Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacekns

Niebanalny czasomierz z dużą kopertą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc w wyborze czasomierza.

 

Do tej pory jestem posiadaczem Festiny F16190 którą posiadam od... 12 lat☺ i jestem z niej bardzo zadowolony lecz przyszedł czas na coś nowego w budżecie do około 3 tyś zł

Zależy mi na tym by zegarek był duży gabarytowo, by na tarczy "dużo się działo" i by był efektowny w wyglądzie oraz (i tu proszę Was o pomoc) by nie był to badziew typu Diesel modowy ☺

Zegarek fajnie gdyby był automatyczny lecz kwarc również będzie ok i wchodzi w grę.

W internecie w oczy wpadła mi Bulova 96g175 , co o niej myślicie? Nie znam się na mechanizmach itp a chciałbym dobrze ulokować wydawane pieniądze cena=jakość

 

Proszę Was o wasze typy modeli oraz sugestie ☺

post-108689-0-25318800-1551072340_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bulova fajna, tym bardziej, że to "płynąca sekunda". Jak chcesz dużego i efektownego zegarka, to zwróć uwagę na zegarki Vostok Europe. A swoją drogą, jaki masz obwód nadgarstka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obwód nadgarstka 19 cm ale dobrze się czuję z dużym i masywnym zegarkiem na nadgarstku. Już patrzę na Vostok-i,

 

A czy ta Bulova jeżeli chodzi o mechanizm jest Oki? Zależy mi by było w środku Oki i szkiełko raczej szafir za te pieniądze ☺

Aaa i zapomniałem dodać, że interesuje mnie zegarek na bransolecie a Vostok Europe w 99% są na pasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Obwód nadgarstka 19 cm ale dobrze się czuję z dużym i masywnym zegarkiem na nadgarstku. Już patrzę na Vostok-i,

 

A czy ta Bulova jeżeli chodzi o mechanizm jest Oki? Zależy mi by było w środku Oki i szkiełko raczej szafir za te pieniądze ☺

Aaa i zapomniałem dodać, że interesuje mnie zegarek na bransolecie a Vostok Europe w 99% są na pasku

 

Bulova to mechanizm kwarcowy, ale taki z "płynącą sekundą". Wygląda to bardzo efektownie, zdecydowanie lepiej, jeśli chodzi o płynność ruchu wskazówki sekundowej, niż w niejednym zegarku mechanicznym. Uważam, że to bardzo dobry wybór  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś alternatywy? Oglądałem w sklepie Citizena ale troszkę mniejszy 46 cm chociaż różnie podają rozmiar na stronach, bransoleta z tytanu. Taki troszkę plastikowy wygląd bezela był

Citizen CB5010-81E

post-108689-0-87877000-1551077902_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To może coś z rodzimego rynku, czyli Xicorr F125? Zegarek jest spory - koperta o średnicy 45 mm, całkiem porządnie wykonany, ma chrono i bardzo ciekawe wskazanie rezerwy chodu które wprost nawiązuje do wskaźników z Fiata 125. Do tego ręczny naciąg, spory wybór kolorów, oraz całkiem fajny set. No i dostaniesz go w takiej cenie, że jeszcze na jakieś fajne G zostanie  :)

 

https://xicorr.com/f125p-akropolis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidelio kiedyś już je oglądałem ☺ podobają mi się zegarki tego typu. Piękny był ale już chyba niedostępny w wersji syrena sport ? tylko one są... na paskach a mnie interesuje bransoleta

 

Tylko po pierwsze oglądałem i czytałem że mikrobrendy mają kiepską jakość. Jeden zegarek piękny a drugi np nie trafia w indeksy druga sprawa że podobno wkładają do środka kiepskie mechanizmy. Może się mylę mówię to na podstawie tego co wyczytałem i oglądałem.

Ps a wracając do porównania Bulovy i tego Citizena? Jak się ma "prestiż" marki jednej do drugiej poza tym że Citizen jest bardziej rozpoznawalny?

 

A co do Xicorr to ten w wersji Syrena sport... Piękny... tylko cena już prawie 4 tyś...

post-108689-0-05203000-1551079763_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co dotyczy konkretnie Xicorra, to na podstawie moich osobistych doświadczeń z ich zegarkami - miałem Gardę LE, M20 oraz właśnie F125, to na temat jakości wykonania nic złego nie mogę powiedzieć. Co do werku, to Xicorr nie ukrywa, że co do zasady korzysta z chińskiego Seagulla, jednak są to werki znane, sprawdzone i raczej nie przysparzające kłopotów.

