Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Perpetuum Mobile

Użytkownik
 • Content Count

  5,559
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Perpetuum Mobile last won the day on September 1 2021

Perpetuum Mobile had the most liked content!

Community Reputation

31,365 Guru zegarmistrzostwa

About Perpetuum Mobile

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  KRK

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czyli chyba nie tylko ja zobaczyłem tam na pierwszy rzut oka fajną złotą.... a nie, to Timex 😉
 2. Jeżeli chodzi o mieszczenie się pod mankiet, to 38mm jest minimalnie cieńszy (0,3mm) i ma 2,45 mm mniejszy L2L. Różnica będzie niewielka, ale przy którejś, konkretnej koszuli akurat te milimetry mogą zrobić różnicę. Można też guzik odpruć i przyszyć kilka milimetrów dalej 😉 W tym roku na wyprzedaży były bransolety po 120 EUR. Tylko nie wiem, czy aktualny asortyment, czy stare modele. Widziałem dostępne przynajmniej trzy modele.
 3. Na tym tle Tandorio brzmi jak muzyka dla uszu.
 4. Na 17,5 cm to spokojnie brałbym 40mm. Diver 38mm to na nadgarstek w okolicach 16 cm. Pamiętaj, że 38mm i 40mm będą mieć tę samą grubość. Mam podobny nadgarstek i też wolę mniejsze zegarki, takie między 38 - 40 mm, ale dla diverów robię wyjątek i każdy ma 42-44 mm. Ze względu na bezel nie wyglądają na zbyt duże. Do tego ChW ma bardzo fajnie profilowane koperty i ucha, więc te zegarki dobrze siadają na nadgarstku.
 5. Jest OK. Tylko, że to kwarc i do tego sporo droższy od tych chińskich automatów. A na końcu to i tak kopia Rolexa, więc po co przepłacać za kopię "Swiss made"? Kwarcowy "Rolex" z Aliexpress na jakimś prostym mechaniźmie Miyoty będzie jeszcze tańszy niż te automaty. Gdybyś szukał garniturowego, szwajcarskiego kwarca za około 1.000 PLN, to wtedy Roamer byłby dobrym kandydatem. Ale nie taki skopiowany z Rolexa, tylko któryś z ich własnych wzorów. O ile rozumiem Chińczyków z Pagani Design kopiujących wszelkie możliwe klasyki, to Roamera "Datejusta" wolałbym jednak "odzobaczyć".
 6. Tak jak @tofiks_th pisze, już chyba prędzej bym zaryzykował z Paganim:
 7. Nie bierz 38mm. To trochę za mało na divera. Będzie beczułkowaty i wcale nie będzie się nosił lepiej niż 40mm. Nawet na małym nadgarstku. Bierz 40mm. Będzie dobrze leżał i będzie bardziej proporcjonalny. No i zawsze możesz zwrócić.
 8. @WatchSnob27 jest osobny wątek "kolejkowy" Rolexa, więc tam pewnie wszelkie informacje będą już dostępne, albo koledzy tam pomogą.
 9. Pewnie tak. Pewnie od środka można czymś zmyć. Ale chyba nie warto próbować. W środku Miyota 9xxx więc nie bardzo jest co oglądać [emoji6].
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.