Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Perpetuum Mobile

Użytkownik
 • Content Count

  2,401
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Perpetuum Mobile last won the day on October 9 2020

Perpetuum Mobile had the most liked content!

Community Reputation

6,034 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  KRK

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A po co ktoś miałby popełnić taki zakup.
 2. [emoji848] Otwarty. I do tego żyjący. Ludzie cały czas pytają i zazwyczaj dostają odpowiedzi.
 3. Proponuję podpytać w tym wątku: https://zegarkiclub.pl/forum/topic/85863-atlantic-oryginalny-czy-nie-zapytania-wszelkie/page/100/ Tam spece od Atlanticów zaglądają. Ja bym się skłaniał do tezy, że koperta jest OK, ale ja nie jestem specem. W każdym razie widziałem Originale w takich własnie kopertach.
 4. Ja osobiście mam takie skojarzenie, ale czekam na inne: Mechaniczne chrono na mechaniźmie ETA7550 za 5.000 PLN (a nie 5.000 USD jak na stronie producenta) to brzmi rozsądnie, jeżeli jest dobrze zrobione. Trochę mnie zastanawia jedna rzecz. W opisie pisze, że dekielek jest przeszklony: a na ich własnych zdjęciach wygląda to tak: do tego wygląda jakby ten dekielek był montowany na wcisk. Jak na zegarek w takiej cenie to dość zaskakujące. I niezbyt zachęcające. Daję pod rozwagę taką dość podobną propozycję alternatywną na dokładnie tym samym mechaniźmie ETA7750. O ile się nie mylę, to tutaj w wersji Elabore, więc lepszej niż standard. Jaka wersja siedzi w Gevril, trudno dociec. Gdyby była lepsza niż standard, to pewnie by się pochwalili i napisali.
 5. Jakby nie patrzeć, jest to materiał promieniotwórczy. W Europie produkcja, obrót, posiadanie itp... są mocno sformalizowane i obwarowane wieloma dodatkowymi wymaganiami. Spełnienie tych wymagań kosztuje i jest często bardzo kłopotliwe. Z tego względu zegarki z trytem są dość rzadko spotykane, bo nie każdy producent chce się w to bawić. Jak już się bawi, to potem winduje ceny. Zresztą podejrzewam, że właśnie ze względu na te formalności i wymagania, zegarki z trytem, nawet od tych bardziej renomowanych producentów są produkowane gdzieś w krajach z mniej rygorystycznymi przepisami. Stąd Chiny to trochę inna bajka, ale nawet na Ali zegarków z trytem nie ma wiele i należą raczej do tych droższych niż tańszych propozycji. Poniżej takie dość podobne do siebie zegarki tego samego producenta. Bez trytu: Z trytem: Jest i taniej, ale to już kwarc:
 6. Ciemne pole datownika, przy ciemnej tarczy jest z pewnością lepsze. Bez dwóch zdań. Tu się absolutnie zgadzamy. 😁
 7. Jeżeli ktoś ma pomóc i doradzić, to warto przeczytać pierwszy post z tego wątku poniżej i samemu zastanowić się nad postawionymi tam pytaniami a potem podać tutaj choćby część informacji i odpowiedzi. https://zegarkiclub.pl/forum/topic/193305-uwaga-przeczytaj-zanim-zadasz-pytanie/ Z Vostokiem byłbym ostrożny. Ten zegarek kosztuje tyle ile kosztuje tylko ze względu na użycie trytu na wskazówkach (nie wiem, czy to dla Ciebie ważne). Pod każdym innym względem szału nie ma. Nawet szkło jest mineralne a nie szafir. Jest sporo innych fajnych zegarków w tej cenie i również sporo o podobnych parametrach (bez trytu), ale tańszych.
 8. Zdecydowanie. Tak jak telewizja nie zabiła kina, tak czytnik raczej nie zastąpi i nie zabije papierowej książki. To tylko alternatywny sposób czytania i uzupełnienie oferty dla tych, którzy w ogóle lubią czytać. Zaryzykuje twierdzenie, że czytników i tak w większości używają ludzie, którzy równolegle kupują i posiadają książki papierowe.
 9. Chyba już wolę to białe pole datownika, które imituje indeks: niż, to ciemne pole, które trafia między indeksy tak właśnie:
 10. Dzisiaj odrobinę spóźniony na najbardziej fotogeniczną porę. [emoji3]
 11. Czytnik mam i korzystam. Zdecydowanie przewyższa wygodą aplikację w telefonie. Bez podświetlenia czyta się podobnie jak zwykłą książkę, a z podświetleniem możesz czytać w miejscach i w warunkach, w których normalnej książki nie da się czytać. Są też i ograniczenia. Nie da się szybko i wygodnie „przekartkować” ani wrócić w kilka sekund do jakiegoś wcześniejszego akapitu. Jednak zalet i tak jest wiele. Czytnik nie zastąpi uczucia obcowania z papierową książką, ale w wielu sytuacjach jest po prostu wygodniejszy i praktyczniejszy. Choćby w podróży lub w przypadku elektronicznej prenumeraty.
 12. W cenach jakie tam widziałem, jest wiele świetnych zegarków i myślę, będziesz miał w czym wybierać. Który z tamtych zegarków tak Ci się spodobał? Jest duża szansa, że odnajdziemy jego pierwowzór 😉
 13. Literówka jakiej nie chciałbym mieć na zegarku z mechanizmem Omegi. 👎
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.