Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Perpetuum Mobile

Użytkownik
 • Content Count

  2,865
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Perpetuum Mobile last won the day on October 9 2020

Perpetuum Mobile had the most liked content!

Community Reputation

8,027 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  KRK

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mechanizm ST1708. Tak pisze w specyfikacji i to by się zgadzało.
 2. Wszystkiego najlepszego [emoji3060][emoji482]
 3. Myślę, że się da. Tylko musisz zdjąć z paska klamerkę i zastąpić motylkiem.
 4. Pojawiło się kilka zegarków "nearly new" w sklepie ChW, jakby ktoś był zainteresowany.
 5. W chrono na Valjoux się postarali i nawet pomimo pusherów jest WR200. Ale w "zwykłych", nowych Airmanach (jak mój GL 0067), pomimo dokręcanej koronki jest już "tylko" WR100. Może diagnoza postawiona przez @Dorian06 odnośnie starań włożonych przez Glycine w zaprojektowanie i wykonanie nowych, "zwykłych" Airmanów jest prawidłowa. No cóż, na skórzanym pasku i tak nie planuję go moczyć. 😉
 6. No właśnie o to mi troszkę chodziło 😉. A konkretnie o to, że łatwo jest nam czasem wyrazić ogólną, subiektywną i może nawet trochę pochopną opinię (pozytywną lub negatywną). Ktoś mógłby na przykład napisać dość ogólnikowo: "Nie polecam chińskich zegarków". Gdyby to zrobił, to też bym zapytał": "Ale dlaczego nie polecasz?" i "Ale właściwie to których chińskich zegarków nie polecasz? Wszystkich?", bo moim zdaniem są chińskie zegarki niewarte polecenia, ale są też takie, które poleciłbym z całego serca. Te pierwsze nie powinny wpływać na opinię o tych drugich. Dlatego tak trochę się "doczepiłem" do tego bardzo ogólnego, i chyba dla Tissota trochę krzywdzącego sformułowania. A teraz już się odczepiam. 🍻 🤝
 7. Który z chrono? Bo nie kojarzę w tym wątku żadnego chrono? Myślałem, że tutaj akurat o mechanicznych pisaliśmy. Kolega który otworzył wątek szukał automatu. Tissot to setki modeli w ofercie. Raczej z tych tańszych (taki szwajcarski "entry level") i raczej takich o dość konserwatywnym designie, więc pewnie jednej grupie odbiorców podejdą, a innej nie. Faktycznie w kwarcach szału nie ma. Nie mają czegoś takiego jak solar / eco-drive. Nie mają też takich kwarcyków jak Precidrive w Certinie. Nuda. Solidna, ale jednak nuda. Natomiast w zegarkach automatycznych - pomysł z najtańszym Swissmatikiem - nie wiem czy był najlepszy (mnie nie podszedł), natomiast jeżeli chodzi o zegarki z ETA 2824 i z Powermatic 80 to chyba nie mają się czego wstydzić w stosunku do konkurencji na podobnym poziomie cenowym. Najtańsze modele finezją i zdobieniami nie oszałamiają - ale tak jest w każdej prawie marce. Natomiast już taki Le Locle jest ładnie i starannie zrobiony. Co do jakości użytych materiałów i jakości montażu, to chyba łatwiej obecnie znaleźć szafir w niedrogim Tissocie niż w podobnym cenowo Seiko. Centrujący bezel pewnie też (choć zegarki z obrotowym bezelem to chyba mały fragment Tissotowej produkcji). Szczerze powiedziawszy, to nie widzę racjonalnego powodu, żeby nie polecać tej marki. Klepią stosunkowo niedrogie zegarki w milionach sztuk i jest to produkcja masowa. Ale z punktu widzenia przeciętnego użytkownika, to chyba nie wada. Tak samo masowo klepią swoje zegarki Seiko, Citizen i wiele innych popularnych marek na świecie.
 8. No to pozostaje Wam się tylko dogadać. A ja czekam na nadgarstkowe. 😉 Dlaczego?
 9. To jest zegarek z wciskanym dekielkiem. Jedyny sposób na jego otwarcie, to "siłowanie się". Gdyby był dobrze spasowany to "siłowanie się" dwóch mężczyzn, nawet starszych, pewnie nie byłoby bezowocne i wymagałoby mniejszego wysiłku. W końcu ktoś go pokona i otworzy. Ale potem jeszcze będzie musiał zamknąć 😖. Są takie wielobranżowe punkty usługowe w hipermarketach (bateryjki/zapalniczki/scyzoryki/ksero). Tam zwykle siedzą krzepcy panowie. I co jak co, ale akurat na wymianie bateryjek w tego typu zegarkach się znają. Tam spróbuj.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.