Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zigzaur

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Początkujący
 1. A myślałeś o Luminox? Pancerne kwarce z trytem. Większość duża, ale są i 42mm, np.: https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/21596_Luminox_Dress_Field_1830_Series_XL1839
 2. [quote name="stanax" Gdzie mierzyłeś go? Teoretycznie ML ma 11mm, Tag 12mm, a Ball 13mm. W Monachium jeśli ma to znaczenie. Właśnie byłem zdziwiony, że te 11mmm wygląda na niewiele cieńsze od 14mm Samuraja. Optycznie oceniłbym to na 13.
 3. Mierzyłem Aikona ostatnio (choruję na designy Genty, ale Laureato musi jeszcze poczekać), ale Aikon wypada bardzo grubo w automacie. Wg mnie cały urok designu typu G.Genta tu gubi się przez to że to się średnio mieści pod mankietem. Koperta i tarcza - wykonanie pierwsza klasa, ale musisz zmierzyć na żywo czy ta grubość jest ok.
 4. Jeśli ma być pilot z krwi i kości i nowy, to zdecydowanie coś z Fortisów - marka, która zdecydowanie z pilotami się kojarzy - np. mój faworyt: https://www.fortis-swiss.com/product-page/cockpit-one Albo B-42 Cosmonaut. Jak używwka, to IWC się powinno zmieścić.
 5. Nie ma prawnej możliwości zrobić sprzedaży nieruchomości bez notariusza - taka umowa bez formy notarialnej jest nieważna z mocy prawa. My natomiast dyskutowaliśmy o tym jak przy umowie (notarialnej) zrobić bezpiecznie płatność. Edit: przepraszam za powielenie przepiszcy, nie zauważyłem ostatniego posta na komórce.
 6. Tak naprawdę, to Kubica mi się zdewaluował trochę
 7. Chodzi mi o to, że kolekcja Eposa jest bardzo szeroka i w dużej mierze oparta na robieniu modeli powielających to co już gdzieś było, a brakuje mi w niej jakiegoś leitmotivu. Nawet Certina ma swoje DS-1, z którą ją każdy skojarzy. Chyba bez sensu kruszyć kopie o to, bo to bardzo subiektywne, czy marka do kogoś przemawia czy nie. Dlatego pisałem o moim odbiorze. Ja np. wolę brandy o węższej, ale bardziej zefiniowanej kolekcji - jak Fortis czy Oris np. I nie, nie miałem, ale bardzo wiele mierzyłem ostatnio i żaden mnie nie jakoś nie ujął, choć wykonanie bardzo solidne.
 8. Stowa jest piękna. Nie chcę się nikomu na forum narazić, ale Epos to w moim odbiorze taka marka trochę bez ... etosu. Robi ładne zegarki w dobrej cenie, ale nie ma takiej swojej wyrazistosci - większość gdzieś już była. Stowa może nie jest szwajcarska, ale ma swój styl i spełnia Twoje założenia.
 9. Dostanie pasek. Kajdan ew. na lato, bo ciut zbyt cygański jak na mój gust do garniaka.
 10. Dziękuję. Chronoris piękny! No teraz to paliwo na stacjach będzie w cenie limitki... Akurat mało ciekawy projekt. Z polskich limitek wybrałbym Skarżyńskiego.
 11. Świetny tekst. Obiekt recenzji również - nigdy bym nie pomyślał, że niebieski i zielony tak ładnie mogą zagrać razem. Gatulacje.
 12. No akurat ryzyko jest głównie po stronie sprzedającego....
 13. Rachunek w tym samym banku i przelew u notariusza jest w praktyce najprostszym z bezpiecznych rozwiązań. Można też zrobić umowę przedwstępną z depozytem notarialnym i ostateczną po złożeniu depozytu. Rachunek powierniczy w banku to raczej zbyt skomplikowane i drogie rozwiązanie jak na nabycie mieszkania, to się robi przy większych transakcjach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.