Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
oszolom

Powrót z gwarancji i cło - pytanie

Recommended Posts

Cześć. Kupiłem jakiś czas temu zegarek, który następnie pojechał poza UE na naprawę gwarancyjną. Wszystko fajnie, gwarancę uznali, tylko że przy powrocie do kraju capnęli go na cło i napisali żebym dostarczył dokumenty. To im napisałem, że zegarek pojechał na gwarancję i teraz wraca, załączyłem potwierdzenie mojego nadania. To się dowiedziałem, że mam wypełnić formularz JDA SAD albo upoważnić agencję celną. Przy kwocie zakupu tego zegarka agencja nie wchodzi w grę, bo jak mi go opodatkują/oclą to zapłacę ze 2-3 stówy, a za samo wypełnienie formularza "zwrotnego" zapłacę mniej więcej tyle samo, jak patrzyłem. Ktoś z Was to może samodzielnie przerabiał? Warto się kopać z koniem, czy napisać, żeby mi opodatkowali i tyle, wysyłając dokument zakupu?

Dzięki za wszelkie sugestie

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można próbować samemu wypełnić SAD nie oglądając się na agencję celną. Doprowadzić tymi próbami Urząd Celny do takiego stanu, że sami będą Ci go chcieli prawidłowo wypełnić, żeby tylko mieć Cię już z głowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki. A to tak działa, że będą mnie zmuszali do korekt itd? Bo mam dwie obawy : jedna, żeby mi przez przeciąganie nie cofnęli zegarka do nadawcy; druga - że się doczepią, że pierwotnie nie był oclony (jak kupowałem, to olali tę paczkę).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sądzę, żeby chcieli odesłać przesyłkę do nadawcy, bo odbiorca jest zidentyfikowany i wyraża chęć wypełnienia formalności. Raczej będą Cię "zachęcać" do skorzystania z usług agencji celnej.

Na pewno też nie będą się odnosić do pierwotnej odprawy zegarka (kiedy pierwszy raz przyleciał do Polski). Wystarczyłoby powiedzieć, że kupiłeś zegarek już w Polsce, od pierwszego użytkownika, jeszcze na gwarancji. Ale o to nie będą pytać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.