Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jimmibaton

Orient Automatic GMT World Time Power Reserve CFAAA003W – recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

 

Orientalny Abraham, czyli o najstarszym zegarku w mojej kolekcji słów kilka.

Na początku był Timex, a raczej kilka modeli tej firmy. Im dłużej wertowałem strony na forum KMZiZ, tym pragnienie posiadania zegarka automatycznego było silniejsze. Pewnego razu coś we mnie pękło i stwierdziłem, że to ten czas, kiedy coś należy zmienić.
W pamięci miałem Orienta z kalendarzem, którego podziwiałem na nadgarstku mojego nauczyciela fizyki, w szkole podstawowej. Byłem wówczas pod wrażeniem kształtu koperty, mnogości szczegółów na tarczy i samej tarczy, która mieniła się różnymi odcieniami zieleni.
Dlatego też moim pierwszym automatycznym zegarkiem został Orient, zwany patelnią, bądź cesarskim :) W ciągu kilku tygodni, postanowiłem, że muszę mieć jednak dwa zegarki, z czego jeden będzie zegarkiem na co dzień, a drugi będzie zakładany tylko na specjalne okazje. Szukałem inspiracji i pewnego dnia na forumowym bazarku pojawił się on. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Nieco odstraszyła mnie kwota, jaką trzeba było uzbierać na ten zegarek, choć teraz uśmiecham się pod nosem, kiedy o tym pomyślę, ponieważ w tej cenie mógłbym kupić dwa ogniwa do bransolety mojego Breitlinga, ale były to inne czasy i kwota 700 pln nie należała wtedy do niskich. Minęło kilka dni i postanowiłem napisać do sprzedawcy. Udało mi się utargować kilkadziesiąt złotych i za kilka dni do drzwi zapukał kurier. Pierwszym wrażeniem było dość mocno wypukłe szkło z wewnętrzną warstwą AR, która niweluje odbicia na powierzchni szkiełka. Niemałym zaskoczeniem była również masa zegarka, która wynosi 165 gramów, a która wydawała mi się ogromna, co przy niektórych moich obenych ćwierćkilogramowych zegarkach brzmi dość zabawnie.
Zapraszam Was do krótkiej prezentacji zegarka, który ma u mnie dożywocie i to takie prawdziwe – większość zegarkowych maniaków wie, o co chodzi :)

 

 

Czytaj dalej: https://2gwatchblog.com/pl/5189-2/

1-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sentymentalna podróż, kiedyś chciałem go kupić😍, ale trochę bałem się rozmiaru 😀

Po przeczytaniu żałuję 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo Orienty to świetne zegarki są.

 

Super, że napisałeś recenzję tego Orienta. Odkąd zobaczyliśmy jego zdjęcia, które czasem wstawiasz, mieliśmy nadzieję, że kiedyś napiszesz o nim coś więcej. Świetnie się czytało.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.