Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

beniowski

Użytkownik
 • Content Count

  776
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

362 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About beniowski

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  pozdróże, zegarki, kino

Recent Profile Visitors

598 profile views
 1. Ja mam pytanie do specjalistów tutaj, bo piszą tu też lekarze: nas we Włoszech (Lombardia) znowu zamykają (tzw. czerwona strefa). Szkoły, do gimnazjum, są otwarte. Natomiast gimnazja i licea zamknięte. I stad moje pytanie, czy dzieci mniejsze zarażają mniej niż starsze i dlatego postanowiono gimnazja i licea zamknąć? Tego akurat pojąć nie potrafię. Czy po prostu rząd boi się wkurzyć rodziców małych dzieci którzy nie mieliby z kim ich zostawić samych w domach?
 2. Coś chyba wybiórczo czytasz albo ironii nie łapiesz - większość postów tutaj nabija się z takich foliowaczy zegarków itp. Ja już nie wiem jak pisać żeby było ironię widać. Nawet emotikonki nie pomagają jak widać. Ja swoje Rolexy noszę jak każde inne zegarki; po to je kupiłem żeby je normalnie użytkować.
 3. Był tu taki kolega co postanowił nosić w foliach jak kupił; ponosi trochę, pokaże się na mieście i sprzeda potem nówkę igłę. I wszyscy będą zadowoleni: pierwszy nabywca pokaże się z Rolkiem, kolejny kupi egzemplarz jak ze sklepu. Mariza: a jak odłożę drugą stroną (tą bez koronki) to mi się rozciągnięcie bransolety skompensuje?
 4. Ja kiedyś chciałem kupić Daimlera Double Six, prawdę mówiąc wciąż bym chętnie takiego klasyka przygarnął. Choć z drugiej strony to Jaguar, a więc:
 5. Tak odnośnie obrażania się: "Nobody has the right to not be offended. That right doesn't exist in any declaration I have ever read. If you are offended it is your problem, and frankly lots of things offend lots of people. I can walk into a bookshop and point out a number of books that I find very unattractive in what they say. But it doesn't occur to me to burn the bookshop down. If you don't like a book, read another book. If you start reading a book and you decide you don't like it, nobody is telling you to finish it. To read a 600-page novel and then say that it has deeply offended you: well, you have done a lot of work to be offended.” Salman Rushdie
 6. Jeżeli tak rzeczywiście jest, to rzeczywiście niemiecka precyzja godna podziwu. Gratulacje. No i w końcu można spokojnie spać😃.
 7. No ale jak to tak że można go było kupić od ręki w dobrej cenie? Co to za legenda dostępna tak łatwo? Bez sensu, żaden prestiż🤣.
 8. Filip, ten napis Secret Signature Cartier to jest na każdej tarczy obecnie czy odkąd są Swiss Made to tego nie robią?
 9. A jak na tym „cudzie” odczytuje się wskazania 2 strefy czasowej? Wszak to GMT.
 10. Przecież Moon, cytuję: "to jest towar luksusowy a nie dla "kazdego maniaka", bo chce miec i juz", więc ceny muszą rosnąć, żeby maniacy nie mogli go ot tak kupić - czego tu nie rozumiesz🤪? Ja swojego Moona ceniłem i lubiłem. Sprzedałem go bo mi się znudził i nie za bardzo wiedziałem kiedy go nosić. No ale ja jestem tylko skromnym użytkownikiem zegarków, nie pasjonatem, więc chyba jednak to nie był model dla mnie. Może kupię go jeszcze raz - teraz, kiedy podrożał, to już większy prestiż go mieć i będzie lepiej smakować, szczególnie gdy mniej ludzi będzie na niego stać🤣. W nowym muszę sprawdzić czy poprawili wygodę nakręcania, bo z tego co pamiętam z okresu kiedy miałem poprzednią wersję, nie było to jakoś bardzo wygodne.
 11. Wspaniała scena no i zjawiskowa Eva Green jako pierwsza dziewczyna Bonda która nie jest jest li tylko obiektem seksualnym a pełnokrwistą postacią, która ma coś do powiedzenia a nie pokazywania się tylko i wyłącznie.
 12. Napisałem o moim odbiorze twojego postu. Jeśli jedyną reakcją na to że ktoś ma zdanie odmienne od twojego jest fakt, że się obrażasz i czujesz dotknięty, to ja nic nie poradzę. Jesteśmy na forum publicznym i ktoś da ci gratki i takie tam ochy achy, a ktoś spróbuje polemizować. Niestety, jak już pisałem wiele razy, zdanie inne niż ochy i achy jest odbierane są jako wycieczki osobiste. Czy ja napisałem że płaczę odnośnie podnoszenia ceny? Napisałem nie o podnoszeniu ceny, a o odbiorze twojego postu że to podniesie prestiż tego modelu. I fajnie by było gdybys chciał polemizować z moją wypowiedzią. Możesz się ze mną zgodzić, możesz mieć inne zdanie, ale się do niej odnieś, a nie pisz mi o polskiej mentalności. Zapytam więc jeszcze raz: co było złego w oferowaniu tego konkretnie modelu w przystępnej cenie i bez kolejek? I pytam odnośnie polityki firmy, nie mojego podejścia jako klienta, bo to tutaj, i słusznie, nikogo nie powinno interesować. Jeśli taki Hamilton (toutes proportions gardées) w swoim Khaki (będącym w pewnym stopniu wyznacznikiem w swoim segmencie) trochę ulepszy model i zacznie go oferować w cenie o wiele wyższej to ma poprawić jego pozycje, prestiż itp.? Przeczytaj swój poprzedni post jeszcze raz i dokładnie sprawdź ile w nim o pasji, a ile o podnoszeniu cen i o „prestiżu”.
 13. Mam wrażenie że napisałeś ten post i owo dziwne uzasadnienie podnoszenia ceny tego modelu przez Omegę po to żeby cieszyć się że jako posiadacz Moona będziesz mógł ewentualnie odsprzedać swój egzemplarz za jakiś czas po korzystnej cenie na rynku wtórnym. Podzielam wypowiedź nicona - jeśli miarą zrobienia zegarka bardziej kultowego jest sztuczne windowanie go na drabinie prestiżu za pomocą ciągłego podnoszenia ceny, to jest to polityka głupia. I nie pisz proszę o produktach luksusowych, pożądaniu danego modelu itp. Jakoś już wcześniej Moon, w najbardziej klasycznej wersji, zdobył już status zegarka kultowego i wcale nie potrzebował do tego niedostępności, absurdalnych podwyżek itp. (vide: ilość publikacji mu poświęconych). Trochę żal czytać że fajnie mieć na nadgarstku produkt który wg użytkownika jest bardziej interesujący z powodu tego że trudniej go dostać i jest droższy. Jeśli to dla ciebie ile jest miarą prestiżu, to proszę bardzo, niech cię taka polityka Omegi cieszy. Tylko że wiele lat tłukli tego Moona i jakoś na nim zarabiali, miał przystępną cenę i było ok. Komu to przeszkadzalo?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.