Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zapytać jak poradzić sobie z uszkodzoną sprężyną włosową, jakich narzędzi używać aby ułatwić sobie zadanie? Dotychczas manipulowałem delikatnie sprężynę włosową przy pomocy dwóch pincet, lub pincety i jakiejś igły (oczywiście po zdjęciu z balansu). Jest to dość żmudny i czasochłonny proces, stąd moje pytanie. Czy istnieje jakieś narzędzie, które będzie tutaj pomocne? Wybaczcie jeżeli pytanie jest głupie i prozaiczne, ale pochodzi od amatora :D Oczywiście, w przypadku bardziej wartościowych zegarków udaję się do zegarmistrza. Hobbystycznie naprawiam stare mechanizmy i bardzo często natrafiam tam właśnie na problem z balansem.

 

 

Załączam zdjęcie poglądowe.  

 

Bildschirmfoto 2020-05-16 um 00.11.14.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, andrzej1995 napisał:

Witam,

Chciałbym zapytać jak poradzić sobie z uszkodzoną sprężyną włosową, jakich narzędzi używać aby ułatwić sobie zadanie? Dotychczas manipulowałem delikatnie sprężynę włosową przy pomocy dwóch pincet, lub pincety i jakiejś igły (oczywiście po zdjęciu z balansu). Jest to dość żmudny i czasochłonny proces, stąd moje pytanie. Czy istnieje jakieś narzędzie, które będzie tutaj pomocne? ....................

 

A co zdradziłem swoje sekrety :D już jednemu Koledze to zdradzę i Tobie (a może i Wszystkim ;) :D

 

To podstawowe narzędzia do prostowania włosów

 

20200516_073209.thumb.jpg.aa6be7001dfe8fb8f0e21181367d9514.jpg

 

Mocne lupy lub lupy na okulary, dwie pincety włosowe, podstawka bezcieniowa, dwie igły z obciętymi uszkami osadzone w małych kulbkach lub wbite w jakieś patyczki (np. od szaszłyków :))

 

20200516_073733.thumb.jpg.33936a4bc5c776bfae3b2b34d276cf63.jpg

 

a tak to wygląda w zbliżeniu - bardzo pomocna jest podstawka bezcieniowa na której układasz włos do prostowania (nie musi być od razu od "Boleya" za bóg wie jakie pieniądze - można zrobić z przeźroczystego pudełka wiercąc w nim otwór na pierścień włosa) ta boleyowska jest o tyle fajna że jest ze szkła więc się nie rysuje.

 

Są specjalne narzędzia służące do równoległego układania włosa ale pojawiają się na rynku dość rzadko, osiągają dość wysokie ceny i jak na razie nie udało mi się ich kupić :D.

Więc nie mogę się wypowiadać na temat ich przydatności.

 

i to by było na tyle :)

 

Pozdrawiam

Roman

 

p.s. A tak w ogóle to jak tylko mogę to wymieniam włos na nowy a nie prostuję (zwłaszcza przy ostrych załamaniach)

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z tych, którym "Kieszonkowe" podpowiedział byłem ja :)

 Nie mam takiej podstawki, ale kiedyś "na szybko" zastosowałem pudełeczko po "tik-Takach" :)

   i zadziałało.

image.thumb.jpeg.34d675cb4455b6a317d60200fa8884b9.jpeg

image.thumb.jpeg.c8d9b911aee7115d68d4813c1112bf5e.jpeg

Teraz ,przy młych -cieńkich włsach i bardzo pokręconych, zapinam balans w ławeczkę i na przekładce z białego papieru ( lepiej widać włos)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź i wskazówki :) Teraz muszę zorganizować sobie podstawkę bezcieniową (lub zaadaptować pudełeczko po tik-takach) oraz igły z obciętymi uszkami, na pewno ułatwi to pracę. 

 

Co do tych narzędzi do równoległego układania włosa, to może któryś z forumowiczów posiada i przy okazji podzieliłby się jakimś zdjęciem. :D 

 

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, andrzej1995 napisał:

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź i wskazówki :) Teraz muszę zorganizować sobie podstawkę bezcieniową (lub zaadaptować pudełeczko po tik-takach) oraz igły z obciętymi uszkami, na pewno ułatwi to pracę. .............

 

Pokazałem co mam oraz podpowiedziałem co można zrobić samemu. Na pewno warto zainwestować w profesjonalne narzędzia. Jak n.p. dobre pincety włosowe -  ja pokazałem te których używam  - chociaż można też podejść do tego w myśl zasady "skoro nie widzisz różnicy to po co przepłacać" ;) .

 

5 godzin temu, mkl1 napisał:

Jednym z tych, którym "Kieszonkowe" podpowiedział byłem ja :)

 Nie mam takiej podstawki, ale kiedyś "na szybko" zastosowałem pudełeczko po "tik-Takach" :)  i zadziałało.

.................

Teraz ,przy młych -cieńkich włsach i bardzo pokręconych, zapinam balans w ławeczkę i na przekładce z białego papieru ( lepiej widać włos)

.....................

 

Wystarczy że pod podstawkę podłożysz kartkę białego papieru, która idealnie rozproszy światło padające i pozbawi cieni od zwojów sprężyny. I nie trzeba nic zapinać ;) .

Ja na swoje potrzeby zamówiłem kiedyś sobie do pracy kilka tacek z białego PCV , dodatkową zaletą jest to że mają wystający rant (co ogranicza spadanie części, śrubek ze stołu :D).

 

20200516_140053.thumb.jpg.f2b91b9e53d8b5665683cdf1a12068a3.jpg

Jeśli ktoś jest zainteresowany to w najbliższym czasie będę zamawiał nowe (stare trochę się podziurawiły) to może się podłączyć.

 

Lub jak ktoś chce być pełnym profesjonalistą to może sobie zafundować podświetlenie, teraz są całkiem tanio do kupienia podświetlane tablety led.

Lub tak jak ja wykorzystać starą podświetlarkę do slajdów :)

20200516_140321.thumb.jpg.eeaee52a44fef1d10e9ef737b124dab8.jpg

 

21 minut temu, andrzej1995 napisał:

...................

Co do tych narzędzi do równoległego układania włosa, to może któryś z forumowiczów posiada i przy okazji podzieliłby się jakimś zdjęciem. :D 

.......

 

Też chętnie zapoznam się z uwagami na temat używania, i czy to spełnia swoją rolę, bo jak wyglądają to widziałem jak mogłem próbować kupić :( .

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.