Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
piotreek

Synchronizacja radiowa

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak działa synchronizacja z w sensie jaki jest jej algorytm.

 

W kostce od Casio jest opisane, że próbuje odebrać sygnał w nocy o 2, próba trwa kilka minut, następna ewentualne jest o 3 w nocy itp. 

 

Czy jest gdzieś taki opis do zegarków Citizena? Bo zastanawiam się, czy zegarek w nocy ponawia próby odbioru sygnału co godzinę, czy np. o 2 w nocy próbuje przez kilka minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen na module H800 ma próbę o 2 i następną o 3 - Casio u mnie od północy do 5 rano  do 6 razy  są próby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podobnie do mojej kostki.

 

Szkoda tylko, że nie pokazuje kiedy była ostatnia prawidłowa synchronizacja.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CASIO  u mnie - ale pewnie w wszystkich - pokazuje - Rcvd  napis na wyświetlaczu informuje że w ostatnich 24 godzinach synchronizował, przyciśnięcie prawy dolny (Forward ) menu Get i pokazuje na wyświetlaczu dzień i godzinę kiedy synchronizował - dalej naciśnięcie Adjust (lewy górny) w trybie GET wejście do włączenia, wyłączenia synchronizacji -  Citizen u mnie AT8011 - prawy dolny przycisk - wskazóweczka małej tarczy pokazują że odebrane oraz druga poziom naładowania baterii - dłuższe przytrzymanie wchodzi w tryb ręcznej synchronizacji , jeśli w nocy nie zsynchronizował to pokazuje NO  jeśli tak OK - RX to ręczna synchronizacja w tym momencie się łączy. 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, że tak można sprawdzić w Casio (pokazuje też datę i godzinę ostatniej synchronizacji). 

W citizen pokazuje tylko, czy sygnał był odebrany czy nie, a brak jest informacji o której godzinie.

 

Nie jest to funkcja kluczowa, ale dla zabawy można dzięki temu porównać który zegarek lepiej odbiera sygnał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak są wskazówki po co komplikować sprawę i czekać aż wszystkie wskazówki się obrócą aby pokazać o której to było  ważny rezultat końcowy -  w nocy jest najsilniejszy sygnał dlatego na noc przerzucili synchronizacje  - jeśli byłby wyświetlacz to sprawa prostsza ale bez to jest wystarczające.

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pozwolę sobie podpiąć się z pytaniem:

czy synchronizacja radiowa w Citizenach oprócz samego czasu ustawia równocześnie datę?

Niezależnie od tego czy zegarek ma mechaniczne oznaczanie daty czy elektroniczne?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ahaja napisał(-a):

 Pozwolę sobie podpiąć się z pytaniem:

czy synchronizacja radiowa w Citizenach oprócz samego czasu ustawia równocześnie datę?

Niezależnie od tego czy zegarek ma mechaniczne oznaczanie daty czy elektroniczne?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

.. w sygnale DCF77 są zawarte bity informacji odnośnie całej daty, u mnie w zegarku mechanicznych opartym na H800 (AT8011)  jest wieczny kalendarz  ustawiany z poziomu przycisków i koronki a czy synchronizuje to z tym sygnałem - nie wiem, może bity tej  informacji są wykorzystywane do zegarków elektronicznych i mechanicznych jako kontrola i korygują złe ustawienia kalendarza  Bo jak ustawiasz strefę czasową to trzeba ręcznie przestawić na misto zgodne  z strefą wtedy łapie sygnał godziny  i ciekawe czy przestawia kalendarz. Najprościej przestawić  kalendarz i rano sprawdzić czy wrócił do normy - jak nie to znaczy że działa wieczny kalendarz tylko ręcznie ustawiany :)  Sprawdziłem trochę zegarków w informacjach wszystkie z RC mają napisane wieczny kalendarz. (oprócz chyba trzech ale to może być błąd że nie dopisali lub nie ma ) Ale może być że tylko czas jest ustawiany przez RC mimo bitów sygnału kalendarza bo po co by pisali wieczny kalendarz ale z drugiej strony ten zegarek wcale nie musi być używany z RC są takie miejsca wtedy wieczny kalendarz jak znalazł i przy cenie tego zegarek głupio byłoby aby nie miała -  ustawianie z pozycji IC (procesor) dwutorowo przez RC i ręczne też wydaje się głupie bo jak ręcznie ustawisz to   po co  Ci przez RC ? Ogólnie te dane mogą  być zawarte do zegarków ściennych lub budzików lub innych nie mających wiecznego kalendarza. Citizen widzę ma prawie we wszystkich z RC wieczny kalendarz.

No niewiele się dowiedziałeś bo bez 2117235514_Zrzutekranu2021-07-10190244.jpg.7d681f9417f369daf4c7ca77b50a9c82.jpg   nie rozbieriosz !!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, dziękować za podpowiedź. 🙂

 

Może jeszcze ktoś ... coś ... ? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.