Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pszczyg

Zegarek damski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Postanowiłem zadać to pytanie, ponieważ wydaje mi się, że nie było jeszcze wątku z podobnym "problemem".

Otóż postanowiłem kupić zegarek dla żony. Myślałem, że wpisując słowo "szwajcarski" i "z szafirową szybką" dostanę satysfakcjonujące mnie wyniki. Byłem bowiem przekonany, że zegarek szwajcarski to najwyższa półka itp. itd.  -z pewnością słyszycie takie zdania od każdego zegarkowego laika. Dla normalnych ludzi "szwajcarski" to synonim dobrego zegarka niemalże w stylu inwestycji.

Jednak po uzyskaniu wyników w pierwszym lepszym sklepie internetowym i cen od 400 złotych w górę zacząłem się zastanawiać. Co sprawia, że zegarek jest akurat tak wyceniony. I może to, co chcę to nie jest naprawdę to?

 

Bo czego chciałem? Zegarka dla kobiety ok 40 lat, ładnej, ubierającej się i ze stylem choć nie elegancko (garsonkowo) i lubiącej taki trochę rockowy styl. Pomyślałem, że jakiś szwajcar nie do końca klasyczny będzie ładnym elementem gdy wychodzimy gdzieś razem - czy to do teatru czy na przyjęcie. Ale myślałem też, że gdy kupię taki do 1200, powiedzmy, to będzie to niemal cud świata i nie tylko zegarek, ale i inwestycja na przyszłość, którą kiedyś sprzedamy za godną emeryturę (oczywiście z przymrużeniem oka:)).

 

Gdy poczytałem to forum zdałem sobie sprawę, że zegarki do tej ceny to zwykłe zegarki. I pomyślałem sobie, że ja jednak chcę taki zegarek "inwestycyjny", ale będę musiał na niego zbierać przez jakiś czas. A teraz chciałbym kupić "niedrogi" (jak na to forum) zegarek dla żony - z szafirową szybką, dość wodoszczelny, dość elegancki (ale jeżeli byłby taki "trochę rockowy"* to jeszcze lepiej :)) Cena - myślałem na początku o tej inwestycji za 1200, ale skoro to jednak nie jest inwestycja to nie chciałbym przepłacać. Jeżeli będzie podobny za 600 to też bardzo fajnie. Dobrze, gdybym mógł go też kupic i otrzymać przed świętami.

 

Zatem pytanie (wreszcie): czy moglibyście polecić taki zegarek? 

I pytanie drugie: czy to, o czym myślę, jest w ogóle realne? Czy da się, będąc laikiem, odłożyć parę(naście)? tysięcy i kupić taki zegarek, który będzie cieszył mnie podczas noszenia, a który kiedyś w przyszłości będzie można odsprzedać z zyskiem? Wydaje mi się, że to trudne i trzeba być zegarkowym omnibusem, ale może rzucicie światło na te rozterki?

 

Z góry dziękuję, pozdrawiam

Paweł

 

*trochę rockowy - coś jak np. kolczyki w kształcie krzyżyków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Da się - nawet będąc lajkonikiem - kupić zegarek, który będzie cieszył podczas noszenia. Ale...

Ale jest dużo "ale". Zegarki są o tyle specyficzne, że "sky is the limit": zawsze znajdziesz lepszy i droższy. Zawsze. A więc konsumpcji nie zaspokoisz. A zegarek to konsumpcja, a nie inwestycja, pieniędzy raczej nie odzyskasz.

 

Z zegarków najbardziej rockowy to jest Hamilton Ventura:

spacer.png

To ich jedyny polskojęzyczny dystrybutor, gwarantują dostawę przed świętami, ale na Forum skelp nie jest szanowany:

https://www.czaszegarkow.pl/hamilton-american-classic-ventura-c-347_873.html?sort=price_asc

Hamilton Ventura to jest dobry wybór, bo stanowi wyjątek od reguły, że "sky is the limit". Ja się przymierzam do zakupu. Od dawna.

 

Można też  nabyć Bulovę Grammy Awards:

https://www.ebay.pl/itm/Bulova-Womens-GRAMMY-Awards-Special-Edition-Precisionist-Diamond-Mesh-Watch-/303116884892

Limitka, elegancja, super-hiper - a właściwie "ultra" - kwarcowy mechanizm.

 

A tanio, to radzę wygooglać "Invicta Limited Edition" i znaleźć na e-bayu zagarki Invicty z superbohaterami. Żonie kupiłem czarną z Vaderem. Synowi - czarno-czerwony z Deadpoolem - wyglądają rockendrollowo i kosztują koło 500 złotych i dają to, co inni w tej cenie (+ Deadpoola)

spacer.png

Z tym, że słabo nadaję się pod garsonkę :)

 

P.S. Nie ma co demonizować szafiru, tani szafir bywa gorszy iż drogi hardlex ;)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do garsonki w tym budżecie to pasuje coś takiego jak poniżej. Ale rockandrollowe jest w nich co najwyżej to, że te Certiny trzymają dokładność chodu w granicach +/- 10 sekund na rok.

W ogóle to wydaje mi się, że "do garsonki" to trochę inna kategoria niż "rockandrollowy" i ciężko będzie to połączyć.

 

obraz.thumb.png.0f528cee2a9a0ffdc82ec7fdd2a205dd.pngobraz.thumb.png.7eb77cef7fc40a29ddd77ef9135ebae6.pngobraz.thumb.png.0205cbb13e6f2e89d5678a6b52c18870.pngobraz.thumb.png.e21451d34ada88ece04072da5a0962c5.png

 

obraz.thumb.png.70847a7b1379ab2d93e1a29107012bc0.pngobraz.thumb.png.b4c0eb445439ec3592a04259e02c04ac.png

 

 

O taki rock'n'rollowy chodzi? Uwaga, to nie do końca zabawki, to chińskie kopie bardzo drogiego zegarka.

 

obraz.png.7ce0715cec250075c7ffa765b64ad44f.pngobraz.png.98fa87c9fa457c6f5d0387f7c4bfcf53.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. W międzyczasie doczytałem jeszcze trochę treści na forum i doszedłem do wniosku, że lepiej zmienię plany zakupowe. Aby nie spieszyć się z wyborem teraz zdecyduję się na coś innego, a za zegarkiem będę się rozglądał. Myślę, że to rozsądniejsza opcja niż wybór na szybkiego. Tak więc lecę nadal czytać i czekać na coś w rodzaju "wow" :)

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.