Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
muszynianka

80 trybów sportowych w Suunto 9

Recommended Posts

Cześć, czy mógłby mi ktoś powiedzieć czym różnią się od siebie te wszystkie tryby sportowe w Suunto 9? Zaciekawiło mnie to, że jest tam osobny tryb nawet na kręgle czy na paralotniarstwo, ale nie znalazłem żadnych szczegółowych informacji o tym w necie. Rozumiem bieganie czy rower, ale zastanawia mnie czym się różnią te mniej oczywiste tryby. Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam suunto, ale sądzę, że podobnie jak w innych tego typu zegarkach/opaskach.

W zależności od ustawionego trybu urządzenie inaczej zlicza kalorie, na podstawie aktywności, bądź też włącza GPS jeżeli jest potrzebny.

Wyobraź sobie, że idziesz np. pojeździć na rolkach. Gdyby nie było odpowiedniego trybu musiałbyś wybrać pomiędzy bieganiem a jazdą na rowerze, a to nie to samo :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie.

 

Aby precyzyjnie określić parametry, zegarek chce wiedzieć jaki sport uprawiasz.


Co-Axial

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka jest teraz tendencja, że im więcej funkcji tym lepiej co nie przekłada się na jakość. Rower, bieganie jak najbardziej jest to miarodajne. Ale kręgle? Na basenie każdy nawrót jest uwzględniany bez włączonego GPS. Chyba tak jak w bieganiu zegarek pokazuje kadencję na podstawie ilości machnięć ręką na minutę to i tutaj może jest wykorzystywany ten sam mechanizm. Do tego dochodzi nadgarstkowy pomiar tętna i coś tam zlicza... ale w praktyce super opisywany na stronie producenta pomiar tętna z nadgarstka wygląda tak, że w spoczynku wskazania są ok ale jak tylko rozpoczyna się trening to jest przekłamanie - u mnie przy tętnie 130 zegarek wskazuje nawet między 150 a 160. Ciężko zrealizować plan treningowy przy nadgarstkowym pomiarze tętna. Wg mnie bez pasa piersiowego jest to ściema a przerobiłem już parę modeli Suunto. Próbowałem mocno zapinać pasek i na różnej wysokości nadgarstka. Nic to nie zmieniło.

Edited by Krzysiek82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomiar nadgarstkowy jest obarczony większym błędem, niż napiersiowy. Dlatego można zegarek uzupełnić o pas, a nadgarstkowy używać jako orientacyjny. Dla mnie był on impulsem do zakupu zegarka, ponad precyzję cenię sobie fakt, że pomiar jest zawsze dostępny.

 

Trzeba mieć świadomość, że wszystkie funkcje mają na celu pomóc w treningu, a nie diagnozować pacjenta, więc ich wskazania nie są idealnie dokładne.

 

Swoją drogą, do realizacji treningu wystarczy stoper i obserwacja własnego organizmu.


Co-Axial

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By meXy
   Ciężkie warunki pracy wymagają specjalistycznych narzędzi.
   Użytkując od pewnego czasu jeden z modeli Fińskiego producenta mam wrażenie, iż powstał on wyłącznie do celów użytkowych. Estetyka wiadra, łopaty, karabinu czy butli tlenowej to kwestia conajmniej drugorzędna. Podobnie jest z modelem Core Ultimate.

  • By mikroice90
   Witam, wszystkich Forumowiczów,
    
   jakiś już czas przymierzam się do zakupu swojego pierwszego zegarka. Z racji dosyć dużej aktywności fizycznej w tym biegowej i górskiej zdecydowałem się na markę Suunto.
   Poniżej 3 zegarki nad którymi się zastanawiam.
    
   https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-suunto-traverse-ss022226000
   https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-suunto-ambit3-vertical-black-ss021965000
   https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-suunto-spartan-sport-wrist-hr-all-black-kwarcowy-ss022662000
    
   Pierwszy z nich posiada szafirowe szkło.
   Zastanawiam się jednak (nie mogłem znaleźć nigdzie artykułu ani żadnego materiału porównującego) czym te zegarki różnią się od siebie pod kątem oferowanych udogodnień elektronicznych. Skoro na każdy z tych zegarków możemy pobierać dostępne aplikacje sportowe (do konkretnych dyscyplin chociażby), to jakie są między nimi różnice.
    
   Proszę bardzo o opinię. 
   Szczerzę dziękuję za każdą pomoc.
  • By markz
   Posiadam zegarek sportowy Sunnto Core Recular Black. Przy wymienianiu baterii i zakręcaniu dekla zauważyłem, że dekiel nie siadł mi na gwincie idealnie. Teraz nie mogę go odkręcić bateria szybko się wyczerpała. Zegarek nie ma jeszcze roku. Pewnie go gwarancja obowiązuje, ale firma nie ma serwisu w Polsce a poza tym pewnie nie zostałoby to uwzględnione. Jest już naruszone gniazdo w deklu przewidziane do odkręcania. Jest metoda na odkręcenie tego dekla bez uszkodzenia zegarka?  Za wskazówki serdecznie dziękuję

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.