 

A co do porównania Bulovy i Citizena, w kontekście prestiżu, to moje zdanie na ten temat jest takie, że w założonym przez Ciebie budżecie właśnie "prestiż", cokolwiek to oznacza, powinien być ostatnim kryterium wyboru. W przypadku zegarków nowych raczej nie ma co liczyć na to, że trafisz coś od znanej i powszechnie uznawanej za prestiżową firmy. W takim przypadku musiałbyś polować np. na jakąś vintage Omegę  ;) Kup po prostu to, co Ci się podoba. Jak dla mnie, w założonym budżecie zarówno Bulova, jak i Citizen będą dobrymi wyborami. Sam pewnie zdecydowałbym się na Bulovę, z uwagi na jej mniejszą rozpoznawalność, co dla mnie jest na plus  :) A co dotyczy Bulovy, to koniecznie przyjrzyj się modelowi Moon Watch, który pewnie dostępny jest także na bransolecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidelio już spoglądam ☺ a co do tego prestiżu może źle się wyraziłem. Miałem to na myśli ze chcę kupić coś w tym budżecie czyli 2000-3000 zł i mieć pewność że zakup jest trafiony w kwestii cena-jakość (materiał wykonania, szkiełko itp)

 

Spoglądalem kiedyś również na Invicte 22319 lecz oglądając na Youtube kanał TikTalk dowiedziałem się że nie są warte swojej ceny (jakość wykonania itp)

post-108689-0-11955700-1551081528_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W tym budżecie na pewno Bulova, czy też marki Japońskie - Seiko/Citizen/Orient to w mojej ocenie bardzo dobry wybór, gdy chodzi o relację jakość/cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. To że Bulova jest mniej znana również uważam za plus ☺

A co myślisz o tych Invictach? Wiem, że dużo pytań zadaje ale tak to jest jak się chce świadomie kupić dobry zegarek ☺

Z góry proszę o wyrozumiałość

 

Noo i wbiłeś mi teraz klina tą Bulovą Moon Watch .... Ciekawy zegarek z historią i w dodatku wygląd...jak Omega ....

post-108689-0-41667900-1551082580_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ps. To że Bulova jest mniej znana również uważam za plus ☺

A co myślisz o tych Invictach? Wiem, że dużo pytań zadaje ale tak to jest jak się chce świadomie kupić dobry zegarek ☺

Z góry proszę o wyrozumiałość

 

Noo i wbiłeś mi teraz klina tą Bulovą Moon Watch .... Ciekawy zegarek z historią i w dodatku wygląd...jak Omega ....

 

Na szczęście jednak dość wyraźnie różni się od Moonwatcha od Omegi, co akurat tej Bulovie zaliczam na duży plus  ;)

 

A Invicta? MI osobiście kojarzy się z dużymi zegarkami i nic więcej  ;) Nie byłby to na pewno mój pierwszy, drugi czy też trzeci wybór zegarkowy w tym budżecie. Więcej o tej marce nie napiszę, bo z żadnym z zegarków Invicty nie miałem do czynienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście jednak dość wyraźnie różni się od Moonwatcha od Omegi, co akurat tej Bulovie zaliczam na duży plus  ;)

 

A Invicta? MI osobiście kojarzy się z dużymi zegarkami i nic więcej  ;) Nie byłby to na pewno mój pierwszy, drugi czy też trzeci wybór zegarkowy w tym budżecie. Więcej o tej marce nie napiszę, bo z żadnym z zegarków Invicty nie miałem do czynienia.

 

I mądrego warto posłuchać....

INVICTE tak jak myślałem wybileś mi z głowy ... właśnie oglądam recenzję Moon Watch ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jeśli chcesz duży zegarek, ciekawy, dobrze wykonany, z ciekawym mechanizmem oraz historią - nie ma lepszego wyboru niż Bulova Moonwatch.

Mam, noszę, uwielbiam, kocham :)

 

Jest dobrze wykonany, precyzyjny (gubi 10s na rok!), plus to kawał historii. Zamów w dowolnym salonie TimeTrend do zmierzenia.


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jeśli chcesz duży zegarek, ciekawy, dobrze wykonany, z ciekawym mechanizmem oraz historią - nie ma lepszego wyboru niż Bulova Moonwatch.

Mam, noszę, uwielbiam, kocham :)

 

Jest dobrze wykonany, precyzyjny (gubi 10s na rok!), plus to kawał historii. Zamów w dowolnym salonie TimeTrend do zmierzenia.

Muszę sprawdzić gdzie mam najbliższy sklep ponieważ mieszkam w Nowym Sączu. ...

Ps. Piękne zestawienie. ...

post-108689-0-90460000-1551084008_thumb.jpg

post-108689-0-23370800-1551084023_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I mądrego warto posłuchać....

INVICTE tak jak myślałem wybileś mi z głowy ... właśnie oglądam recenzję Moon Watch ☺

 

Gdyby ta Bulova była mniejsza (jest jednak zauważalnie większa od Moonwatcha od Omegi, Moon od Omegi to 42 mm średnicy i L2L ok. 47-48 mm, Bulova to 45 mm średnicy i L2L ok. 52 mm) to sam bym o niej pomyślał i to mimo tego, że mam już w swojej kolekcji księżycową Omegę  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps nie widzę go dostępnego na bransolecie poza sklepem happy time....

