Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
old time

Ten Hauck byl mi zapisany w gwiazdach

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatek musze (tak mysle)wyjasnic ten dziwny tytul.

Zeby to zrobic musze podac kilka kwot ktore byly na licytacjach.

Zegar ten pojawil sie na aukcji kilka miesiecy temu,oczywiscie bylo 1 zdjecie.

Moje maksimum wtedy to 110 funtow+prowizja+pakowanie i wyslanie-to okolo 200 funtow.

Aukcje oczywiscie przegralem.Po okolo 2 tygodniach zegar pojawil sie na ebay i zobaczylem to cacko :D w pelnej krasie.

Zegar wystawial handlarz z ktorym kilka razy juz przegralem licytacje w domach aukcyjnych,oczywiscie ponownie licytowalem zegar i przegralem.

Pan handlarz wystawial ten zegar jeszcze kilka razy,zawsze sztucznie podnoszac cene z 2 konta-ciezko mu bylo pogodzic sie ze strata .

Ceny na tych aukcjach byly rozne -zawsze licytowalem i przegrywalem.Na przedostatniej aukcji bylo 118 funtow-zapomnialem o niej i myslalem ze to juz koniec.

Zegar pojawil sie ponownie na licytacji i kupilem go za 110 funtow+wyslanie,czyli okolo 80 funtow mniej od mojego maksimum z 1 licytacji

Jesli chodzi o sam zegar to Haucka na takiej podstawie z taka polka pod mechanizm,rzymska tarcza i ramka tarczy nie widzialem nigdy(ale moze malo widzialem)

 


:)


:)


:)


:)

post-70514-0-43900300-1545428195_thumb.jpg

post-70514-0-18009100-1545428214_thumb.jpg

post-70514-0-77857000-1545428276_thumb.jpg

post-70514-0-80607600-1545428346_thumb.jpg

post-70514-0-29639200-1545428420_thumb.jpg

post-70514-0-40207000-1545428431_thumb.jpg

post-70514-0-96203100-1545428484_thumb.jpg

post-70514-0-68522700-1545428495_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był zapisany - nie ulega wątpliwości! ☺

Czekałam niecierpliwie, bo wczoraj mocno zagadkowo było ;-)

Naprawdę przedziwna historia tych licytacji, bez dwóch zdań miał trafić w TE a nie inne ręce i już ☺ "Emoszjons".. :-D

 

Zegar swoje w życiu przeszedł to z daleka widać, ale to jak wygląda teraz to aż dziw bierze.. woow. Żywa rdza była, a teraz jak nie ten.

Chyba mnóstwo pracy było. Gratulować!

A jaka wytrwałość i cierpliwość w zdobywaniu fju-fju... ;-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za gratulacje.

Troszke zabawy bylo z tym cackiem :D ale to lubie najbardziej .Mosiadz jest bardzo wdziecznym materialem,dlatego zbieram roczniaki tylko pod kloszem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Old time - właśnie ta "zabawa" mnie tak wciąga, mam podobnie. Kupić i powiesić na ścianie to "mały głód". Aaaale jak jest co porobić to jest frajda- uch!

Wczoraj zadeklarowałam się znajomym, że moge spróbować "chuchnąć życia" w martwego, wiszącego latami linkowca. Wygląda na freiburski to może dam radę. Byleby coś robić. ;-)

 

Ale za to Wam - tam - mieszkającym za siedmioma górami, siedmioma morzami, ZAZDROSZCZĘ obfitszego rynku i większych możliwości.

Zazdroszczę też doświadczenia i tych prze-przepięknych zbiorów.

Wesołych Wam Świąt w rytmie tykotania pięknego Hauck'a życzę ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o sam zegar to Haucka na takiej podstawie z taka polka pod mechanizm,rzymska tarcza i ramka tarczy nie widzialem nigdy(ale moze malo widzialem)

 

 

Na  takiej podstawie widuje się Wurthy  ;)

 

Nie pokazałeś  tylnej płyty, nr mechanizmu etc.

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na  takiej podstawie widuje się Wurthy  ;)

Widzialem duzo zegarow Wurth,mam kilka na polce ale nigdy nie widzialem takiej podstawy.

Mialem tez Wurtha z podstawa ktora miala koraliki w dolnej czesci i "dziurki"w gornej ale podstawa miala zupelnie inny ksztalt.

Moze masz jakies zdjecie?

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem taka podstawe ktora wyglada identycznie-mysle ze jest 1 roznica.

Ta na zdjeciu wyglada ze jest 1-czesciowa a moja ma zdejmowany talerz czyli 2-czesciowa.

Wiadomo tez za Hauck kupowal czesci od roznych producentow.

post-70514-0-57735200-1545476146_thumb.jpg

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką jednoczęściową podstawę u Wurth'a.

Z drugiej strony - późniejsze  podstawy Wurtha  były dwuczęściowe ( trochę inny wzór ) i słyną z tego, że w większości  są w stanie rozpadu.

Trudno mi powiedzieć dlaczego zaczęli kombinacje z podstawami dzielonymi.

Wydaje mi się, że nie była to kwestia oszczędności materiału, a brak  sposobu na usztywnienie konstrukcji.

Po jakimś czasie podstawy w miejscu mocowania słupków się  poddawały i całość względem podstawy "kładła się do tyłu".


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znalazl sie drugi z identyczna podstawa i połka,jest starszy(o kilka setek w numeracji) od tego z rzymska tarcza.

Roznica jest tylko w tarczy,ramce tarczy i wskazowkach.

Od niedawna mam tez  Wutha z podobna podstawa i moge powiedziec ze te podstawy roznia sie .Roznice widac dopiero jak zegary stoją obok siebie

post-70514-0-27262500-1557873286_thumb.jpg

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.