Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kamilskala

Zegarek na bransolecie Orient vs Glycine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 24 lata, od najmłodszych lat miałem jakiś tam zegarek i fascynują mnie, że tak powiem :D 


Pierwszy poważniejszy zegarek to G-Shock na bransolecie z solarem. Czas na wymianę, spodobał mi się Glycine  https://zegarownia.pl/zegarek-meski-glycine-combat-6-classic-43-automatic-gl0101 

jak i również Orient z open heart : https://www.zegarek.net/zegarki-orient/zegarek-ra-ag0028l10b

Glycine mogę mieć za 1500 zł około, tego Orienta za 1000 zł +- warte są tej ceny? Glycine ma szafir i 43mm, Orient mineralne i 40mm.  Wolę raczej większe tarcze typu 43. 

Może polecicie jakiś inny zegarek w tej cenie koniecznie na bransolecie, mile widziane Open heart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine jest warty, Orient nie jest warty.

Od Glycine w tej cenie może być lepsza Certina DS-1, ale... trudno taką znaleźć.

 

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zeno napisał:

Glycine jest warty, Orient nie jest warty.

Od Glycine w tej cenie może być lepsza Certina DS-1, ale... trudno taką znaleźć.

 

:)

 

Chciałbym też taki zegarek, który będę mógł sprzedać powiedzmy za rok, dwa jak mi się znudzi i nie stracić za dużo.

https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/bulova/zegarek_bulova_precisionist_chronograph_98b276?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Taka bulova wpadła mi jeszcze w oko, te dodatki złota robią wrażenie. 1300 zł warto dać za takiego czy dopłacić te 2 stówki do Glycine, jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient i Glicyne są porównywalne. Bulova to zupełnie inna bajka.

 

Mam bardzo podobną Glicyne (z Księżycem) i mam bardzo podobną Bulovę (tak: bicolor połączony z granatową tarczą robi wrażenie). Oba zegarki są świetne: kup oba :)

 

Pamiętaj, że nie żałujesz zegarka, który kupiłeś, tylko żałujesz tego, którego nie kupiłeś.

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Zeno napisał:

Orient i Glicyne są porównywalne. Bulova to zupełnie inna bajka.

 

Mam bardzo podobną Glicyne (z Księżycem) i mam bardzo podobną Bulovę (tak: bicolor połączony z granatową tarczą robi wrażenie). Oba zegarki są świetne: kup oba :)

 

Pamiętaj, że nie żałujesz zegarka, który kupiłeś, tylko żałujesz tego, którego nie kupiłeś.

 

 


No i wszystko w temacie :D kupuje Glicynkę i Bulove, dzięki za pomoc ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właściwe podejście :D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2020 o 21:21, Zeno napisał:

I to jest właściwe podejście :D


Kolego powiedz mi jeszcze ile dać za taką Certine DS-1, wpadła mi w oko i nie chciałbym przepłacić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polskim sklepie nówkę sztukę na bransolecie kupisz za 2000. Każda mniejsza cena wydaje się korzystna.


Certina DS-1 jest optymalna jako jedyny zegarek: w miarę elegancki, w miarę sportowy, można w nim popływać. Ale jak każda uniwersalna maszyna brak jej wyraźnej osobowości. Jak chcesz mieć kilka zegarków - znajdziesz takie z lepszym charakterem. Glycine do noszenia na co dzień, Bulova też - ale bardziej sportowa, jakiś diver na wakacje (np Spinnaker Bradner), jakiś płaski do garnituru (np Citizen Stilletto, gdy rzadko chodzisz pod krawatem albo Hamilton Intramatic, gdy często) ;)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.