Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

beniowski

Użytkownik
 • Content Count

  1,919
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,843 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  pozdróże, zegarki, kino

Recent Profile Visitors

1,253 profile views
 1. No przykro mi, może się pojawią niedługo - Amazon kupił MGM, więc powinny być wszędzie.
 2. Wszystkie Bondy z Craigiem, w tym najnowszy, dostępne w Amazon Prime bez dodatkowych opłat (przynajmniej we Włoszech).
 3. Wydaje mi się (Mariza też kiedyś o tym pisała) że jakąkolwiek wersję językową wyświetlania dnia w DD masz, to możesz wysłać do Rolexa i poprosić o zmianę daty na np. na język polski.
 4. Tacy panowie którzy to propagowali taki ascetyczny ustrój jak komunizm, a mianowicie Che Guevara czy Fidel Castro, także Rolexy nosili. Ba, Fidel nawet dwa na raz. A na przykład podobno pierwszy i jedyny w swoim czasie Rolls-Royce w związku Radzieckim należał do innego ascety, niejakiego Włodzimierza Illicza Lenina😄.
 5. Mnie też butelka na pierwszy rzut oka spirytus salicylowy przypominała, ale przyjrzyj się jej dokładnie i zobacz jak jest sprytnie zaprojektowana: jest bardzo wygodna do trzymania przez barmana (specjalnie wgłębienie) oraz ma miarkę i od razu widzisz ile jeszcze dokładnie ginu masz w butelce. Barmani ją cenią za wygodę.
 6. Myślałem że można przeczytać bez abonamentu chociaż jeden artykuł. Albo podejdź do tego tak: żeby zarobić na diamentach, trzeba najpierw zainwestować🤣.
 7. https://wyborcza.pl/7,101707,28458159,tak-peka-diamentowa-banka-klejnoty-stana-sie-wkrotce-powszechnie.html
 8. Czym innym jest zżycie się z zegarkiem (ja także właściwie cały czas noszę GMT, inne leżą na półce) i fajnie że tak jesteś zżyty ze swoim Explorerem, a czym innym budowanie historii, że to oznaka powściągliwości. Bo może w czasie tych 15 lat kupiłeś kilka samochodów, mnóstwo ciuchów czy kolejne mieszkanie/dom i na to wydałeś pieniądze, a ktoś jak ja w tym czasie przerobił ze 20 zegarków, ale jeździ starym rowerem i czy to jest oznaka powściągliwości? Trochę budujesz opowieść ascety, tylko opierasz się na założeniu że to twoja historia jest, no właśnie jaka? Właściwsza? Jest po prostu inna i tak to zostawmy. Mój tato powiedział by ci, że powściągliwość to noszenie przez 15 lat Sectora, którego, nota bene, dostał od brata, który wcześniej nosił go też z 15 lat😄.
 9. Chyba nie. Chodzi o to, że naprawdę handlarze nie potrafią odróżnić tych sztucznie wytworzonych od prawdziwych, chyba że stosują jakieś specjalne sposoby. Rodzina gościa którego znam to Hindusi handlujący diamentami od lat i twierdzi że branża ma spory problem. Firmy takie jak De Beers zaczynają tworzyć teraz otoczkę, że kupując prawdziwe diamenty kupujemy autentyczność itp., ale podobno po to aby zapobiec spadkowi sprzedaży naturalnych diamentów. Ekspertem jednak w tej kwestii nie jestem, piszę to co słyszałem od znajomego.
 10. To ten sam niedbający o tani czy drogi samochód Steve Jobs, który (cytuję z pamięci z jego biografii) kupował bodajże co pół roku nowego Mercedesa, bo prawo Kalifornii pozwala przez pierwsze pół roku jeździć bez tablic rejestracyjnych. Albo leczył raka jakimiś ziołami i gusłami mając dostęp do najlepszych terapii? Facet który wcisnął ludziom gadżety których wcale nie potrzebują (choć sam używam tylko sprzętu Apple i bardzo go lubię) i zarobił na tym miliardy, wali takie farmazony o tym co jest w życiu ważne a co nie. Tak więc zgadzam się z tobą że lepiej mieć droższy zegarek, a najlepiej pić lepsze trunki niż klepać takie farmazony😄.
 11. Chodziło mi o hipotetyczną sytuację: gdyby coś było możliwe, to bym wtedy z tego skorzystał (ale nie było). Swoją drogą, nie wiedziałem że sytuacja teraz jest taka jak opisałeś.
 12. Teraz są diamenty już sztuczne, możesz kupić znacznie taniej. Swoją drogą, te sztuczne diamenty calkowicie zmienią wkrótce rynek. Mam znajomego który nimi handluje i całę branżę czeka chyba wielka zmiana.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.