Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje! Świetnie się prezentuje

 

koledze który czeka na szarą tarczę już prawie 2 lata (chyba w sierpniu stukną) dali prognozę dostania w 2024


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Jan napisał(-a):

Gratulacje! Świetnie się prezentuje

 

koledze który czeka na szarą tarczę już prawie 2 lata (chyba w sierpniu stukną) dali prognozę dostania w 2024

Podobno są w pełni zabukowani do 2027 roku. Pomimo długiego okresu oczekiwania kontakt z firmą jest bardzo przyjemny. Ja sobie spersonalizowałem dekiel (mapa Szkocji). Pytają też, na którym nadgarstku zegarek będzie noszony, odnośnie wyboru paska itd. W moim przypadku jedyne czego nie mogłem wybrać to kolor etui (chciałem koniakowe), bo to oznaczałoby dodatkowe dwa tygodnie czekania. Mnie nie będzie prawie całe lato w domu i chciałem odebrać zegarek przed wyjazdem. Powiedz koledze żeby sprawdził cło czy co tam się jeszcze płaci obecnie przy zamówieniach z WB. Ja chciałem uniknąć włoskich agencji celnych (nie wiem jak to wygląda, tj. czy zegarek przychodzi do domu i płaci się cło później czy gdzieś go zatrzymują i trzeba opłacić żeby go wydali). Podobnie z dostawą do Polski: nie chciałem rodziców obarczać takimi rzeczami. Więc miałem wysyłkę do Londynu. Znajoma Szkotka ostatnio dostała od mamy skórzaną kurtkę do Mediolanu i musiała zapłacić 112 euro cła!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, beniowski napisał(-a):

nie wiem jak to wygląda, tj. czy zegarek przychodzi do domu i płaci się cło później czy gdzieś go zatrzymują i trzeba opłacić żeby go wydali

 

opłaty celne zwykle nie są duże, gorzej z 23% VAT za towary z poza unii. Niestety miałem tą nieprzyjemność :) procedura odbywa się emailowo i jest dosyć upierdliwa choć i tak lepsza niż wysyłka poza EU. Najpierw przewoźnik prosi o upoważnienie do odprawy i o inne dokumenty (dowody zakupu itp) a potem zegarek przychodzi. Nikt nie przetrzymuje przesyłki a faktura z kilkudniowym terminem płatności jest wystawiana mniej więcej w tym samym czasie co nadejście przesyłki.

 

 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jan napisał(-a):

 

 

opłaty celne zwykle nie są duże, gorzej z 23% VAT za towary z poza unii. Niestety miałem tą nieprzyjemność :) procedura odbywa się emailowo i jest dosyć upierdliwa choć i tak lepsza niż wysyłka poza EU. Najpierw przewoźnik prosi o upoważnienie do odprawy i o inne dokumenty (dowody zakupu itp) a potem zegarek przychodzi. Nikt nie przetrzymuje przesyłki a faktura z kilkudniowym terminem płatności jest wystawiana mniej więcej w tym samym czasie co nadejście przesyłki.

 

 

Dzięki, czyli łatwiej niż myślałem. Niemniej, 23% przy 3200 euro za anOrdaina to już się kwota spora robi (jeśli na towary z WB jest oczywiście naliczany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda z lichen'ia :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla zainteresowanych nabyciem: właśnie dostałem maila od firmy że listy się otworzyły. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra wiadomość dla zainteresowanych. Ja kilka lat temu się zastanawiałem ale chyba mi przeszło (choć tarcze są piękne). Kolega który wtedy się zapisał nadal czeka :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad sprzedażą mojego anOrdaina. To jest niszowy brand, więc nie spodziewam się jakiegoś dużego zainteresowania. Ceny na Chrono są szalone, ale u mnie będzie niższa. Jesli ktoś jest zainteresowany, to proszę o kontakt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.