Pytanie bo oglądałem recenzję czy to że ma szkiełko wypukłe nie powoduje uszkodzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ps nie widzę go dostępnego na bransolecie poza sklepem happy time....

Pytanie bo oglądałem recenzję czy to że ma szkiełko wypukłe nie powoduje uszkodzeń?

 

Z tego co kojarzę, to w BUlovie jest szafir. Nawet, jeśli jest wypukły, to nie powinno być z tym problemu  ;) Gdyby to był hesalit, jak w klasycznym Moonie, to oczywiście byłby bardziej podatny na zarysowania, ale z drugiej strony, nawet w warunkach domowych z płytkimi rysami na hesalicie można sobie poradzić. A jak ta Bulova się podoba, to się nie zastanawiaj, bo to na pewno dobry wybór  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie :)

Na każdy zegarek trzeba uważać, by nie uderzać nim o ściany, framugi itp. Tutaj jest szkło szafirowe i mam z nim wiekszych problemów, noszę codziennie.

 

https://www.timetrend.pl/meskie-bulova/14724-bulova-96b251-moon-watch-special-edition-7613077537343.html

Tutaj masz na pasku. Możesz zmierzyć ja w sklepie bez zobowiązań. Później kupisz przez internet na bransolecie.

 

Uwaga - jak chcesz mieć oryginalną bransoletę, musisz od razu wziąć zegarek na bransolecie, nie bedzie pasowac to tej na pasku.


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że się tu zarejestrowałem na forum i mogę liczyć na pomoc ☺

Co do Twojej Omegi ... Pozazdrościć...

Teraz mam dylemat Moon Watch czy 96g175

Różnica ceny jest...

Co myślicie?

post-108689-0-12855100-1551085234_thumb.jpg

post-108689-0-06188000-1551085353_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cieszę się że się tu zarejestrowałem na forum i mogę liczyć na pomoc ☺????

Co do Twojej Omegi ... Pozazdrościć...

Teraz mam dylemat Moon Watch czy 96g175

Różnica ceny jest...

Co myślicie?

 Ok, 96g175 bardziej "efektowna", bez dwóch zdań. Tylko w mojej ocenie, to z czasem może się po prostu znudzić i zaczniesz szukać czegoś innego. Moon to w mojej ocenie ponadczasowa klasyka, która nie powinna się znudzić  :) Z mojej perspektywy wybór jest więc oczywisty, czyli właśnie Moon, tym bardziej, że on bardo lubi paski  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem wyglądu na żywo. Ale faktycZnie myślę że ten Moon Watch to może być dobry wybór w kategoriach cena,jakość,historia

 

Biorąc pod uwagę kategorię którymi się kieruje czyli wielkość chrono i jakość chyba dla tej Bulovy nie znajdę alternatywy wśród seiko citizen orient certina itp ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potiwerdzam - noszę na nato typu Bond, na szarym nato i na czarnym skórzanym typu Rally. Na kazdym wyglada dobrze.

Moonwatch to klasyczny zegarek z designem konca lat 60./poczatku 70.

Zawsze będzie na czasie bo to klasyk... Jak RayBan Wayfarer ;)


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ciekawy jestem wyglądu na żywo. Ale faktycZnie myślę że ten Moon Watch to może być dobry wybór w kategoriach cena,jakość,historia

 

Biorąc pod uwagę kategorię którymi się kieruje czyli wielkość chrono i jakość chyba dla tej Bulovy nie znajdę alternatywy wśród seiko citizen orient certina itp ...?

 

Alternatywa zawsze się znajdzie  ;) Dla przykładu taki Citzen, nad którym IMO także warto się pochylić:

 

https://www.demus-zegarki.pl/product-pol-49351-Zegarek-Meski-Citizen-Promaster-Skyhawk-Radio-Controlled-Blue-Angels-JY8058-50L-Limitowana-edycja.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gclid=Cj0KCQiAwc7jBRD8ARIsAKSUBHL6MpQv3-0fOc9s7mnTG58i35hsTsZl9s5SKb9NrUkzsZMOdSrluncaAmKcEALw_wcB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidelio czytasz mi w myślach ☺

Z nim są dwa problemy.

1 to połączenie analogu z cyfrowym. Dla mnie traci urok przez to

2 szkiełko mineralne

 

Jest w drugiej wersji piękny i bardzo mi się podoba i dziwne bo tańszy a ma szkiełko szafirowe...

Jedyny minus dla mnie rozmiar 43 ...

Gdyby nie to zapewne już bym był jego posiadaczem

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-promaster-blue-angels-eco-drive-radio-controlled-at8020-54l

post-108689-0-55500300-1551088028_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.