Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

unadarek

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Początkujący

About unadarek

 • Birthday 11/17/1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  podlaskie

Recent Profile Visitors

17 profile views
 1. unadarek

  Citizen

  nie ma WR500, nie pokazuje jaki dzień tygodnia,
 2. no niestety - tu nie istnieje zero jedynkowy przekaż podróbka - oryginał - ale występują pośrednie formy jak replika, odwzorowanie oryginału itd... - powiem więcej dla większości wystarcza logo i nie wnikają czy to podróba czy oryginał ważne że nie zapłacił 1000zł ale 200zł ma logo i "świetnie wygląda" i nazywa to okazją - zegarek to zegarek i dopóki działa resztę ma gdzieś - znam wielu takich i to napędza rynek podrób - a powiedz że to podróba to jeszcze się obrazi i nie będzie się odzywał .... heheheeh - dlatego to walka z wiatrakami jak pisałem powyżej i dopóki będą klienci będą i podroby a oni łykają trochę "luksusu markowego" w przystępnej cenie.
 3. znaczy PRAWIE oryginał - ale nie stwierdził że to podróbka i tego należy się trzymać
 4. Daj Chińczykom specyfikację to ci z każdym logiem na zamówienie zrobią idealny Twór !!!
 5. Walka z podrobami to jak walka z wiatrakami co nie zmienia faktu że jednak należy to robić, a myślicie że pierwsze istoty np taki Homo Erectus nie robił podróbek np toporków krzemiennych czy skrobaków , a teraz biedni archeolodzy nie widzą co wykopali oryginał czy podróbkę - podrabianie leży w naturze człowieka jak wiele innych nieciekawych cech.... - a niedługo jak tak dalej pójdzie przy rozwoju technologii i dostępności precyzyjnych narzędzi to niektóre podróby przewyższą jakością oryginały, bo tak mocno będą się starali podrobić aby być jak najbliżej oryginału
 6. to dlaczego w innych takich samych nie ma - na zdjęciach ?
 7. Faktycznie jakby to był portal aukcyjny to można mieć wątpliwości tutaj raczej to niemożliwe.
 8. Na szybkiego w powiększeniach przejrzałem trochę zdjęć pod różnymi kątami w miarę dobrej jakości i tam nic nie ma - niemożliwe żeby nie było widać w innych - mniej lub więcej byłoby to widać - ale wydaje mi sie że taki producent w takim zegarku bo tego nie robił bo zwyczajnie zaburza szyk i elegancje tego zegarka
 9. Wziąć lupę i się dokładnie przyjrzeć - może to wada szkła i robi coś takiego ? ewentualnie tak wysłać zapytanie ze zdjęciem do producenta - porządna marka na pewno odpisze.
 10. Nigdy nie widziałem zegarków by miały jakieś loga na szkiełkach - chodź jak robią szkła z soczewką na datownik to może ktoś zrobił i logo - trzeba by porównać ze zdjęciem takiego samego zegarka w Internecie i wtedy się wyjaśni. Poszukać po modelu - znaleźć jak najlepsze zdjęcie i zobaczyć - może to osobny przypadek. za mały żarcik - proszę się nie obrażać.
 11. ...dobrze że tylko tyle a nie ktoś wyrył "Love Joanna" jak na drzewie 😁
 12. unadarek

  Citizen

  Jak się podobają to trzeba wziąć oba - nigdy Citizenów w domu za dużo !!!
 13. Witam, trochę lipa żeby w XXI wieku zegarek późnił się ok 3 s na dobę nie wspomnę o 7s na dobę co może denerwować, i jeszcze co 20 dni przestawiać o minutę - jednak Eco Driver z RC są lepsze - no chyba że wyłączą nadajniki RC ( gdzieś czytałem że mogą to zrobić w 2021r) ale i tak zostaje ok 15 s na miesiąc, a nie 3-7s na dobę.
 14. unadarek

  Citizen

  qwerf - Miłość przyjdzie z czasem przez niego odmierzanym - On tak mocno będzie Cię Kochać i Kochać kiedy dopieszczać go będziesz promieniami Słońca o poranku aż i TY go pokochasz - a może nawet mu rodzeństwo dokupisz .... !!! Szwajcar Tak nie Kocha jest zimny, niezawodny i wyrafinowany, bez polotu i finezji a jego serce napędza zimna bateryjka której promienie Słońca są obojętne !!!
 15. icubus05 - dziękuje za odpowiedź trochę mi to rozjaśniło - pytam z tego powodu że z 22 lata temu kupiłem Citizena z mechanizmem 5500 który to chodzi do tej pory niezawodnie (szkło szfirowe WR100), z tego powodu niedawno kupiłem parę używanych Citizenów na mechanizmach E811, E812 (jutro ma przyjść, jak nie ukradną po drodze) , E820, H800 , C650 jeszcze w planie mam na oku E870 -ładnie wyglądający . Dopiero teraz się zainteresowałem tym co mają w środku, bo jak je kupowałem to ze względu na to jak wyglądają - postanowiłem że zbiorę parę zegarków tak na różne okazje ( lub i bez okazji ) i że wszystkie będą to Citizen. Stąd moje pytanie o te zegarki, uważam je za bardzo ładne, starannie i precyzyjnie wykonane. W tych wszytkach co mam, to faktycznie wskazówki trafiają w indeksy niemal idealnie po wyzerowaniu ( chodź miałem majtkowca Tonny Hilfinger nowego (zamieniłem go na używanego Citizena) to ogólnie tez wskazówki trafiały w indeksy, mam jeszcze Casio Edifice i też trafiają) Teraz czas poszukać jakiś promasterów , automatów, oczywiście używek w dobrym stanie i dobrej cenie. Na nowe przyjdzie jeszcze czas jak wygram w EuroJacpot 🤣 W temat tych Citizenów postaram się bardziej zagłębić z pomocą także tego forum. Jeszcze raz dziękuje i jak to mówią miesiąc bez nowego Citizena miesiącem straconym !!!😂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.