Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jimmibaton

JeanRichard Terrascope - pierwsza polska recenzja :)

Rekomendowane odpowiedzi

Z pomysłem napisania recenzji JR Terrascope nosiłem się niezwykle długo. Było to spowodowane świadomością, że powstało całkiem sporo opracowań na temat tego modelu i nie byłem pewny, czy moja recenzja wniesie coś nowego, ale czułem, że muszę ją napisać.

Moja historia z tym modelem zaczęła się w 2018 roku, kiedy wymieniłem się z forumowym kolegą na moją Glycine SST-12. Kiedy zegarek do mnie dotarł, pomyślałem „ale bydle!”. Założyłem bransoletę i zacząłem przyzwyczajać się do rozmiarów koperty, której szerokość bez koronki wynosi 44mm. Posiadałem wcześniej zegarki w takim rozmiarze, lecz kształt koperty ma kolosalne znaczenie, jeśli chodzi o proporcjonalność i wygląd. W tamtym okresie był to mój najlepszy zegarek, jaki miałem w swojej kolekcji, a świadomość, że został wyprodukowany w tej samej fabryce, w której tworzy się zegarki Girard Perregaux, potęgowała moją radość z jego posiadania . Pewnego razu zobaczyłem ogłoszenie, dotyczące sprzedaży Breitlinga Steelfisha. Jako że nie posiadałem tyle środków, to JR poszedł w rozliczeniu. Stałem się szczęśliwym posiadaczem Breitlinga, lecz pozostała tęsknota za moim Terrascope.

 

Po jakimś czasie udało mi się odbudować budżet i zacząłem polowanie na JeanRicharda . Udało mi się drogą wymiany i dopłaty zdobyć model GMT w czarnej odsłonie, który bardzo mi się podobał, aczkolwiek w głowie siedział mi cały czas mój srebrny egzemplarz. Traf chciał, że kolejną kombinacją udało mi się zdobyć egzemplarz ze srebrną tarczą, lecz na pasku. Wielu z Was wie już, że jestem typowym „bransoleciarzem”, więc próbowałem – bez skutku – zdobyć dla niego oryginalną bransoletę. Założyłem tymczasowo mesh, który moim zdaniem pasował tak sobie, lecz był wygodny w noszeniu. Los i zegarkowe ADHD sprawiły, że postanowiłem w kolekcji zostawić tylko jednego z Ryśków. Mimo, że GMT jest uznawany za lepszy model, ze względu na mechanizm, wygląd tarczy i przeszklony dekielek, to wygrał sentyment, jakim darzyłem srebrny egzemplarz i to on został ze mną.

Po tak długim wstępie, zapraszam Was do prezentacji niezwykle ciekawego zegarka, jakim niewątpliwie jest JR Terrascope.

6bde52d0b1ae82b0181d22107be11c9d.jpg

 

Czytaj więcej:

 

https://2gwatchblog.com/pl/jeanrichard-terrascope-recenzja/

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo fajny zegarek. W zasadzie jedyny duży, który nosiłem z ogromną przyjemnością. I potwierdzam, koperta jest świetnie wykonana, co dotyczy także pionowego szlifu na powierzchniach bocznych. Jedyny z nim problem taki, że jak zegarek się mocno zarysuje, zostanie obity, to odnowienie takiego szlifu jest niezykle trudne, o czym sam się przekonałem niemal 3 lata temu, kiedy mojemu JR przytrafiła się niewytłumaczalna przygoda. Dzięki za recenzję i fajne zdjęcia, które ukazują mnóstwo detali :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zegarek. W zasadzie jedyny duży, który nosiłem z ogromną przyjemnością. I potwierdzam, koperta jest świetnie wykonana, co dotyczy także pionowego szlifu na powierzchniach bocznych. Jedyny z nim problem taki, że jak zegarek się mocno zarysuje, zostanie obity, to odnowienie takiego szlifu jest niezykle trudne, o czym sam się przekonałem niemal 3 lata temu, kiedy mojemu JR przytrafiła się niewytłumaczalna przygoda. Dzięki za recenzję i fajne zdjęcia, które ukazują mnóstwo detali :-)

Dziękuję za miłe słowa. Pamiętam Twój egzemplarz, był najpopularniejszy na forum :P

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak. Mój egzemplarz był ...specyficzny, ale ani do marki, ani do modelu, w żaden sposób się nie zniechęciłem. Miałem później, przez jakiś czas, model Aquascope (Hokusai) i też bardzo dobrze go wspominam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja. Byłem kiedyś bliski zakupu terrascope, ale odpusciłem przez 44mm - dla mojego nadgarska (16,7cm w obwodzie) to było, jest i będzie za dużo. Co nie zmienia faktu, że to fajny zegarek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek bardzo dobrze wykonany , przewinął mi się kiedyś na nadgarstku .

Jakościowo widać ze produkt z wyższej półki a ceny z Ashford ( skąd większość zapewne przybyła na forum ) były bardzo dobre .

Dobra recenzja , zdjęcia szczegółowo pokazują jakość zegarka.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre fotki, tekst fajnie się czyta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.