Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Masu

Cześć i czołem!

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że w końcu tu trafiłem, bo o KMZiZ słyszałem od dawna, ale siedząc na tych wszystkich facebookowych grupach, długo nie mogłem się zabrać za założenie konta na tym osławionym forum. 

 

Mam 27 lat i jeśli dobrze liczę, to moja przygoda z zegarkami zaczęła się 4 lata temu, kiedy podskórnie czując, że ten element garderoby jest mi szczególnie bliski, poprosiłem narzeczoną o zegarek na święta. Od Casio MTP-1290D zacząłem wchodzić w ten piękny świat czasomierzy. Długo nie było nic innego, aż po roku, dwóch stwierdziłem, że przydałby się drugi zegarek. Znowu Casio. Potem ciekawość i brak odpowiedniej wiedzy, ściągnęła mnie w kierunku naszych wschodnich sąsiadów i automatów najgorszego sortu, co pozwoliło mi na własnych błędach szybko zrozumieć, że za ceną idzie jakość i kupno automatu za 120zł to bardzo zły pomysł. Od tego czasu, było już coraz lepiej i zdecydowanie bardziej świadomie. Seiko 5, pierwszy diver , pierwszy Swiss Made czyli Wenger Battalion III, pierwszy garniturowiec czyli Orient Bambino Open Heart, a od niedawna Seiko Samurai Dawn Grey.

Choroba postępuje i na horyzoncie są coraz to nowe projekty. Trochę z niepokojem patrzę na to jak z kwota za pojedynczy zegarek rośnie, choć z drugiej strony, jako osoba oszczędna i przedsiębiorcza z natury, staram się kupować nowy zegarek, tylko jeśli sprzedam inny. Niejednokrotnie dopłacając, ale zawsze mając dla tego sensowne usprawiedliwienie. I tak w niedalekiej przyszłości planuję Hamiltona "Interstellar" oraz jakiś porządny EDC. 

 

Mam nadzieję, że dzięki forum, poszerzę swoją wiedzę, a osobom zaczynającym swoją przygodę z czasomierzami, będę mógł w jakimś stopniu pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.