problem z Timexem Expedition sprzed paru lat, którego pasek w kilku miejscach się - sam z siebie - połamał (!!!!!!!!), obawiam się o trwałość powyższego wynalazku.

 

I stąd moje pytanie: czy to się zaraz nie urwie?!?!? G-Shock z definicji powinien być chyba wytrzymały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, chyba pierwszy post tu (long-time lurker).

 

Wpadł mi w oko Casio G-Shock GBD-800-8ER. Przymierzyłem go i również wygląda świetnie, ale gumowy pasek jest cieniutki i wąski, posiada baaardzo szerokie otwory na zapięcie i ogólnie nie wzbudza zaufania.

 

http://happytime.com.pl/product_picture/full_size/ed20e1f214e105fe8aa0b029aea10559.jpg

 

Odnoszę wrażenie, że pasek stanowi najsłabsze ogniwo całej konstrukcji, tym bardziej, że chyba stanowi integralną jej część i raczej nie da się wymienić na nic innego (a może jednak?). A ponieważ miałem ostatnio problem z Timexem Expedition sprzed paru lat, którego pasek w kilku miejscach się - sam z siebie - połamał (!!!!!!!!), obawiam się o trwałość powyższego wynalazku.

 

I stąd moje pytanie: czy to się zaraz nie urwie?!?!? G-Shock z definicji powinien być chyba wytrzymały?

Po pierwsze to pomimo może i rachitycznego wyglądu pasek jest wykonany z solidnej jakości tworzywa i tak łatwo nie jest go urwać ani zużyć. Natomiast gdyby mimo wszystko to się wydarzyło i zaszłaby potrzeba wymiany paska, to te elementy są łatwo dostępne i nie są drogie.

Po drugie: jeśli mimo wszystko nie masz zaufania do paska z GBD-800, to zawsze można wstawić grubszy i sztywniejszy pasek od modelu GA-800. Jako że GBA-800, GBD-800 i GA-800 mają takie same koperty, to paski między nimi są współzamienne - w którymś ze swoich filmów o GBA-800, nie pamiętam już w którym, nawet pokazywałem na szybko, jak wygląda jeden z paskiem od drugiego.

 

Także reasumując: brać, cieszyć się zegarkiem, nie martwić się na zapas, bo w tym przypadku nie ma o co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.