Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Witomin

Pomoc w wyborze 3000 pln i specyficzne wymagania

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek

Chciałbym kupić zegarek ale mam kilka specyficznych wymagań odnośnie zegarka. Mam szczupła rękę wiec wszystkie zegarki o średnicy powyżej 42 mm odpadają. Najlepszym rozwiązaniem byłby zegarek poniżej 40mm. Zegarek powinien mieć wodoszczelność WR 200. Musi pokazywać date, dzień tygodnia byłby miłe widziany. Musi być czytelny w ciemnościach. ( i czytelny generalnie) Rozważam dwa typy

1. Mechaniczny automat z trytem budżet ok 3000zl

2. Solarny kwarc z podświetleniem w tym wypadku budżet mniejszy...

 

Budżet mogę trochę nagiąć...

 

Zegarek ma być do wszystkiego w tej chwili mam gshock-a na wodę i orienta „ na codzień”

 

Mam dodatkowe pytanie: czy rurki z trytem się wymienia? Mam na myśli gdy stracą swoje właściwości to czy można „odnowić” wskazówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zelos Mako 500 - średnica 40 mm, ewentualnie Helson Sharkmaster 300 - średnica 40,5 mm. Oba mają bardzo przyjazny L2L i w związku z tym świetnie sprawdzą się na mniejszym nadgarstku (sam wypróbowałem). Nie maja co prawda trytu, ale luma w Zelosie/Helsonie jest po prostu rewelacyjna, a zegarki po naświetleniu świecą jak latarki  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie tryt mi jest potrzebny. Luma niestety jest niewystarczająca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływam na kitesurfingu. Ciśnienie dynamiczne przy „walnięciu” o wodę potrafi być naprawdę spore. Rozszczelniła mi jednego „edka” od Casio. Nie chce wozić dwóch zegarków. A w robocie gshock średnio pasuje.

Potrzebuje jednego uniwersalnego. Citizeny są fajne ale albo ogromne albo bez podświetlenia. Podoba mi się Ball ale nie znalazłem takiego który by spełniał moje wszystkie wymagania. Mam nadzieje ze ktoś z wasza wiedza zna model który by je wszystkie spełnił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do takich zadań skupił bym się na zegarkach kwarcowych, mechaniczne w dłuższej perspektywie, nie nadają się.

 

I nie przesadzajmy:

 Nie chce wozić dwóch zegarków.

 

Potrzebuje jednego uniwersalnego.

Nie ma zegarków uniwersalnych.

 

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
Napisano (edytowane)

Mnie wszelako ciągle ten tryt intryguje; do czego jest taki konieczny? W dzień wyglada, jak wygląda (nie jest intensywny), a i wówczas nie jest potrzebny. W nocy daje oczywiście radę, ale podobnie jak luma w Seiko/Zelosie/Helsonie czy innej Armidzie, które znane są z bardzo dobrej (intensywnej i długo świecącej) lumy. Oczywiście jest VE Anchar z trytem i WR200, ale to bydle ma 48 mm średnicy ;-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tak małych automatycznych diverów w trycie będą tylko Balle (nie ten budżet) oraz Marathony (nie ten budżet), jest jeszcze chiński Yelang(mieści się w budżecie ale jest chiński i nazywa się Yelang...) 

Cały czas mam nadzieję, że Deep Blue wypuści w końcu coś mniejszego na trycie a nie wciąż takie smoki...

 

Fidelio, żadna, nawet najlepsza luma nie dorasta trytowi do pięt ;)


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zgoda, miałem takie lumowe "tuzy", jak Seiko, Zelos, Armida czy Helson. Miałem też trzy Balle (jeden ciągle w kolekcji). I wiem jedno, krótko po naświetleniu, te wyżej wspomniane świecą jednak intensywniej. Natomiast na "dystansie", już po ok. 2-3 godzinach, tryt zyskuje (zdecydowanie). Takie jest moje zdanie w tym temacie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości które Ball’e spełniają wszystkie warunki?

 

Jeżeli nie automat ( nie ten budżet ) to co z solarnym kwarcem? Znacie jakiś z podświetleniem i mniejszy niż 42mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie utrudniasz życie, jaki problem kupić zegarek nurkowy w specjalistycznym sklepie do sportu, a drugi do użytku codziennego?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A z ciekawości które Ball’e spełniają wszystkie warunki?

Jeżeli nie automat ( nie ten budżet ) to co z solarnym kwarcem? Znacie jakiś z podświetleniem i mniejszy niż 42mm?

Na bazarku Kolega @denver47 ma nurka od Balla, co prawda 42 mm średnicy, ale L2L tylko 48 mm. Tylko cena nie ta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do sportu który uprawia kolega zegarki mechaniczne- nie nadają się.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Też tak uważam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten Ball ale powyżej budżetu i w sumie mnie przekonaliscie. Mechanika trochę szkoda na obijanie.

A co z opcja nr2? Kwarc solarny z podświetleniem do 42mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też uważam że do kitesurfingu zegarek mechaniczny to nie najlepszy pomysł. Ja bym celował w takiego tytanowego citka, robi robotę. :-)

 

https://www.hsamuel.co.uk/webstore/d/9602402/citizen+men%27s+eco-drive+titanium+wr300+strap+watch/

 

https://www.watchshop.pl/zegarki/citizen/meski/bn0118-55e

 

 

Jeżeli jednak kolega bez trytu nie może się obyć to np. Nite alpha 202

 

https://www.nitewatches.com/store/gb/alpha/alpha-202-t100/

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Na ta chwile Nite jest moim ulubieńcem. Jeżeli nie pojawi się nic innego to pewnie na nim skończą się moje poszukiwania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.