Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

beniowski

Użytkownik
 • Content Count

  3501
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6685 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  pozdróże, zegarki, kino

Recent Profile Visitors

2863 profile views
 1. Fakt. Do GSa przymierzałem się od lat, ale zawsze mnie odrzucała ich klockowatość. Odkąd zobaczyłem SBGY007, wiedziałem że kiedyś będzie mój. Ten model, nie dość że nieduży, to jeszcze ma rezerwę chodu z tyłu (brak tego głupiego wycięcia na rezerwę chodu na tarczy to był kolejny warunek zakupu), no i średnica jest dla mnie odpowiednia. Wiedziałem że chcę tylko i wyłącznie Spring Drive i jestem zachwycony tym mechanizmem; jego dokładnością, płynącą sekundą i absolutną ciszą pracy - po prostu nic nie słychać. Jedyne co mi doskwiera to zapięcie - mam wrażenie że klamra mi odstaje i średnio mi się to podoba.
 2. Na razie ostatnie (z dzisiaj) i przez dłuższy czas nie będę wrzucał, no bo ile można?
 3. To zegarków w domu nie powinno się nosić? To coś jak garnitur, do założenia na wyjście do pracy?
 4. Dam ci przykład: w środy mam zajęcia na uniwersytecie dość daleko od domu, jeżdżę więc tam samochodem. Dzisiaj, jadąc do pracy, miałem właśnie sytuację wymagającą nagłego przyspieszenia. Jadąc niecałe 50 km/h, nagle wyskoczył mi motocykl (u mnie jest ich chmara, jeżdżą z każdej strony i jak wariaci). I gdybym nagle nie przyspieszył i nie skręcił gwałtownie, to bym wyrżnął w samochód (albo on we mnie) nadjeżdżający z boku. Sytuacja miała miejsce w mieście, nie na autostradzie. Punciakiem nie dałbym rady.
 5. Mój brat zawsze mawiał że trzeba mieć zapas mocy pod pedalem gazu. I w sumie wiele razy przyznałem mu rację odkąd jeżdżę w miarę mocnymi samochodami. Jak raz miałem, przez moment, prywatne Grande Punto, to wyprzedzanie lub nagle przyspieszanie tym autem z silnikiem od kosiarki i źle zestrojoną skrzynią biegów (ewidentnie brakowało albo 6 biegu albo 5 był za krótki) było koszmarem. Jeżdżenie nim w Polsce było ciężkie, bo na lewy pas (nawet na moment) byłem za wolny, a na prawym musiałem wlec się za ciężarówkami, bo nie dawałem rady często wyprzedzać.
 6. Taka sytuacja. Odebrałem 10 minut temu na dworcu kolejowym, więc tylko jedno zdjęcie zdążyłem zrobić. Edit: dołożyłem kilka zdjęć po powrocie do domu.
 7. Ja w kwestii obrażania się pozwolę sobie zacytować Salmana Rushdiego: "Nobody has the right to not be offended. That right doesn't exist in any declaration I have ever read. If you are offended it is your problem, and frankly lots of things offend lots of people. I can walk into a bookshop and point out a number of books that I find very unattractive in what they say. But it doesn't occur to me to burn the bookshop down. If you don't like a book, read another book. If you start reading a book and you decide you don't like it, nobody is telling you to finish it. To read a 600-page novel and then say that it has deeply offended you: well, you have done a lot of work to be offended.”
 8. Twój przy tych ixach to bardzo elegancko wygląda. Nie wątpię że te nowe BMW są komfortowe, świetnie się prowadzą itp., ale naprawdę brakuje im lekkości w wyglądzie. Coś jak ta seria W140 Mercedesa klasy S w latach 90-tych, która weszła po pięknej i smukłej W116/W126.
 9. Jak patrzę na tego, to mam wrażenie że ja bym to lepiej narysował (a naprawdę nie umiem). Byłem na premierze tego auta i w środku bardzo dziwnie się w nim czułem.
 10. Jak widzę te nowe wypusty BMW na drogach, to mam wrażenie że zamiast designera dali je do narysowania dzieciom w przedszkolu i tak wdrożyli do produkcji te klocki.
 11. O przepraszam - ja wstawiałem z (małego) prywatnego samolotu ostatnio - to lepiej niż z jachtu czy gorzej 🤣? Mogę też z jachtu, muszę tylko podjechać do Portofino albo Viareggio. Tylko że nie wiem czy to się liczy, bo ani samolot ani jach nie mój (znajomych), choć często sobie latam/pływam. No i muszę uważać żeby mój stary trupiasty rower gdzieś w tle się nie pojawił, bo wtedy byłaby siara. Jak to tak - na lotnisko rowerem przyjechać, a potem samolotem latać?
 12. No tak bywa. Polecieliśmy do St. Moritz na obiad. Nie wiedziałeś że nauczyciele to milionerzy🤣?
 13. Rafa ma wielki talent, ale patrząc na niego na boisku mam wrażenie że to wielkie dziecko, które potrafi czarować jak mu się chce, ale bardzo często po prostu albo się wygłupia (próbując dziwnych sztuczek) lub mu się często nie chce. Niemniej, nie za bardzo wierzę w przyszły sezon, choć może będzie dobrze.
 14. My dzisiaj żegnamy Girouda i Piolego (no i Kjera też). Atmosfera na San Siro niesamowita, nawet pomimo protestu La Curvy (są cicho trzeci mecz z rzędu).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.