Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
friday

Prosba o identyfikacje Atlantic Worldmaster 1950-1959 mechanizm vs tarcza

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor i witam wszystkich ;).

 

Jestem nowym czlonkiem forum a przygnala mnie do Was potrzeba...A jakze.

Koledzy czy pomozecie mi zweryfikowac oryginalnosc tego zegarka. Chodzi mi wlasciwie o sprawdzenie doswiadczonym okiem czy ten mechanizm (AS1604) w tej wersji, z ta czcionka loga "atlantic" na mostku mogl byc fabrycznie zalozony do Atlantica z lat 1950-1959 ? Przeczytalem juz kilka artykulow na temat Atlanticow i ich mechanizmow jednak fachowa opinia nie zastapi wnioskow wyciaganych przez laika...Wydaje mi sie, ze ten kroj czcionki mozna spotkac na mechanizmach pochodzacych z pozniejszego okresu (lata 70'te ) wzgledem tarczy i opisu na aukcji (1950-1959). Pasuje, to jasne ale czy to moze byc skladak ?  

 

Pytam bo nabylem ten zegarek, przyszedl do mnie i okazalo sie, ze strzela przy nakrecaniu cholera...Doczytalem sie, ze moze to byc wina zuzytych polbeczki i beczki. Staram sie reklamowac zegarek jako niezgodny z opisem aukcji (Catawiki) w ktorym nie bylo slowa o uszkodzonym mechanizmie co samo w sobie powinno pozwolic mi dochodzic sprawiedliwosci ;) . Nie pasuje mi tez kroj czcionki na mostku...Ale co ja tam wiem. Stad moja prosba - Panowie, prosze o pomoc w weryfikacji.

atlantic tarcza.jpg

atlantic dekiel.jpg

atlantic mechanizm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego uszkodzone wskazówki (końcówki są uksyte) zarówno minutowa jak i godzinowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Frantz70 said:

Niestety jest to składak z tarczą po renowacji. 

 

Panowie dziekuje za szybka odpowiedz.

 

Franz70 -  tarcza po renowacji, na to sie zgodzilem ( jest w opisie przedmiotu), podobnie jak chromowana koperta.

 

Czy moglbys wytlumaczyc mi blizej co rozumiesz ptzez skladak ? Mechanizm nie pochodzi z tego zegarka (jest z zegarka z innego okresu, zegarek nie pochodzi w calosci z lat 50) ?  To znaczyloby, ze przedmiot zupelnie mija sie z opisem aukcji...

mech zblizenie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Logotyp na werku jest o dekadę młodszy od tego na tarczy. Co ciekawe w tym modelu był montowany mechanizm na 17 a nie 21 kamieniach. Jest także bardzo prawdopodobne,  że oryginalne był to model Super a nie SDL. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Franz70.  Teraz musze wyjasnic to serwisowi aukcyjnemu ;) . Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać z jakim skutkiem.

Nie chcę być złym prorokiem ale ja kiedyś na catawiki licytowałem zenitha też składaka.

Napisałem do catawiki jeszcze przed zakończeniem aukcji że nie jest to oryginalny przedmiot jak zapewniał sprzedawca.

Kilka wiadomości poszło a i tak nie zdjęli ogłoszenia i ktoś sobie kupił składaka jako ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moim dzisiejszym telefonie do Catawiki sprawa ruszyla. Kupujacy ma 3 dni od chwili dostarczenia zegarka na zgloszenie "towaru niezgodnego z opisem", wraz ze zdjeciami zegarka i opakowania oraz wyjasnienieniami nt swoich obaw. Zglosilem po 2 godzinach tlumaczac, ze uszkodzony i nie pochodzi z 1950-1959r.  Przyjeli moje tlumaczenie. Wczesniej juz porozumialem sie ze sprzedawca, twierdzi, ze nie chcial mnie oszukac, zgodzil sie na zwrot zegarka i refundacje. Teraz czekam tylko na potwierdzenie od Catawiki i odsylam zegarek.

 

W Twoim przypadku - walczyles w nie swojej sprawie a "Volenti non fit injuria" ...

 

3mam kciuki, towar niezgodny z opisem, uszkodzony, sprawa zgloszona w terminie i przez formalne kanaly ( online Catawiki plus sprzedajacy ). Nie jestem oszolomem, Gdyby nie byl uszkodzony to kto wie, moze przymknalbym oko na logo na mechanizmie, w koncu kazdy z nas jest takim troche "skladakiem" ... 

 

Dam znac co i jak. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.